Skocz do zawartości

PILNE|! jaka grafika


Recommended Posts

Tak wiem enter to jakiś dupek ale można zaczekać na jakąś fajną aukcje nie?

A jak bedzie z gwarancja towaru z jakiejs aukcji ?

grafiki sie dosyc czesto psuja niezaleznie od producenta, ja bym nie ryzykowal utraty 500 pln tylko po to aby zaoszczedzic 30-40

Link to post
Share on other sites

Ale to jest od ENTERa - nie polecamy kupowac w tym sklepie, znajdź coś w dobrym sklepie.

NA pclabie jest obszerny watek o problemach z ENTER, zamiast gwarancji wysylaja jakis swistek z pieczatka, nie odprawadzaja podatkow itp.

Jezeli chcesz kupowac i wspierac szara strefe dla kilku pln, ryzykujac przy tym gwarancje to prosze bardzo :lol:

Tak wiem enter to jakiś dupek ale można zaczekać na jakąś fajną aukcje nie?

A jak bedzie z gwarancja towaru z jakiejs aukcji ?

grafiki sie dosyc czesto psuja niezaleznie od producenta, ja bym nie ryzykowal utraty 500 pln tylko po to aby zaoszczedzic 30-40

To, że kilka osób miało problemy z jednym sprzedawcą nie świadczy to jeszcze o tym, że trzeba tego sprzedawce unikać jak ognia. Ale dobrze, skoro ENTER'a trzeba unikać to może to:

 

http://allegro.pl/item719658772_nowy_zo ... abrze.html

 

GTX zaczyna się od 570-590zł, a 4870 od ok. 500zł więc wybór jest prosty - radek 4870.

To wcale nie jest takie oczywiste ani proste. Jest bardzo wiele osób gotowych dołożyć kilkadziesiąt, no nawet sto złotych, aby mieć GTX'a, który pobiera mniej prądu. Coraz to nowsze sterowniki dodają po kilka % do jego wydajności (tutaj nVidia rządzi jak w nigdzie indziej).

 

Wszystko zależy od nastawienia. Różne testy na różnych portalach czasem faworyzują ATi, czasem nVidie. Ja bym wybrał nVidie (i zrobiłem to).

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od nastawienia. Różne testy na różnych portalach czasem faworyzują ATi, czasem nVidie. Ja bym wybrał nVidie (i zrobiłem to).

Co kto lubi, z dwoch propozycji 4870 z niereferencyjnym chlodzeniem, ze sklepu za 510 i referencyjnego GTX260 z allegro od sprzedawcy ktory tez miewa problemy z fakturami za 569 ja bym wybral... 4870 ze sklepu, zawsze to bedzie latwiej w przypadku awarii dojsc swoich praw.

Link to post
Share on other sites

 

Wszystko zależy od nastawienia. Różne testy na różnych portalach czasem faworyzują ATi, czasem nVidie. Ja bym wybrał nVidie (i zrobiłem to).

Co kto lubi, z dwoch propozycji 4870 z niereferencyjnym chlodzeniem, ze sklepu za 510 i referencyjnego GTX260 z allegro od sprzedawcy ktory tez miewa problemy z fakturami za 569 ja bym wybral... 4870 ze sklepu, zawsze to bedzie latwiej w przypadku awarii dojsc swoich praw.

Myślę, że na tym należy zakończyć rozwodzenie się, gdyż nie prowadzi do niczego pożytecznego.

 

P.S. 539PLN :lol:

Link to post
Share on other sites

KONIEC TEMATU ;p

Byłem w profesjonalnym sklepie komputerowym gdzie od 7 lat dwaj bracia prowadza ten biznes i sie troche na tym znaja. Ja zaproponowałem hd 4870, on nalegal na gts250. Pytam sie dlaczego|? Powiedział mi tak: "Składamy ten zestaw z 2 innych perspektyw. Ty skladasz go tak zeby byl jak najtanszy i jak najwydajniejszy [na bazie ati hd] a ja chcem ci zlozyc komputer ktory bedzie stabilny, wydajny i BEZAWARYJNY. Uwiez mi siedzę troche w tym biznesie i juz przyjmowalem nie jedna reklamacje nie dwie, i grafiki nvidi nie dosc ze rzadziej sie psuja to i serwis jest ok czego nie powiem o ati. Ci drudzy przy reklamacjach czasami leca z ludzmi w bambuko. Wybor jest twoj..."

Skonczylo sie na gts250 1gb na ktorego dodatkowo dostalem znizke 20 zl bo juz nie wiedzial mnie jak przekonac facet. Dzieki all za posty.

Link to post
Share on other sites

KONIEC TEMATU ;p

Byłem w profesjonalnym sklepie komputerowym gdzie od 7 lat dwaj bracia prowadza ten biznes i sie troche na tym znaja. Ja zaproponowałem hd 4870, on nalegal na gts250. Pytam sie dlaczego|? Powiedział mi tak: "Składamy ten zestaw z 2 innych perspektyw. Ty skladasz go tak zeby byl jak najtanszy i jak najwydajniejszy [na bazie ati hd] a ja chcem ci zlozyc komputer ktory bedzie stabilny, wydajny i BEZAWARYJNY. Uwiez mi siedzę troche w tym biznesie i juz przyjmowalem nie jedna reklamacje nie dwie, i grafiki nvidi nie dosc ze rzadziej sie psuja to i serwis jest ok czego nie powiem o ati. Ci drudzy przy reklamacjach czasami leca z ludzmi w bambuko. Wybor jest twoj..."

