Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Mazda 6 2006 benzyna 2.0https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160305/87f49ea0724eb313dfae36a711f43474.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160305/7a3ed093ff8a7227bbf2343daaa1372e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160305/4248c1375258a1c02d7794f54c9feb4d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160305/f11f8930317753cd0132dca2ceb5a571.jpg

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

panowie mam problem - 

gdy jade auto zaczyna hamować, wciskam gaz i nie jedzie (szarpie), dopiero po chwili dostaje 'boosta' i tak co chwile, kompresja zmierzona - jests ok, świece zmienione na NGK.

Czym to może być spowodowane ? aparat /przepływomierz ? Auto to 323F BA 1.5

lub jeszcze filtr paliwa, lewe powietrze.

Link to post
Share on other sites

Też obstawiałbym filtr paliwa, przynajmniej to niegdyś pomogło w mojej na podobne objawy.

 

Czestochowakiero - super bryczka ^^ Ta szósteczka była chyba jednym z najładniejszych modeli w swojej klasie, zresztą - dziś tylko podniosła poprzeczkę ;D Dbaj o spód i nie tylko, bo w przedliftach rdza lubi się żywić i karoserią, i podwoziem. Polift fajniejszy, byle nie w dieslu. Sam się nad taką zastanawiałem, ale w sumie w cenach, w których szukałem, egzemplarze były raczej średnio ciekawe, więc padło na C5. Poza tym... moim kolejnym autem ma być szósteczka II gen. i to będzie moje ostatnie auto, bo nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, więc głupio byłoby tak całe życie jeździć tylko mazdami xD

Link to post
Share on other sites
panowie mam problem -

gdy jade auto zaczyna hamować, wciskam gaz i nie jedzie (szarpie), dopiero po chwili dostaje 'boosta' i tak co chwile, kompresja zmierzona - jests ok, świece zmienione na NGK.

Czym to może być spowodowane ? aparat /przepływomierz ? Auto to 323F BA 1.5

To może być sporo rzeczy, filtr paliwa, przepustnica, cewki, przeplywomierz, leć do mechanika, ja sam naprawiałem to potem mnie sporo kosztowało :wacko: bo uwaliłem silnik.

 

Edytowane przez MariuszB35PL
Link to post
Share on other sites

Miałem podobne objawy. Zmieniłem świece i kable i szarpanie lekko się zmieniło ale nie ustało.

 

Załapałem co to było dopiero jak wjeżdzałem ma parking przy markecie i musiałem otworzyć okno po bilet. Oczywiście poczułem lekki smród palonych klocków. Stanąłem obszedłem samochód i przy prawym przednim kole żar hamulca wyczuwalny był z pół metra.

 

Po prostu hamulec cały czas tarł, przez to silnik na niskich obrotach nie dawał rady i przez stare świece przerywał. Po zmianie świec nadal nie jeździł tak jak powinien i lekko trząsł ale już inaczej :D

Link to post
Share on other sites

To może być sporo rzeczy, filtr paliwa, przepustnica, cewki, przeplywomierz, leć do mechanika, ja sam naprawiałem to potem mnie sporo kosztowało :wacko: bo uwaliłem silnik.

taka lipa, że u mnie w mieście mechanicy 'nie chcą naprawiac mazd' 

musze gdzieś w okolice Krakowa jechać pewnie..

Edytowane przez GiveMeaPower
Link to post
Share on other sites

 

Pb

​Tak się właśnie zastanawiam czemu tak dużo ludzi używa tego określenia na benzynę. Pb to przecież (jak każdy chyba wie) symbol chemiczny ołowiu, a benzyna od dawna jest już bezołowiowa, dlatego też symbol Pb jest na dystrybutorze przekreślony.

Po za tym dziś już (w Polsce) nie da się kupić benzyny z tetraetyloołowiem, także wydaje mi się że symbol przekreślonego Pb jest potrzebny jak dziura w moście.

 

Sory że się czepiam ale taka natura chemika :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ktoś coś podpowie?

 

Przeszukalem wszystkie chyba juz marki, konfigi, cenniki a takze allegro i placy kilka... szukam autka w leasingu, mial byc focus 1,6/125km bo obawiam sie tych ecoboostow, ale mega dobre opinie ma Toyota Auris z hybrydowym silnikiem 1,8/136 gdzie przy mojej jezdzie (60km dziennie z predkosciami: 70% 140/h, 30% miasto) az tak duzo by nie zaoszczedzil ale cenowo full wersje wychodza tak samo... nigdy nie jezdzilem automatem a tu jest cvt.. chyba ze ktos cos lepszego poleci za ~90,000zl...

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Ja kupowałem ostatnio w tym segmencie - dla mnie 3 samochody: Giulietta, Mazda 3 albo lekko śmigane Volvo V40 (sporo jest egzemplarzy u dilera z przebiegiem <30 tys. km z rocznika 2014 np. z 5 letnią gwarancją, czyli jeszcze ponad 3 lata).

 

Volvo V40 fajne, ale malutki bagażnik ostatecznie przesądził, zegary mi też średnio podeszły (szukałbym wersji z TFT, a nie analogiem, pokazuje więcej info i przejrzyściej). Przeglądy drogie w porównaniu do innych marek.

Mazda 3 trochę tak sobie w środku i słabe możliwości konfiguracji, no i silnik 120 KM padaka, ale najwięcej miejsca we wnętrzu i największy bagażnik.

Kupiłem Giuliettę ostatecznie - teraz wszedł delikatny lifting i pewnie będzie można szarpnąć modele z placu w dobrej cenie (podobnie jest z V40 zresztą, można podpyptać u dilerów).

Nowe Megane wygląda całkiem, ale z oczywistych względów nie miałem okazji się zapoznać na żywo.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

V40 Ocean Race - widziałem, oglądałem, ale dokładnie głównie przez przeglądy i bagażnik.. odpadło
 

Alfa Giulietta - to moje marzenie... było, szczególnie ta po lifcie, ale słyszałem przeróżne opinie o awaryjności m.in. silnika (1,4/170) i tak już nawet o nich zapomniałem, ale przyszedł parę dni temu klient i zaczął narzekać na swoją Giuliettę, tak posłuchałem tego, że już jej nie chcę - wstępnie nawet myślałem jeszcze tydzień temu o tej: http://www.autoreduta.pl/car/1328, ale 2 dni później i tak była sprzedana i dobrze bo koszty utrzymania by mnie zjadły

 

Dziś w drodze do pracy próbowałem jechać tyle ile pokazują znaki, powiem szczerze... w 90% zdało egzamin i nawet się nie męczyłem chociaż odcinek 5km przez wieś z zerowym zabudowaniem i 55-60 na liczniku strasznie męczyło - sprawdzałem jak to by było jechać tą hybrydą i chyba by wytrzymał tylko weź jedź potem na expresowej 90-100 przez 20km... no nie da się zejść poniżej 110 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...