Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Tym bardziej że ten gaz jest tak oszczędny że to poezja, 12L w trasie przy 130 ... No ale cóż.

I nie takie weekendowe, w sumie niezwykle wygodne i trzyma się drogi jak złe, minus ? po 2h w trasie głowa mi pęka bo ten silnik za plecami jednak wyje, no ale wygłuszenie to załatwi ponoć.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

ten gaz jest tak oszczędny że to poezja, 12L w trasie przy 130 ...

Widzę, ze Ty tylko na autostradach jeździsz... powinno mniej palić przy jednostajnej jeździe :)

 

Kup normalne auto lub poćwicz technikę jeżdżenia, lub oba na raz (to jest z założenia nieekonomiczne) a nie będzie 12. MI je 6,1 w trakcie takiej zimy jak teraz + co nieco benzyny. Latem 5,7-5,8 w zasadzie bez benzyny :) bez gazu to bym chyba wgl autem nie jeździł. Za bardzo by dawało po portfelu. Wystarczy tylko chcieć ale większość woli docisnąć a potem... ile mi to pali... jakie paliwo drogie... ja robiłem miesięcznie ok. 1.000-1.080 km i to jak jest ciepło kosztuje ze 170 PLN a jak teraz to ze 220 PLN :) Ale i tak o te 100-120 za dużo.

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Fajna, Ale czerwony środek jak w burdelu

 

dzięki temu zawsze mi się gęba cieszy jak jade

 

witamy w burdelu :D

http://img228.imageshack.us/img228/4597/p2096032copyx.jpg

 

a i tak dla mnie liczy się to spojrzenie jakie widzą kierowcy w lusterku

http://img30.imageshack.us/img30/9379/img2050d.jpg

Link to post
Share on other sites

Widzę, ze Ty tylko na autostradach jeździsz....

Mniej nie spali bo przy 130 mam już 3500rpm, te silniki to nie wolnoobrotowe padliny z golfa :)

Techniki żadnej tu nie ma, trzymasz nogę jednostajnie na gazie i się toczysz, bez wyprzedzania akurat na A2.

I nie narzekam na to że dużo pali tylko na to że gaz, nigdy go nie lubiłem, a na razie jest do regulacji więc nie mogę się przekonać.

Po mieście mam Golfiacza 1.6 i tam 7L 95 mi w zupełności wystarcza, gdyby miał tylko automat jeszcze :)

 

a i tak dla mnie liczy się to spojrzenie jakie widzą kierowcy w lusterku

Na wstępie dodam że to stereotyp i nie mam zamiaru Cię obrazić, ale moje pierwsze wrażenie jak już BMW usiądzie mi przy zderzaku to coś typu:

Znowu buractwo, nie umiejące odległości zachować. A tam, hamuje i niech się wkurza :D

Jak zahamuje to zaczyna trąbić, migać bo chyba nie za bardzo wie co ze sobą zrobić, daję wtedy gaz a słodkie BMW zostaje daleko w tyle i przestaje siedzieć na ogonie mając nadzieję że ma uber ekstra szybką furę :)

Wielokrotnie zdarzyła mi się taka sytuacja, i zawsze to było BMW. Stąd sobie nigdy bym nie kupił BMW :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

walczymy ze stereotypami BMW, ale ciężko :D

 

ja mam tak samo, ale najczęściej królowa polskich szos czyli skoda octavia.

każdy kierowca to szatan, siedzi na zderzaku, wymija na grubość lakieru.

ja często do swojej kupety pakuje dzieciaki i jeżdżę wtedy wolno i bezpiecznie, i co rusz trafia się

"fajter" na światłach.

 

 

co do wyglądu w lusterku, to E92 oczarowało mnie właśnie przodem. linia jak światła przechodzą w błotnik, który stanowi część maski, a nie tylko boczną osłonę... jeżdzę tym autem prawie 3 lata i jeszcze mi się nie znudziło.

 

a t w lusterku to zapewne najczęściej E36 lub E34... nic na to nie poradzisz, że młodzież przesiadła się z golfów i civiców do starych trójek.

 

nie uraziłeś mnie, luz :) zapewniam że nie moje auto widziałeś na zderzaku:)

 

jak sobie wypiję i pozbędę się kompleksów i wstydu to wstawię autko jakim pomykam w weekendy na zakupy. to dopiero kozaaaak :o :o :o :o

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Mniej nie spali

Jak bym wsiadł to by spalił mniej. Jak czymś jadę to spalanie jest katalogowe. Gdzieś z zakresu między autostrada a mieszany. Obecny mam już nieźle wyczuty to na wsiowych drogach pali tyle ile instrukcja podaje dla trybu autostrada :) na autostradzie technika mało skomplikowana le w mieście czy tych drogach lokalnych to już wyższa szkoła jazdy :)

 

BMW - auta solidne i porządne, aczkolwiek ze wzlędu na zupełny brak ekonomi nie dla mnie. Ale tutaj niektórzy kierowcy robią bardzo zły obraz tej marki. u mnie we wiosce i okolicach BMW to marzenia każdego młodego rolnika. Do tego tuba i disco polo ... :) Dużą popularnością cieszą się też różnego rodzaju Audi, Passaty TDI i Golfiki w LPG :)

 

A najbardziej mnie rozbraja widok w stylu zrójnowna chatka puchatka a na podjeździe beta :) najbliższe takie zestawienie mam 300m, od domu :) W końcu beta musi być i trza się na wsi pokazać :)

 

A jaki szał na wiejskich dyskotekach to robi :)

 

A potem opinie o tych samochodach są jakie są...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

a t w lusterku to zapewne najczęściej E36 lub E34... nic na to nie poradzisz, że młodzież przesiadła się z golfów i civiców do starych trójek.

