Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

16 minut temu, jakub1t napisał:

Ile teraz dają gwarancji ? Znajomemu w 750d silnik roku nie wytrzymał . Plus taki , że wymienili bez problemu z tego co wiem . 

 

Standardowo 2 lata, opcjonalnie 5, czasem przy 5 roku eksploatacji daja mozliwosc przedluzenia jeszcze na 6 rok, ale to rzadko sie zdarza

Co do padajacego silnika - to BMW, tam wszystko sie sypie, to co moze sie posypac sypie sie od razu, a to co nie moze to po 5 roku :D

 

8 minut temu, AudiAWX napisał:

Nie przepadam za BMW lekko to ujmując, ale te być ładne. Te nowe lampiony robią robotę.

Od kiedy zobaczylem na zywo ta 7ke to nie moge jej zapomniec, mega wyglada.

Link to post
Share on other sites

Elsonix myślę , że to kwestia negocjacji  choć floty/stali klienci może ugrają coś więcej . Na każde model też jest inny rabat , wybierając więcej wyposażenia też pewnie można go zwiększyć . Na golasa znów będzie mniej . Szwagier rok temu na merca dostał 30% . Ale tani to on i tak nie był . 

 

Ja pokazałem żonie stingera kilka dni temu , bo uważam , że może to być fajne auto . Ale mnie pogoniła . Bo w sumie rozważam wymianę merca na coś 5 osobowego choć stinger to jeszcze za drogi .  W mercu 4 miejsca i jak jadę na wycieczkę z rodzicami to i tak biorę starą alfę . Ale na 80% merc zostanie z nami dłużej . 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, jakub1t napisał:

Ale mnie pogoniła .

 

Kiedyś słyszałem, że na niektórych sama nazwa tej firmy powoduje niezły odruch. :x

Słyszałem też, że ci, co się tym przewieźli chwalą sobie. Ja się nie znam, bo w koreańskich autach nigdy nawet nie siedziałem. Stingera widziałem parę razy na mieście i powiem, że mi się podobał, ładnie też mruczał (widocznie trafiłem na V6). Zaraz zaraz nie siedziałem? Lanosa miałem kiedyś przez chwilę - choć on taki był koreański jak ze mnie chińczyk. To akurat była wersja u nas robiona z naszym vinem :wariat:.

 

Też zależy co komu potrzeba - ja np wolę bardziej kompaktowe autka, bo w większości przemieszczam się po mieście, a po drugie - w większości jadę nim sam. Po co mi zatem pięciomiejscowa limuzyna...

 

 

A tu coś od czapy - zobaczcie jaka fajna przeróbka fiacika na kosiarkę \ pług śnieżny

 

Wygląda jak z fabryki, ktoś się postarał :)

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, elsonix napisał:

A ten rabat to tak dla każdego z ulicy czy jakaś flota/grupa zawodowa? Z pl salonu?

 

Jeżeli jesteś faktycznie zainteresowany zakupem to napisz na priv, naprowadzę Cię co i jak

4 godziny temu, Succubus napisał:

Słyszałem też, że ci, co się tym przewieźli chwalą sobie. Ja się nie znam, bo w koreańskich autach nigdy nawet nie siedziałem.

 

Bardzo polecam posiedzieć a nawet pojeździć Stingerem, to auto stawia markę w zupełnie innym świetle. Nie bez powodu Stinger dostał swój sub-brand na USA.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem stinger to nie kia. Ktoś im za kasę to ulepił. Propaganda żeby było że dobra.
Tymczasem tylko stinger dobra.
Już nie jeden motoryzacyjny gniot tak zrobił w historii.
Viper też tak powstał by podnieść morale marki. I nic to nie dało.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, przyszło mi do czapy aby zamiast wydawać grosz na myjni samoobsługowej kupić sobie myjkę ciśnieniową.

Doradzicie jakiś sprzęt - coś dobrego (ale nie profesjonalnego - taka przydomowa myjka do auta i może czasem coś jeszcze: nie wiem może taras, jakieś kafelki - takie tam głupoty itd.) no i w jakiś rozsądnych pieniądzach - bo po ostatnim covidowym roku niestety muszę rozsądniej planować zakupy jeszcze :/

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Succubus napisał:

Słuchajcie, przyszło mi do czapy aby zamiast wydawać grosz na myjni samoobsługowej kupić sobie myjkę ciśnieniową.

