Skocz do zawartości

Recommended Posts

Procesor: AM3 Phenom II X3 720 BE

Płyta główna: Gigabyte MA770-UD3

Karta graficzna: PCIE ASUS EAH4870 512 DDR5 HDMI

Dysk twardy: Samsung 500 GB 5400 RPM 16 MB SATA-II Spinpoint

Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Ram: DDR2 2x 2GB 800MHZ Dual OCZ SLI Ready 5

+ Obudowa

 

Co myslicie o takim zestawie ?

Zastanawiam sie czy tylko nie dac zasilacza jakiegos Corsair i czy 450W starczy ?

 

Czy warto zainwestowac w plyte pod DDR3 i ramy DDR3 ?

Link to post
Share on other sites

Będziesz podkręcał/odblokowywał rdzenie?

 

---

 

W DDR3 na razie sie nie opłaca pakować, bierz tanie i dobre DDR2. Corsair 450W jest mocniejszy od chiefteca 450W i wystarczy jeszcze z zapasem. A ram weź goodrama 800 CL5, nie warto dopłacać do droższych.

Link to post
Share on other sites

Warto dorzucić 20zł do pamięci z radiatorami.

1) łatwiej odsprzedać 2) w AMD pamięci mogą działa lepiej niz przy C2D :D

 

Reszta w porządku, oprócz tego zasilacza. Weź przynajmniej Corsaira 400W :D Dysk upewnij się, że jest to F3EG, nie wiem co poprawili, ale coś na pewno :lol: Ewentualnie wersję F3, będzie trochę szybsza.

Link to post
Share on other sites

Procesor: AM3 Phenom II X3 720 BE......

Raczej nie bede podkrecal..........

Płyta główna: Gigabyte MA770-UD3

To wlasciwie po co doplacasz do procesora BE z odblokowanym mnoznikiem jesli nie bedzie OC :lol:

 

Po karcie graficznej widze ze zestaw bedzie do grania wiec lepszym wyborem bedzie szybszy procesor dwurdzeniowy np Phenom II x2 545 za niewiele ponad 300 pln. Plyte glowna smialo mozesz wzaisc troche tansza bez SB 710 juz ponizej 200 pln mozna znalezc cos dobrego, pamieci z radiatorami oczywiscie latwiej sprzedac wiec czasem warto dolozyc te 20 pln.

 

Pieniadze zaoszczedzone z procesora i ew. plyty glownej doloz do grafiki bo to jest w zestawie do grania najwazniejszy komponent (GTX 260 core216 lub jeszcze lepsza)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Procesor: AMD Phenom II X2 550 /3.1GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ 359 z

Płyta główna: AsRock A780GMH/128M /AMD 780G/ 239 zł

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) PC800 CL4 LLK 205 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F3EG 179 zł

Karta graficzna: Galaxy GeForce GTX 260+ 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 639 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black) 149 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 500W 230 zł

 

Suma:2000 zł brutto

Link to post
Share on other sites

No wreszcie sie odezwal ten o kogo caly czas chodzilo.

 

Corsair podaje moc ciagla jaka moze dostarczyc zasilacz, a OCZ w serii SXS moc szczytowa, tak wiec OCZ SXS 500 jest w gruncie rzeczy slabszy niz Corsair 450W, niemowiac juz o tym ze Corsair to lepszy producent, daje dluzsza gwarancje i zasilacz est lepiej wyposazony ;)

Link to post
Share on other sites

Dyski Samsunga z serii F2EG i F3EG są cichsze, chłodniejsze, a prędkość 5400rpm nie oznacza wcale gorszych osiągów. W necie pełno jest testów, z których wynika, że ich wydajność jest identyczna, a w niektórych przypadkach nawet większa od tych z 7200rpm.

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich:)

 

Jestem tu nowy dlatego na początku chciałbym się przywitać:jupi: "Cześć"

 

Otóż mam ten sam problem co kolega, a że nie chciałem zakładać nowego tematu i go powielać dlatego podłącze się do tego:P

 

Problem polega na tym iż mój kolega prosi mnie o złożenie kompa do 2 tys. zł (+- 200zł ). A ja zwracam się z tym do was: Jaki byście polecali??:zamykamy:

 

Komputer ten ma być raczej na dłuższe lata wiec myślę tu o zestawie przyszłościowym, czyli takim żeby nie trzeba było wymieniać części już po roku użytkowania, ale było można później wsadzić coś lepszego:P Myślałem nad jakimś 4-rdzeniowym AMD z 4GB ramu i jakaś grafika najlepiej GeForce'a:) Myślę, że na małe OC kolegę bym namówił:zamykamy:

 

Z góry dzięki za odpowiedź:wariat:

 

P.S: Zakupy będą robione w sklepie bitcomputer w Krakowie dlatego byłbym wdzięczny jakby ceny podzespołów były właśnie z tego sklepu;) link do sklepu: http://bitcomputer.pl/

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...