Skonczylo sie na gts250 1gb na ktorego dodatkowo dostalem znizke 20 zl bo juz nie wiedzial mnie jak przekonac facet. Dzieki all za posty.

To masz super mego pro elo sprzedawce :lol::D, skoro poleca wolniejszą kartę, która nie wykorszysta 1GB RAMu :D

 

 

Tak apropo mniejszej awaryjności nVidii :] :

 

http://www.pcworld.pl/news/162646/Nvidia.wadliwe.karty.beda.nas.kosztowac.196.mln.USD.html

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnej gry na karcie polecanej przez 'fachowców' :] ...

Link to post
Share on other sites

Niech juz mniejsza z tym, czy ja amator komputerowy odczuje roznice jak bym gral na 4850 w gta iv a jak bede gral na tym gts 250|? czy roznica jest az taka kolosalna i widzoczna\? mysle ze nie. A dodatkowo przemowil tez za mna fakt ze gf ma regulacje ob wentylatora, dobra rzecz.

Link to post
Share on other sites

Bo to nie ma tak duzego znaczenia pomiedzy roznymi architekturami, zaraz ci znajde testy w grach

 

to sa testy drozszej wersji GTS250 z lepszym chlodzeniem ale wydajnosc i tak jest nizsza od 4870:

http://www.frazpc.pl/artykuly/726/GIGAB ... 8ZALMAN%29

 

4870 jest szybszy w wiekszosci gier i do tego da sie podkrecic, GTS 250 pracuje na granicy ustawien i wyciagniecie 50MHz na rdzeniu to juz duuuzo.

Link to post
Share on other sites

Mowisz wolniejsza, to czemu na http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html w porownaniu do hd4850 gts ma wiecej HDR score, lepsze taktowanie pamieci i wieksza przepustowość|?

1) A czy ty grasz w 3DMarki :lol::D:D

 

2) Skoro mam jechać na tym samym wózku, dlaczego 4870 ma większe taktowanie pamięci oraz Twoja GTS 250 ma przestarzałe pamięci GDDR3, a Radek GDDR5 :]

 

 

Wracając do pierwotnego tematu, za 14zł więcej masz b.dobrą kartę HD4870 z niereferencyjnym chłodzeniem:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-r77f-te3a-212449/

 

Co do tej karty, to ja ją mam i jej recenzja jest już w drodze :)

 

Tak na szybko to karta w 2D jest bardzo cicha, natomiast w 3D jest tylko lekko słyszalna. Temperatury nie dochodzą do 80*C przy 100% obciążeniu specjalnym programem.

 

Wydajność :] Może zaprezentuje wykres z bardzo wymagającej gry:

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/1901_premiera_radeon_hd_4770/radeon_hd4770_crysis_1280_aax4.png

 

Na Twoim miejscu wolałbym mieć 28FPSów niż 21 :)

Link to post
Share on other sites

No wlasnie na samym koncu jest wskaźnik wydajności i opłacalności gts stoi prawie rowno z 4870, a w poszczegolnych grach 4870 wiele czesciej jest wyzej od gts`a ale roznica wynosi ok 5 fps na kazdej grze [czasami dochodzi do max 10 fps]. I ja mam tego gts za 420 zl a znajdz mi w takiej cenie hd4870|? :> mysle ze ten gts jest rowny lub odrobine lepszy od 4850 a wlasnie na takim poziomie chcialem miec karte

Link to post
Share on other sites

Niech juz mniejsza z tym, czy ja amator komputerowy odczuje roznice jak bym gral na 4850 w gta iv a jak bede gral na tym gts 250|? czy roznica jest az taka kolosalna i widzoczna\? mysle ze nie. A dodatkowo przemowil tez za mna fakt ze gf ma regulacje ob wentylatora, dobra rzecz.

Nawet laik odczuje, że na HD 4850 gra się tnie ;D A na GTSie śmiga aż miło, wieczne G92!!!!

 

Gratuluje słusznej decyzji. Powiedz jeszcze ile dokładnie dałeś za to CUDA'o.

 

Wydajność ;) Może zaprezentuje wykres z bardzo wymagającej gry:

Image

 

Na Twoim miejscu wolałbym mieć 28FPSów niż 21 :D

A co powiesz na najbardziej wymagająca grę?:

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/fotki_recenzje/1553_gra_GTA4/gta4_1920_max.png

 

Ja bym wolał mieć 35 klatek niż 32.. a tym bardziej.. 23 (4850) smiech na sali :D

Link to post
Share on other sites

jestem zadowolony z wyboru :) gralem u kumpla na 4850 gs a teraz od wczoraj gram u siebie i jak na razie nie dostrzegłem różnic grając w crysisa [a na pewno nie na gorsze] :->

 

ps: a w gta iv mysle ze ja bede mial przewage, znaczna, ale sie okaze

Mając 1GB? pewnie, że tak. Można się pokusić o ustawienie textur na high ;D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...