Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 3


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...

po dwóch latach zacząłem ponownie grac na tej przereklamowanej konsoli. ;)

Resistance 3 nawet fajna gra na podzielonym ekranie, tylko szkoda ze mam pakę na monitorze 1080p nie obraz na 720p.Dziwna sytuacja, bo lord of the rings war in the north elegancko dobry obraz mimo tak samo wspieranej rozdzielczości 720p .

Link to post
Share on other sites

Eee... bo Resistance 3 natywnie nie działa nawet w 1280x720, a bodajże 960x704... Troszkę to śmieszne biorąc pod uwagę że Sony przy premierze PS3 mówiło tylko i wyłącznie o 1080p (ba! Microsoft nawet celowo musiał dodać tą rozdzielczość do obsługiwanych przez X360 żeby nie odstawać). 

Link to post
Share on other sites

Heh filmik z Crysisa 3 dobry .. taki właśnie żałosny efekt uzyskuje się przenosząc GRĘ-BENCHMARKA PC najnowszej generacji na starą konsolę. - ponadto oczywistym jest, że grafika akurat w serii Crysis to praktycznie ich trademark ;), fabuła mnie w ogóle nie rusza, ale nie mogę im odmówić ładnej grafiki. Ciekawe bo goście z Cryteku najpierw bluzgali na konsole,że nie mogą zrobić tego co by chcieli przez archaiczny sprzęt w konsolach, później stwierdzili, że  będzie to najładniejsza gra na konsole ever! i wykorzysta ze 110%  mocy;) Czyżby kaska i marketing ?:>

 

PS na obronę czarnulki .. daliby testy porównawcze z odpalenia na PS3 i na 6 letnim PC (niemodernizowanym):)

Link to post
Share on other sites

Crysis 2 jest całkiem zgrabnie zrobiony, chodzi mi na lapku nawet na ustawieniach drugich od dołu czyli chyba Very High .. jest koło 40 - 55 fps i grafika o niebo ładniejsza niż na wersji konsolowej, Na PS3 niestety nie tylko brzydziej ale i znacznie wolniej :/

Link to post
Share on other sites

Już od dawna ps3 stało się pegasusem, a ten filmik jest jednym z kilkudziesięciu :)

 

Łał, to w zasadzie gratuluję Tobie że w FPSie siedzisz przy drzewie i oglądasz ile to trawy tam wyrosło :D

Graficznie może i gorzej, ale wracasz do domu, naciskasz jeden guzik i grasz wygodnie z fotela, a na PC juz tak kolorowo nie ma, no i brak paru tytułów które tylko na PSa wyszły, nie wspominając o tym że na PC podczas imprezy nie pograsz z nikim więcej praktycznie albo jest to mało wygodne.

Link to post
Share on other sites

Ale to przecież bzdura, kto ci podłączy kompa z tyloma kablami do telewizora w salonie, żeby tylko pokazać, że też się da.

Konsola ma swoją magie :D

 

A poza tym w niektórych grach, np. jak ktoś gra na padzie od x360 na PC to i tak ruchy zawodników są zupełnie inne (czytaj gorsze).

 

A jak chcesz włączyć inną grę albo muzykę zapuścić, to i tak musisz myche chyba podłączyć do kompa nie? :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 Ale to przecież bzdura, kto ci podłączy kompa z tyloma kablami do telewizora w salonie, żeby tylko pokazać, że też się da.

 

Iloma kablami ? Jednym HDMI !

Myszka i klawiatura bezprzewodowa czyli jeden transmiter w USB i żadnych kabli do kontrolerów. Nic nie stoi na przeszkodzie aby podpiąć TV do kompa po HDMI oraz pozostawić podpięty monitor po DVI, nawet w drugim pokoju kablem 10 metrowym. Przełączenie pomiędzy monitorem a tv to dosłownie trzy kliknięcia myszką. To właśnie lobby producentów konsol próbuje wmawiać ludziom marketingową ciemnotę że konsola to jedyny prosty sposób na granie a komputer to skomplikowana maszyna trudna w obsłudze z masą kabli i koniecznie z małym monitorem. Tak jak by hdmi nie istniało, bezprzewodowe kontrolery były tylko w konsolach a pady do PC nie istniały.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zastanawia mnie tylko to, dlaczego wszyscy chcecie na siłę udowodnić, że komputer może być w salonie? Przewaga konsoli w salonie jest taka, że konsola jest do tego najzwyczajniej w świecie stworzona. PC (nie piszcie, że nie...) to typowo biurkowy sprzęt. Owszem można do salonu wstawić pod 40 calowy telewizor, ale konsola jest łatwiejsza w takim użyciu.

 

O ilości kabli miałem jeszcze na myśli zasilanie. No i może internetowy kabel jeszcze.

 

Osobiście, chętnie bym inwestował w komputer setki, a może nawet tysiące złotych, ale gdybym miał powód. Tak to dla mnie strata pieniędzy, a na nich nie śpię (jakbym spał to bym miał jakieś niepotrzebne 16gb ramu i 680 w sli :D).

 

A tak w ogóle to czasem też można sobie myszkę i klawiaturę podłączyć do konsoli, ale nie jestem pewien czy to we wszystkich grach działa.

 

dawaj, hejtuj mnie, no dalej, wiem że cie kusi  :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a tą myszkę bezprzewodową to gdzie trzymać na kolanie?

 

Jak się ma odpowiednią myszkę bezprzewodową to i kolano jest nie potrzebne. Kiedyś ktoś wymyślił takie coś:

http://www.letsgodigital.org/images/artikelen/28/logitech-air-mouse.jpg

 

Temat wyższości PS3 nad komputerem przerabiałem daaawno temu u mojego sąsiada. Wielkiego fana Sony. Może plejkę sterować pilotem, joyem i w ogóle.

Żaden dla mnie argument.

 

Co się stanie jak szlak trafi grafikę albo konsola przestanie się włączać a Ty masz na dysku dane?

Jest ból bo danych się nie odzyska.

 

Co się dzieje jak wspaniały bezprzewodowy joy się rozładuje?

Grzejesz po kabelek, podpinasz i jesteś uziemiony.

 

Jakiej długości jest oryginalny kabel od pada?

Z tego co pamiętam to 50cm, więc kolejny wydatek.

 

Argumenty o wyższości konsoli czy to PS3 czy Xklocka nad PC w salonie w dzisiejszych czasach można sobie w buty wsadzić. Będzie się wtedy wyższym.

Obecnie kupujesz mini-PC lub składasz HTPC które mocą i możliwościami przewyższają konsole do tego sam wybierasz (w przypadku HTPC) jak ma wyglądać. Nikt mi nie ka®że kupować chlebaka albo świecącego się jak psu jajca na wiosnę czarnego plastikowego pudełka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pomijam fakt że część gier nigdy nie wyjdzie na PC, w drugą stronę też to działa.

Dla mnie konsola do gier jest lepszym wyjściem niż PC, w grach ma przewagę, ale PC ma miliony innych możliwości, jedno nie wyklucza drugiego przecież.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...