Skocz do zawartości

subpixele IIyama B2206 WS


Recommended Posts

Witam, niedawno kupiłem monitor LCD IIyama B2206 WS , o ile mi wiadomo ma 30 dniowa gwarancje na badpixele. Zaczęły mi się pojawiać czerwone subpixele na bordowym ( jakimś odcieniu czerwonego ) tle , jeden jest praktycznie ciagle w odpowiedniej konfiguracji odcienia w programie DPT -> wyskoczy po chwili , czasami wyskakuje ich więcej . Problem jest większy gdy oglądam film wtedy losowo mogą się one pojawiac w pewnym obrębie ( czerwone ) na rożnych tłach . Odpalając program Nokia Monitor Test pojawia się jeden subpixel czerwony na środku (inny niż w DPT również na tle odcienia czerwonego ) . Zaobserwowałem również dziwna rzecz mianowicie przeglądając fotkę zaczęły mi wyskakiwać subpixele , jednak gdy zescroolowalem w dól to pozostały na danym miejscu na ekraniku i pojawiły się w innych miejscach .

 

Moje pytania :

-czy przy oddawaniu do gwarancji trzeba udokumentować jakoś te subpixele ?

- czy w ogóle taki przypadek podlega gwarancji ( 30 dni - 0 bad pixeli) ?? - pytam dla pewności

- czy jest możliwość aby karta graficzna odwalała takie fanty - na CRT się nie spotkałem z takim czymś :wariat: + karta grafiki ma 2 wyjscia DVI i podłączałem monitor do obydwóch i nadal problem występował

 

za ewentualna bledną Polszczyznę przepraszam - staram się :jupi:

pozdrawiam i czekam na szybka odp

Link to post
Share on other sites

miałem tak swego czasu z moim monitorem (właściwie z dwoma które dostałem na wymianę :zamykamy:)

najpierw odesłałem do jakiegoś serwisu iiyamy ale oni g...o zrobili

później wysłałem maila do nich info@iiyama.pl bodajże (ale pewien nie jestem)

 

odpowiedział mi ich pracownik, poprosił o moje dane - wysłał nowy monitor kurierem - a ja po sprawdzeniu miałem odesłać im ten z subpikselem :wariat:

gdy już potwierdziłem że wszystko ok, to przesłali mi kartę gwarancyjną :jupi:

Link to post
Share on other sites

tak zainstalowałem sterowniki + (offtop) mam GeForce 7900 GS z ZALMANEM

 

z tymże sprawa się skomplikowała .... ten efekt o którym mówiłem ,że wyskoczy czerwony i można np obrazek przemieszczać po ekranie i tworzy się jakby wzór (rysowanie ołówkiem w paint :zamykamy: ) z tego piksela co się pojawił ... to wina mojego kompa. Byłem u qmpla i nie było tego problemu -> problem nie mija gdy mam CRT podłączony także to komp ....

 

... ale od jakiego komponentu :jupi: ??? macie jakieś pomysły ??

 

Odnalazłem jeden BAD PIXEL :zamykamy: i jutro jadę do autoryzowanego punktu sprzedaży jak to ładnie nazywają zobaczymy co zrobią " gn#$j jest różowy (czerwony) na bialym ,czarny na zielonym

 

PZDR

 

miałem tak swego czasu z moim monitorem (właściwie z dwoma które dostałem na wymianę :zamykamy:)

najpierw odesłałem do jakiegoś serwisu iiyamy ale oni g...o zrobili

później wysłałem maila do nich info@iiyama.pl bodajże (ale pewien nie jestem)

 

odpowiedział mi ich pracownik, poprosił o moje dane - wysłał nowy monitor kurierem - a ja po sprawdzeniu miałem odesłać im ten z subpikselem :wariat:

gdy już potwierdziłem że wszystko ok, to przesłali mi kartę gwarancyjną :zamykamy:

ja nie wiem jak to sie odbywa ale gdzie kopiłeś monitorek ? nie załatwi tego autoryzowany punkt sprzedaży ? (chyba ze przez neta coś pewnie heh ) hmmm z kilkoma tak miałeś heh lipa

liczyli Ci oczywiście te 30 dni od nowa rzeczjasna hehe :zamykamy: ??

 

PZDR

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...