Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

FWD nie jest zle, da sie szybko pojechac FWD ale:

1. Nie daje przyjemnosci z jazdy takiej jak RWD

2. Nie przylepia sie do drogi jak AWD

3. Zakrety pokonuje wolniej niz RWD/AWD (w niektorych przypadkach, jezeli kierowca jest niedoswiadczony i np. za bardzo dohamowal przed zakretem)

4. Na prostej przegrywa sromotnie z AWD/RWD

 

Są takie tory, że FWD to najlepszy wybór... ;)
Link to post
Share on other sites

 

1. Daje identyczną przyjemność jeśli jedziemy na tor w celu innym niż polatanie bokiem, na zwykłych drogach różnica jest w zasadzie znikoma (chyba że ktoś ma nie spełniony sen kubicy i stara się udowodnić że miasto to idealny tor a potem budzi się i błaga o krew po wypadku).

2. Nie przylepia sie do drogi jak AWD, nawierzchni sypkiej, śliskiej. W każdej innej ta sama moc w FWD zje AWD (zakładając że jest dobry, suchy asfalt, ba na Monte Carlo Legend kilka FWD spokojnie pokonało AWD mimo że teren był typowo idealny na AWD).

3. Suche zakręty przy tej samej mocy pokona spokojnie AWD, z RWD i dobrym kierowcą będzie porównywalnie.

4. Na prostej z tą samą mocą zazwyczaj jest tak: RWD>FWD=AWD

 

Przejedź się większą liczbą aut wyczynowych (wyczynowych, a nie takich przy których widnieje napis sport a z tyłu można wsadzić fotelik dla dziecka) i wtedy wypisuj brednie jakie to AWD najlepsze do wszystkiego łącznie z oraniem pola.

Link to post
Share on other sites

RWD>FWD=AWD

Niet, AWD>RWD>FWD na prostej rzecz jasna.

 

Daje identyczną przyjemność

Zalezy od kierowcy, mi nie bedzie sprawiac wielkiej przyjemnosci.

 

W każdej innej ta sama moc w FWD zje AWD

Nigdy, jezeli prowadzi ten sam kierowca :)

 

Suche zakręty przy tej samej mocy pokona spokojnie AWD, z RWD i dobrym kierowcą będzie porównywalnie.

Jedynie porownywalne, RWD/AWD ma lepszy rozklad masy anizeli FWD.

 

 

 

Przejedź się większą liczbą aut wyczynowych

Rozwin swoja mysl.

Rajdowkami nie jezdzilem, jezeli to jest to co masz na mysli.

Ja caly czas mowie o samochodach seryjnych :)

Link to post
Share on other sites

Ja caly czas mowie o samochodach seryjnych

To tutaj można uznać że masz rację, chociaż też nie do końca :)

AWD to dla Ciebie Insignia 4x4 czy Audi A4 Quattro ? Jeśli tak to to zwykłe FWD z dołączanym tyłem. Jeżeli prawdziwe 50%-50% to masz rację.

 

Ja właśnie pisze o autach wyczynowych a te zazwyczaj z serii mają tylko umieszczenie silnika i ramę :)

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o naped na 4 lapy a nie jak ja to mowie na jedno kolo :)

Jezeli masz wszedzie dyfry 95% to dziekuje za takie 4x4 :P

 

Ja właśnie pisze o autach wyczynowych a te zazwyczaj z serii mają tylko umieszczenie silnika i ramę

Niestety nie mialem jeszcze okazji zadna rajdowka sie przejechac :)

 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
Gość usunięty

Daje radę. To wersja 1.4 benzyna z gaźnikiem i czterobiegową skrzynią więc powyżej 100km/h już masakra. Maksymalna prędkość na trzypasmowej autostradzie na trasie Żory -> Gliwice to 145Km/h czyli całkiem nieźle :)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Strach to nie a po prostu już jedzie na bardzo wysokich obrotach - wrzuca się czwórkę przy 50-60km/h więc sam rozumiesz że hałas i spalanie, tym bardziej, iż to gaźnik. Ale to autko raczej pancerne, zaraz wam pokażę, jak wyglądał sprawca po kolizji...

 

http://obrazki.elektroda.pl/2093291300_1353866443_thumb.jpg http://obrazki.elektroda.pl/5955657900_1353866445_thumb.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Oj tam, zimę tak przejeżdżę a wiosną się zobaczy co dalej, jak kaska będzie.

 

Najchętniej to bym jakiegoś pięciodrzwiowego Golfika IV z silnikiem 1.9 SDI kupił - ew. może być benzyna. Ale TDI odpada jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jak się ma kaskę to się kupuje (Ty). Ale ja nie napalam się na nic bo wiadomo jak to jest - aby kupić coś porządnego, szczególnie od VW to trzeba i szczęścia i czasu i... niespecjalnie przekręconego licznika kilometrów oraz... oraz sam wiesz czego ;)

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus

Micra:) Moja swifta uszkodziła nie z jej winy, tirem jej w du**ę w jechał bo martwe pole.... igor to teraz niech flote daje.

Lokomotywa :)

Mój rower uszkodziła nie z jej winy, maszynista jej w piec dołożył w jechał bo nadwyżka węgla

 

----

5 razy musiałem czytać post radcha i sie zastanowić, żeby ogarnąć jak doszło do tego zdarzenia co miał na myśli...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...