Skocz do zawartości

Modernizacja dość silnego sprzętu


Recommended Posts

Witam,

 

Planuję zabrać się za modernizację komputera, obecny config ma już prawie 2 lata, i w sumie sprawuje się całkiem nieźle ale już czasami widać braki. Komputer wykorzystywany jest właściwie w 100% do gier. Teraz wygląda to tak:

 

CPU INTEL CORE i7 920 2.67 GHz @ 3.81 GHz

MAINBOARD ASUS RAMPAGE 2 EXTREME

2 x MEM GSKILL 3X2GB DDR3-1600 CL6 TRIDENT F3-12800CL6T-6GBTD (razem 12 GB)

4 x HD INTEL X25-M G2 80GB SSDSA2MH080G2R5 SATA2 (RAID 0)

2 x HD WESTERN DIGITAL CAVIAR BLACK 1TB WD1001FALS 32MB SATA2 (RAID 0)

2 x VGA SAPPHIRE RADEON HD 5970 2GB 21165-01-50R PCIe (CrossFire)

1 x VGA XFX GEFORCE GTX 285 1GB BLACK EDITION PCIe (do liczenia fizyki)

 

na razie zamówiłem już nowe grafiki,

2 x Zotac GeForce GTX 590 3072MB GDDR5 (QuadSLI)

zastąpią one RADEONy 5970

 

i teraz potrzebuję rady

1. Czy warto wymienić procesor na jakiś nowszy? Jeśli tak to na co? Wolałbym nie musieć zmieniać przy okazji płyty głównej i ramu.

2. Czy po włożeniu 2x590 warto zostawić 285 jako dedykowany do fizyki? A może warto zastąpić go czymś trochę szybszym? Czy też nie ma to przy 2x590 większego sensu a nawet spowolni zabawę?

3. Czy jest coś jeszcze co warto by wymienić?

 

Z góry dziękuję za wszystkie rady.

Link to post
Share on other sites

widac braki - ja mysle ze braki widac przez co najwyzej zle ustawienia i mocne skopanie czegos w systemie

 

2x590 ciekawe w co grasz - chyba w 4 gry naraz ;) -zadnego 285

 

czasami mysle ze jednak dla niektorych konsola to dobre rozwiazanie

jesli kto nie radzi sobie z komputerem to zdecydowanie warto wymienic

Edytowane przez erazm2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

czasami mysle ze jednak dla niektorych konsola to dobre rozwiazanie jesli kto nie radzi sobie z komputerem to zdecydowanie warto wymienic

nie spodziewałem się, że się z kolegą kiedyś zgodzę w 100%

 

autorze kup sobie konsole, najlepiej obie do tego 60" telewizor będzie super

Link to post
Share on other sites

Ile ty masz kasy na to wszystko? Na jakim ekranie grasz? Ile wygrałeś w Lotto? xD

 

PS. Jak masz tyle kasy, to sprzedaj wszystko (albo oddaj mnie :) ) i kup sobie Alienware Aurora ze wszystkim na full.

Edytowane przez Sn1PeR
Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za rady i opinie.

 

Jeśli chodzi o monitory to wygląda sprawa tak, że głównie siedzę albo w używanym w tym wypadku jako monitor iMac 27" (2560x1440), na TV (1920x1080) lub na rzutniku w 3D (1280x720). Właśnie przez displayport w iMac, 2 lata temu zdecydowałem się na 5970 (w sumie jakoś zawsze wolałem nvidie, ale wtedy ciezko bylo znalezc karty z displayport).

 

Obecnie problem występuje w sumie i na 2560x1440 (już przy ustawieniach na max wiele rzeczy traci płynność) i na rzutniku w 3D (bo tam działa tylko 280). Komp jest myślę całkiem nieźle ustawiony, temperatury na normalnym poziomie, w 3D Mark Ventage robi 38647. Chłodzenie jest powietrzem, obudowa PC CASE COOLERMASTER HAF 932, na procku COOLER THERMALRIGHT IFX14 AMD BP + COOLER SILENX ixtrema PRO 120x120x38 IXP-76-14, zasilacz PowerSupply Tacens Radix 3 1200W 85%Effic.ActivePFC PCIe(3-8pin 3-6pin) SATA

 

Co do rady o konsolach, to mam, ale na PS3 i X360 gram tylko w to co nie wychodzi na PC, jeśli jest tylko taka możliwość to zdecydowanie wolę odpalić grę z PC na TV, pad od X360 ladnie działa, gra ładniej to wygląda, wyższa rozdzielczość , często lepsza grafika, no i do tego same gry zwykle dużo tańsze co mocno zwraca wydaną kasę na komputer.

 

 

Zastanawiam się nad wymianą procka, tylko właśnie nie chodzi mi o włożenie 6 rdzeniowaca, bo pewnie tylko 3d mark to użyje, ale o coś co będzie można podkręcić do jakiejś wyższej wartości niż obecnie.

Link to post
Share on other sites

nie ma opcji by cokolwiek zle chodzilo na tej rozdzielczosci

to nie wynika z nie wystarczajacej mocy sprzetu

 

za duzo gpu - moze zwyczajnie przesadziels

wez dwie 580 i MUSI smigac na wszystkich ustaweieniach

oczywiscie nie jakies aaa x 32 czy inne cuda bo zart a nie ustawienia na takie ustawienia to nie ma mocnych zreszta nic nie daja

 

aa x4 i az nadto- powyzej nic sie nie zmienia w obrazie

tym bardziej ze rozdzialka dosc wysoka nawet jak na 27"

 

wzglednie doloz do zegara w OC

http://www.camino.pl/procesor-intel-core-i7-960-3-20-ghz-lga1366,twr,42346.html

 

a sam zakup 2x 590 uwazam za badzo mocno nietrafiony - zreszta dwoch 5970 rowniez

 

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Ja bym zmienił procesor na core i5 2600k ,podkręcił go do 5,0ghz-5,2ghz różnica będzie znaczna w wydajności zwłaszcza przy 2x gtx590 ,i oczywiście wywalił bym tego gtx 285 , chociaż 2x gtx590 to już przesada ,nie lepiej 2x gtx580? wszystko powinno działać na full

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...