Skocz do zawartości

Pamieci Kingston 1600 do płyty 1333?


Recommended Posts

Napisz co planujesz złożyć, może pomożemy i razem dozbieramy na lepszą płytę?

Jak nie chcesz problemów z pamięciami to poszukaj w dokumentacji producenta płyty pozycji o nazwie Qualified Vendor List. Tam jest lista pamięci oficjalnie wspieranej przez producenta.

Ram o taktowaniu 1600 MHz na płycie, która obsługuje 1333 MHz max będzie działał z taktowaniem 1333 MHz (o ile nie robisz oc).

Jeśli zostawiłeś tylko 250zł na moba to wnioskuję, że składasz coś od AMD, więc jeśli to nie Fusion, to nawet nie masz co myśleć o szybszych pamięciach, bo i tak nie odczujesz żadnej różnicy między 1333 a 1600. Wąskim gardłem jest zintegrowany kontroler pamięci.

Link to post
Share on other sites

Napisz co planujesz złożyć, może pomożemy i razem dozbieramy na lepszą płytę? Jak nie chcesz problemów z pamięciami to poszukaj w dokumentacji producenta płyty pozycji o nazwie Qualified Vendor List. Tam jest lista pamięci oficjalnie wspieranej przez producenta. Ram o taktowaniu 1600 MHz na płycie, która obsługuje 1333 MHz max będzie działał z taktowaniem 1333 MHz (o ile nie robisz oc). Jeśli zostawiłeś tylko 250zł na moba to wnioskuję, że składasz coś od AMD, więc jeśli to nie Fusion, to nawet nie masz co myśleć o szybszych pamięciach, bo i tak nie odczujesz żadnej różnicy między 1333 a 1600. Wąskim gardłem jest zintegrowany kontroler pamięci.

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=29&s=319&ss=1&g=178784 przed chwila zamówiłem taka płytę a reszta podzespołów:

 

pentium g620

gtx460

4gb ddr3 1600 kingston

OCZ sxs1 400w (ktoś mi taki doradził na tym forum, nie wspominając o prawionej wersji sxs2 która jest droższa o 10zł ....)

Link to post
Share on other sites

reszta podzespołów:

pentium g620

gtx460

4gb ddr3 1600 kingston

Niestety pomyliłem się co do AMD (chociaż dziwne, że bierzesz intela, bo z moich wiadomości wynika, że to zieloni są najlepszym rozwiązaniem, tzn najbardziej opłacalnym do ~2000 zł za zestaw :> ).

Daruj sobie te pamięci, lepiej kup jakieś 1333 MHz, a dołóż zaoszczędzoną kasę do czegoś innego. 1600 MHz nic w takiej konfiguracji nie da, na pewno nie odczujesz różnicy. Karta graficzna okej, zasilacz tak samo dobry.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...