Skocz do zawartości

Coś lepszego i taniego od HD4890 XFX


Recommended Posts

Witam

 

Mniej więcej jak w temacie, planuję zakup nowego GPU. Obecnie posiadam HD4890 od XFX 1GB, sprawuje się dobrze, ale mam wrażenie że zaczyna już powoli nie wyrabiać w coraz to nowszych produkcjach, do tego strasznie się grzeje więc wolę dmuchać na zimne ;) i kupić coś nowego. Generalnie szukam czego mniej lub trochę bardziej lepszego od 4890 byle tanio, ta i tak dużo potrafi udźwignąć więc jakiejś super wypaśnej mi nie potrzeba (z resztą monitor 1680x1050), byle już po prostu jak wspominałem była mniej lub trochę bardziej lepsza i nie kosztowała fortuny. Dobrze gdyby była cicha, bo nie chciałbym mieć kolejnej suszarki pod biurkiem.

 

Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

W razie gdyby ktoś pytał:

E8400, 2GB OCZ 800Mhz, BeQuiet500W

Edytowane przez moho_pl
Link to post
Share on other sites

O_o dawno nie byłem w temacie, ale mam rozumieć że póki co ta moja karta trzyma dobry poziom? Myślałem o czymś pokroju 5770 ewentualnie 5830, wiem że drogie i nie o te konkretnie mi chodzi, ale w ogóle cokolwiek z serii HD5xxx...

 

Tak sobie oglądałem ranking kart graficznych na benchmarku i ku mojemu zdziwieniu kwalifikuje się to na sekcje "Bardzo wydajne", ja naprawdę myślałem że to już niezły przeżytek. Ewentualnie dobrym pomysłem było by kupienie dobrego chłodzenia? Prawda?

 

Tak po za tym miałbym tutaj do kogoś prośbę, jak już wspomniałem w temacie dawno nie jestem, mógłby mi ktoś tutaj wyjaśnić o co chodzi z tymi, nie wiem jak to nazwać(?) "low-end" HD5xxx? Po prostu tak na chłopski rozum, seria 5 powinna być lepsza już od serii 4 a mimo to gdy oglądam niektóre 5tki to przypominają mi mojego starego GF6600, a cena oscyluje w granicach 300 - 400 zł, to jakaś specjalna "gorsza" czy jak już to nazwałem "low-end" i tania seria? (pomijając może 5770 czy 5830).

Edytowane przez moho_pl
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz relatywnie tanio kupić, to nie ma na co czekać.

Na premierę nowych kart można czekać, ale nie spodziewam się by oddawali je za półdarmo.

Ponadto kurs USD rośnie i zapowiada się podwyżka VAT.

Sprzedajesz swoją za ~300PLN i dopłacasz jakieś 600PLN do nowej GTX560Ti, inaczej zysk wydajności jest na tyle iluzoryczny, że szkoda ogółem wydawać pieniądze.

Mam podobną kartę i nie wymieniam jej do czasu, aż nie będzie kart wydajniejszych najmniej trzykrotnie w cenie do 900PLN.

Link to post
Share on other sites

U mnie to samo (karta z sygnaturki). Ja czekam na premiere nowych AMD i jesli nie bedzie nic dobrego w kategorii cena/jakosc kupuje GTX560Ti.

 

Co do tematu znajomy kupil 6790 podobno bardzo tanio (cfg podobny do Twojego) tyle ze on mial 4870. Przyrost niby jakis jest ale musialbym to na wlasne oczy zobaczyc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

O_o dawno nie byłem w temacie, ale mam rozumieć że póki co ta moja karta trzyma dobry poziom? Myślałem o czymś pokroju 5770 ewentualnie 5830, wiem że drogie i nie o te konkretnie mi chodzi, ale w ogóle cokolwiek z serii HD5xxx...

5770 jak i 5830 są wolniejsze od 4890 więc je sobie odpuść. Miesiąc temu miałem 4890 a teraz mam 5850 jest ciszej i wydajniej, obok leży gtx 560 soc i jakoś nie chce mi się go wkładać do kompa.

Tak że jeśli chcesz kupić wydajniejszą kartę od tej co masz to radki 5850/70 lub 6950/70 lchyba ze coś od zielonych gtx 470/560/ti/ti-448/70

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...