Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 3


Recommended Posts

Mam pytanie, żeby nie pisać oddzielnie tematu, czy da radę oglądać filmy mkv hd przez wifi (ps3 media server) bez ścin? To kwestia ustawień sieci?

Da się jeśli masz odpowiednio mocnego PC'ta ale i tak jakość filmu będzie gorsza niż w oryginale. Jeśli chcesz oglądać filmy w mkv bez utraty jakości to na PS3 nie da rady.

 

Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna ps3, ale nie wiem czy warto to teraz zrobić.

Warto tylko w przypadku jeśli nie liczysz się z utratą wartości sprzętu i nie przeszkadza Ci to że za rok PS3 może odejść w zapomnienie tak samo jak PS2 po premierze PS3 zeszło do niszy taniego sprzętu dla mało wymagających graczy. Sony najprawdopodobniej będzie spychało PS3 na rynek zajęty obecnie przez Nintendo opierając się na kontrolerach ruchu i grach familijnych tak aby PS4 wrzucić na miejsce topowe.

Link to post
Share on other sites

Czy może da się wyszkolić w obsłudze pada?

 

Najgorsze jest pierwsze kilka miesięcy...

 

Potem przy drugiej grze FPS jest już łatwiej.

 

A tak serio to nie wyobrażam sobie teraz grać z myszką w strzelanki, wszystko przychodzi z czasem. Na początek sprawdź sobie ustawienie osi Y czyli ruch odpowiadający góra-dół.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Mam pytanko, czy ktoś z was miał jakieś przygody z urządzeniem Genesis Eagle Eye ? Warto na to wydawać 220 zł czy efekt jest porównywalny do grania w fpsy na kompie? Czy może da się wyszkolić w obsłudze pada? .. bo marnie to widzę

 

Takie urządzenie jest trochę bezsensu, bo gry są ustawione pod pada (czyt. łatwiejsze).

@up

Ja może paru miesięcy nie grałem, ale do pada, jeśli chodzi o fps-y nie przekonałem się i raczej u mnie nic się w tym temacie nie zmieni.

 

Da się jeśli masz odpowiednio mocnego PC'ta ale i tak jakość filmu będzie gorsza niż w oryginale. Jeśli chcesz oglądać filmy w mkv bez utraty jakości to na PS3 nie da rady.

 

Czyli to kwestia kompa, a nie ustawienia sieci? - chodzi o przycięcia. Co do jakości to zdecydowanie lepsze kolory miałem właśnie odtwarzając przez ps3, na kompie wszystko jakieś ciemne, nie doszukałem się opcji zmiany kontrastu itp. w kodekach tak jak to jest z divx...
Link to post
Share on other sites

Czyli to kwestia kompa, a nie ustawienia sieci? - chodzi o przycięcia. Co do jakości to zdecydowanie lepsze kolory miałem właśnie odtwarzając przez ps3, na kompie wszystko jakieś ciemne, nie doszukałem się opcji zmiany kontrastu itp. w kodekach tak jak to jest z divx...

Twój komp musi podołać dekodowaniu filmu i ponownym jego kodowaniu w tempie nie mniejszym niż prędkość odtwarzania. Na takiej rekompresji traci się na jakości. Tak ponownie skompresowany film musi zostać przesłany do konsoli więc realna prędkość wifi musi być większa niż bitrate filmu. Może więc rwać z powodu pustego bufora na PC a może z powodu słabego transferu wifi. Musisz odpowiednio ustawić bitrate.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

to nie jest fat 32 ja np mam na hdd Gt5 a tam jeden plik to wazy 11Gb ;)

Na pewno jest to fat32. Jest jakoś tak, że on może tworzyć większe pliki niż 4gb na dysku tylko, że bezpośrednio na niego nie skopiujesz. Jak miałem jeszcze przerobioną plejkę, to się rozbijało obraz iso co zajmował 40gb na 1gb pliki żeby skopiować a potem scalało je już na konsoli.

Link to post
Share on other sites

To dziwne, bo nawet standard g karty sieciowej w pleju to 54Gb/s :co:

 

W czerwcu 2003 roku ostatecznie uznano standard 802.11g. Pracuje on podobnie jak 802.11b na częstotliwości 2,4 GHz, ale ​pozwala na transfer z prędkością 54 Mb/s. Standard 802.11g jest całkowicie zgodny w dół ze standardem 802.11b, jednak wykorzystanie starszych urządzeń powoduje w praktyce redukcję prędkości do 11 Mb/s.

Nie wiem skąd wziąłeś 54 Gb/s, ale nawet jeśli miałbyś taki transfer na karcie to plecjka i tak nie przeskoczy swoich możliwości, dlatego jeżeli naprawdę zależy Ci na filmie HD to albo przez kabel ethernet, albo kombinuj film na BR. Tyle w temacie :P
Link to post
Share on other sites

Prędkość połączenia a prędkość transferu (realna) to dwie różne rzeczy. Wszystko zależy od jakości użytych kart WLAN, metody szyfrowania i ilości zakłóceń w przesyle. Ale wpierw niech sprawdzi bufor danych na PC, jeśli spada poniżej 10% to nie ma co z wifi kombinować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...