Skocz do zawartości

Problem z ładowaniem niektórych stron w sieci.


Recommended Posts

Mój problem polega na tym, że niektóre strony internetowe nie ładują się w ogóle lub do połowy, bez obrazków itp . Problem jest o tyle dziwny, że nie mogę go zwalić na Neostradę, z którą mam ostatnio sporo problemów ponieważ w innych komputerach podłączonych do sieci domowej jest wszystko w porządku.

 

Sieć domowa składa się z routera ASUS RT-N16 - w sumie fajna zabawka, dużo funkcji jednak nie ja konfigurowałem sieć. Do routera podłączone są 3 komputery:

 

1. Stacjonarny na kablu (skrętka)

2. Laptop na wbudowanej karcie WiFi

3. Mój komputer stacjonarny na karcie WiFi - TP-Link TL-WN851N

 

Na pierwszych dwóch komputerach wszystko działa bez najmniejszego problemu. W moim przypadku dość popularne strony nie ładują się w ogóle lub ładuje się tylko ich część w bardzo wolnym tempie. Z reguły z takiej strony nie da się w ogóle korzystać bo połowa odnośników nie działa. Przykładowo takie strony wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dodatkowo problem występuje z serwerami Counter Strike. Gram oczywiście na oryginalnej platformie Steam. Wchodząc do zakładki serwerów gdzie mam swoje 15 ulubionych - żaden nie jest wykrywany. Podczas próby ręcznego podłączenia występuje taki problem:

 

Dołączona grafika

 

Oczywiście na serwerach grają normalnie ludzie i wszystko z nimi w porządku. Na pozostałych komputerach problemu z wykrywaniem ich nie ma.

 

Kroki jakie podjąłem w celu naprawy problemu:

 

1. Pełne skanowanie antywirusem - Avira Free Antyvirus

2. Przejrzenie problemów programem CCleaner

3. Przejrzenie problemów programem EasyCleaner

4. Przejrzenie problemów programem Malwarebytes' Anti-Malware

5. Przejrzenie problemów programem Spybot Search & Destory

6. Przejrzenie zapory systemowej - wykluczenie przeglądarek i innych procesów, całościowe wyłączenie jej.

7. Zaktualizowanie sterowników karty sieciowej WiFi

8. Sprawdzenie czy są zablokowane jakieś porty w routerze

9. Zaktualizowanie systemu operacyjnego

 

Nic nie pomogło. Problem występuje na wszystkich przeglądarkach zaktualizowanych do najnowszych wersji.

 

Specyfikacja reszty komputera:

 

AMD Athlon II x2 250 3.0GHz

Radeon HD4850 512MB Zalman Edition

2x1GB RAM GoodRAM

Be-quiet 530W

Samsung 750GB 7200rpm

 

Logi OTL:

 

Extras - http://wklej.org/id/635628/

OTL - http://wklej.org/id/635626/

 

Logi Combofix:

 

http://pastie.org/2928189

 

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie namawiam, ale polecam tomato. Ten router jest stworzony do tej dystrybucji. Dlaczego?

 

Miałem taki problem - komp na kablu i transfery maksymalnie 2-2,5 Mb/s. Po zainstalowaniu tomato router chodzi na full i transfery na full. Do gier sieciowych warto pootwierać porty / porobić triggery. Czasami nie pomoże, ale w większości przypadków nie zaszkodzi. Dodatkowo router nabiera prędkości. Teraz mam non stop podłączony na 150 Mb na wi-fi. Łącze po radiu się nie zrywa, 3 kreski ze względu na naszą śliczną wielką płytę chodzą stabilnie.

Ogólnie Asus z fabrycznym softem nie hula tak jakby mógł.

 

Tylko tak się zastanawiam jeszcze czy sprawdziłeś pingi, tzn czy nie gubi pakietów po drodze?

Drugie pytanie: jak jest ustawiona sieciówka w 3 kompie. Jak inaczej niż w 2 to zmniejsz do najwyższego standardu wspólnego dla obu (np. do G).

Trzecie: stery, stery, stery - wszystko najnowsze.

Czwarte: skoro masz Neo to na czym chodzi to neo. Asus raczej nie ma modemu.

 

Ps. Nie widać obrazków które wkleiłeś.

Edytowane przez ruffio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...