Doradzicie jakiś sprzęt - coś dobrego (ale nie profesjonalnego - taka przydomowa myjka do auta i może czasem coś jeszcze: nie wiem może taras, jakieś kafelki - takie tam głupoty itd.) no i w jakiś rozsądnych pieniądzach - bo po ostatnim covidowym roku niestety muszę rozsądniej planować zakupy jeszcze :/

Odpuść sobie - na myjkę podjeżdżasz wrzucasz 10 zł raz w miesiącu i nic Cie nie interesuje. Do myjki pamiętaj o kupowaniu detergentów, zamarznie, zepsuje się, sąsiad Cie pod....e że myjesz auto na podwórku... U mnie dochodzi jeszcze temat - chcesz myć auto a nie ma węża bo podlewają się truskawki/iglaki/inny szmelc. Nie warta skórka wyprawki. Ewentualnie kup sobie z Lidla jakiś wynalazek za 200zł do mycia wspomnianych kafelek i wystarczy.

 

EDIT: W sumie zapomniałem o jednej zalecie własnej myjki - brak kolejki w sobotę :)

Edytowane przez joker5513
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem z 5-6 lat temu nilfiska jakiegoś za 250 w Castoramie . To jest bezpośredni konkurent karchera . Z tą różnicą że w cenie 250 ma już metalową pompę . Dali mi 5 lat gwarancji , w co nie wierzyłem , ale działa do dziś jak nowa . Wiadomo , jakoś  często się jej nie używa , ale czasem się przydaje do innych rzeczy niż auto , np do prania dywanów nr1 .   Także tą firmę mogę polecić . Ewentualnie w dziale sprzedam ktoś sprzedaje za pół ceny karchera k4 w jakiejś lepszej wersji . 

Myjką domową auta porządnie nie umyjesz , chyba że użyjemy jakiejś fajnej piany , ale ja takiej nie trafiłem . Za to dobrze jest zmyć nią na początku cały syf z auta , aby potem gąbką nie wcierać  brudu w lakier . Np po polerowaniu auta pasta wchodzi w różne zakamarki , to też myjką fajnie to wyczyści , wodą z instalacji tego nie wymyjesz .  Tak czy inaczej przydatne użądzenie w domu . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Hmm, za 2000 nic dobrego też nie widzę. Mam Karcher z podgrzewaniem wody ale ceny nie podam z przyzwoitości...
Jak padły uszczelniacze to komplet nowych kosztował więcej niż ...

Natomiast na pewno Kranzle solidniejsze.

W takim do mycia auta to chyba ważna dysza żeby punktowo lakieru nie orał.

Link to post
Share on other sites

No w sumie i 2000 to mało . Tyle chyba znajomy dał za karchera z podgrzewaniem wody ale 20 letniego jakiś czas temu . 

 

BMW 7 jeszcze ujdzie ale 4 to raczej nigdy nie kupię . Chyba że wymyślą coś jeszcze brzydszego :D

 

Inna wersja :)

15506554470245.jpg

 

  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Biafra napisał:

Te bejce są ładne ale powoli robią się dość memiczne. 

 

2 godziny temu, jakub1t napisał:

BMW 7 jeszcze ujdzie ale 4 to raczej nigdy nie kupię . Chyba że wymyślą coś jeszcze brzydszego

 

Też nie byłem przekonany po obejrzeniu zdjęć, renderów i innych.

 

Na żywo ten design moim zdaniem naprawdę gra

Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady, w zasadzie to co podał Dodo wydaje się być ok - zarówno cenowo jak i tak na wygląd wydaje się solidne.

 

 

9 godzin temu, joker5513 napisał:

Odpuść sobie - na myjkę podjeżdżasz wrzucasz 10 zł raz w miesiącu i nic Cie nie interesuje. Do myjki pamiętaj o kupowaniu detergentów, zamarznie, zepsuje się, sąsiad Cie pod....e że myjesz auto na podwórku... U mnie dochodzi jeszcze temat - chcesz myć auto a nie ma węża bo podlewają się truskawki/iglaki/inny szmelc. Nie warta skórka wyprawki. Ewentualnie kup sobie z Lidla jakiś wynalazek za 200zł do mycia wspomnianych kafelek i wystarczy.

 

"Somsiad" to niech lepiej pilnuje swojej baby. Mam podjazd wybetonowany, woda z niego nie leci ani w grunt, ani na ulicę (chodnik) tylko do ścieków - więc chyba mogę myć :?:  - zresztą ja się nie mam zamiaru nikogo pytać - ku**a jestem u siebie na podwórku i jak chcę, to sobie klocka na środku ustawię - moje i ch*j.

 

Wracając do myjki, no nie wiem, taka myjka koło domy zawsze się do czegoś może przydać - ja wychodzę z założenia, że jak mam narzędzia i umiem zrobić (a umiem wiele przy domu), to sam zrobię i takowe narzędzie prędzej czy później się przyda - a i majstrów nie muszę wołać do wszystkiego, tylko sam wiele rzeczy zrobię tanio, dokładnie, a i satysfakcja tym większa :)

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...