Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

rozmawiacie o tych alfach aż mi się nóż w kieszeni otwiera dwóch znajomych ma: jeden jeździ jak musi a w większości do mechanika, drugi dużo jeździ i tu taka sama historia mówi że 2k miesięcznie tam zostawia obłęd! alfy są ok jak stoją albo zaraz po wyjechaniu później to tylko utylizować, a szkoda bo ładne.

Mój kolega miał parę aut, ople, vw miał też alfę 166 albo 156 i z niej był najbardziej zadowolony i się nie psuła.

 

Ja powiem dla rozluźnienia tematu, że jeżdżę samochodem za który zapłaciłem 900 zł w maju 2011 (seat toledo) i wsadziłem w niego od tamtej pory 500 zł a maksymalny jego postój to 2 tyg (jedna awaria). Nie tak źle co? :D

Edytowane przez sfistn
Link to post
Share on other sites

Proponuję się na wieś przejechać. Chociaż jak we właściwych miejscach w miastach zapytasz to też się dowiesz że da się. Ja na studiach we Wrocławiu żyłem spokojnie za 1000 złotych miesięcznie. I zobacz jaki ładny wyrosłem.

 

To zależy, co kto ma na myśli. Też studiowałem we Wro i na początku dostawałem 800. Potem 1000, na koniec 1200 zł. Odłożyłem sobie z tego sporo, bo mieszkałem w trzyosobowym pokoju i stołowałem się w biedronce (miesięcznie wychodziło jakieś 700-800 zł na mieszkanie i jedzenie).

Natomiast jeśli ktoś ma na myśli normalne życie - mieszkanie z narzeczoną/żoną, to rzeczywiście nie wiem, czy da się wyżyć z takiej pensji we Wro. Sam wynajem mieszkania to jakieś 2000 zł.

Link to post
Share on other sites

Sam wynajem mieszkania to jakieś 2000 zł.

Chyba apartementu albo mieszkania w centrum stolicy ;p Sorki ale wynajmowanie mieszkania za 2.000 PLN to całkowity bezsens. Wynająć można dużo taniej a jeśli płacić 2.000 PLN/miesiąc za mieszkanie to ma sens jak się kupuje na kredyt i wtedy spłaca się swoja własność a nie płaci za wypożyczenie... Ładować tyle kasy w nieswoją własność mija się z celem. Takie trochę wydawanie kasy bez sensu, bo do niczego to nie prowadzi.

 

Ale fakt... 1.000 PLN to mało chodź ludzie tak żyją i dają radę. Ba... są tacy co nie mają wgl dochodu i żyją. Mają samochód, dzieci i jakoś to się kręci. Może jak by skasowali opiekę społeczna to by ruszyli zad i poszli do pracy. Ale 2.000 PLN na jedną osobę to już ok. A jak tu dochodzi druga osoba na stałe to razem 4.000 PLN i już można dać radę :) (przy założeniu, że żona/narzeczona jest pełnosprawną i samodzielną osoba a nie utrzymanką). Wszystko netto/na rękę. Oczywiście więcej to lepiej, bo mamy większy komfort i bezpieczeństwo finansowe ale znowu gnanie za kasą i konsumpcjonistycznym stylem życia, przynajmniej mi nie daje radości.

 

Haha :) teraz patrzę, ze to temat o autach :)

 

Mój kuzyn ma Alfy dwie: 147 i 159 jeśli numerków nie pomyliłem. Nie skarżył się że się sypią aczkolwiek są dość młode. 2010 i 2007r. Jego siostra ma Mito z 2009 lub 2010 i też w porządku chyba. No ale tak młode chyba się jeszcze nie rozsypują.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

No to nie było sprecyzowane w jakim mieście. Jak sięma pecha i tam mieszka to pewnie 2000PLN trzeba mieć ale też tam chyba nieco wyższe zarobki tylko większość Polski mieszka poza stolicą. W Łodzi koleżanka za 900 PLN wynajmuje 2 pokojowe mieszkania. Moi rodzice za 900 czy 1000 wynajmują 1pokojowe ale odremontowane, z nowymi meblami i wyposażeniem. A spokojnie można taniej. Kolega z pracy spłaca 1500 PLN za 3 pokojowe mieszkanie w nowym (2000któryś rok) bloku. Więc 2000 za wynajem to abstrakacja albo szczyt luksusu. Jak pisałem, pewnie w stolicy to normalne.

Link to post
Share on other sites

Chyba apartementu albo mieszkania w centrum stolicy ;p Sorki ale wynajmowanie mieszkania za 2.000 PLN to całkowity bezsens. Wynająć można dużo taniej a jeśli płacić 2.000 PLN/miesiąc za mieszkanie to ma sens jak się kupuje na kredyt i wtedy spłaca się swoja własność a nie płaci za wypożyczenie... Ładować tyle kasy w nieswoją własność mija się z celem. Takie trochę wydawanie kasy bez sensu, bo do niczego to nie prowadzi.

Najpierw przejrzyj ceny, potem się wypowiadaj. Jak ktoś zarabia 1200 zł, to nie wiem, czy ma zdolność kredytową, wystarczającą do dostania kredytu.

 

Ale fakt... 1.000 PLN to mało chodź ludzie tak żyją i dają radę. Ba... są tacy co nie mają wgl dochodu i żyją. Mają samochód, dzieci i jakoś to się kręci. Może jak by skasowali opiekę społeczna to by ruszyli zad i poszli do pracy.

A może robią na czarno?

 

Jak pisałem, pewnie w stolicy to normalne.

 

Wrocław.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Saiya-jin - nie pisałem, że 1200 jest wystarczjące na kredyt na mieszkanie. Ci co u mnie nie mają pracy to nie mają bo się robić nie chce. Nawet na czarno nie ma. Siedza przed domę pół doby z tymi wszystkimi dziecmi na które dostją z opieki kasę + jakieś pitolenie na na kilku hektarach. Na wódkę i jedzenie im starcza.

Link to post
Share on other sites

No to teraz moje. :D

 

http://imageshack.us/a/img594/6910/dsc00631rf.jpg

 

Stare, ale jare.

W mieście mojego obecnego zamieszkania (Mielec) - jedyny taki model. A przynajmniej innego nie widziałem.

W Rz. kilka sztuk.

Link to post
Share on other sites

Ja mam seicento 1.1 Za granice nie jezdze zebym musial limuzyne kupowac, w miescie natomiast prosciej znalezc miejsce do zaparkowania. Ale i tak nic go nie przebije jesli chodzi o jazde w terenie ^^ To po jakim blocie w nim przejezdzalem, do dzisiaj mnie dziwi ze sie nie zakopal. Wiekszym autem bez 4x4 jestem pewny ze bym nie przejachal. A maly i lekki dal rade ;]

Link to post
Share on other sites

Hej tak odchodząc od tematu, wiecie może gdzie jest najtańsze OC dla młodych kierowców? W pzu wycenili oc mojej cytryny na 1200zł...

Najlepiej to idź do przedstawiciela, który w swojej ofercie ma kilka firm ubezpieczeniowych on tam wyszuka najtańszą.

Mi dajmy na to w PZU wycenili na około 1600zł a najtaniej znaleźli mi w PTU za 1200zł (tak dużo ponieważ za długo nie miałem samochodu i zero zniżek).

Edytowane przez MekPrzemasMek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...