Najczęściej tak, ale te nowe mają równie udanych kierowców. Oczywiście nie uogólniam, bo nie wszyscy tacy są.

I idealna nazwa, "fajter" bo ani to mocy by wygrać nie ma, ani konstrukcji, ani kierowcy :) Mówię o rajdowych glofach 3 TD :D

Jak bym wsiadł to by spalił mniej. Jak czymś jadę to spalanie jest katalogowe.

katalogowo jest 10L w trasie, czyli 12gazu akurat te 15% więcej by mieszanka nie była za uboga. Niżej nie zejdziesz, chyba że zwolnisz do 110, ale dla mnie te 130 to jeszcze ekonomicznie jest, powyżej spalanie rośnie już logarytmicznie.

 

No ale Mercia to nie auto do wożenia się po mieście (zresztą Ci co się wozić lubią wezmą CRX bądź Calibre) tylko na moje cotygodniowe wypady na tor, trzyma się idealnie. Na kapciach 225 nie dało się jej zerwać na zakręcie praktycznie.

Ale trzeba na turbo wymienić silnik chyba, bo jednak brakuje mocy.

Link to post
Share on other sites

BMW to po prostu stylowe, piękne, porządne samochody. Moim celem życiowym jest kupić sobie "M'kę", ale na razie studia, nauka, praca. Bardzo zaciekawiło mnie BMW 1M. Małe, szybkie, ładne z tym pięknym pomarańczowym kolorem. Po prostu ideał. Dla mnie wiejski tuning to najgorsze co można zrobić swojemu samochodowi. Jednak nie uważam, że starsze modele BMW (10/15 lat) są gorsze i rolnicze. Zadbane, czyste auto bez wodotrysków, gradientów na drzwiach i ledów pod zderzakami jest świetne.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

katalogowo jest 10L w trasie

O kurcze... zatkało mnie :)

akurat te 15% więcej by mieszanka nie była za uboga

Chyba w porządku. Ok. 20% więcej zwykle jest ale ja chyba mam mniej niż 20%. Zresztą wsio ryba. Jeździ :)

chyba że zwolnisz do 110

jak jechał autostrada kiedyś to 85-90 było :) Szkoda, że nie mam takich dróg do pracy... najmniej mi pali przy 70. Przy 60 tak samo. Przy 80 0,2 l. więcej pewnie ze względu na niemożność utrzymania tej prędkości na tych drogach i lekką niejednostajność. 110 to abstrakcja :) Ale na pewno taki smok to ekonomiczną ma wyższa niż mój.

 

Dla mnie wiejski tuning to najgorsze co można zrobić swojemu samochodowi.

Popieram. To co u mnie się wyprawia z samochodami to aż szkoda gadać. Tuba, niebieskie ledy, łokieć, jakieś "stylowe wdzianko" i muza techno bądź disco polo....

 

Jednak nie uważam, że starsze modele BMW (10/15 lat) są gorsze i rolnicze.

oczywiście, że nie. Takie u mnie kupują, bo przecież ich nie stać na nowsze. Chce się udawać zamożnego anie ma za co... Bardzo mi się podobają modele z lat 80. Zwłaszcza sedany serii 3 (gen. 1982) i 5 (gen. 1981 i 1987). :) Wgl mi się auta z lat 80. podobają. Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

1. Fiat 126p - 0,65, 26KM, PB95 - 1990. Tez biały :)

2. VW Golf II 1,3, 55KM, PB95 - 1988. Czernowy, trzydrzwiowy.

3. Opel Astra gen. I, 1,4, 60KM, LPG - 1999 Srebrny sedan. Obecnie tym zasuwam.

 

Ze wszystkich zadowolony byłem. najbardziej tak emocjonalnie z Golfem. Lubię autka z lat 80. :)

 

Następny (perspektywa 2-6 lat) wezmę salonowy albo używkę 1,2 letnią Suzuli Alto 1.0, 69KM + LPG, lub coś podobnej klasy małolitrażowego z instalką LPG. Najlepiej w czerwieni :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Bejce są ładne, w większości nie do zajeżdżenia. Fabryka i producenci wiedzieli co robić i tyle, i respekt dla nich, mimo iż wszyscy wmówili ludziom że przedni napęd jest bezpieczniejszy (bzdura totalna, jak ktoś jeździć nie umie to w kosmosie by dachował), tańszy (co poniekąd jest prawdą), i łatwiejszy w naprawie (niech ktoś wymieni mi w golfie 4 sprzęgło na podwórku bez podnośnika :D ) i tańszy w eksploatacji (też guzik, bo żeby cokolwiek zrobić w tak ciasno upchanym aucie często trzeba masę rzeczy rozbierać = więcej roboczogodzin = drożej, ale dla fabryki łatwiej i taniej).

 

Coś dla fanów dużego wydechu = uber duża moc :D

http://darthmojo.files.wordpress.com/2008/05/speed_ricer1.jpg

 

 

Pierwsze jakim jeździłem to chyba Passat B3 1.8i, a pierwsze w pełni moje to Nissan 200SX :)

Link to post
Share on other sites

nie no wydech moc! i te podpórki do spojlerów. strach się bać.

 

moja biała dostała zadyszki, a że wyjeżdżam w góry postanowiłem skoczyć do znajomego na komputer. sprawdzić co może być nie tak.

przez ostatnie dwa tygodnie robiętylko odcinki 2 km z pracy i do domu, więc w katalizatorze zostało trochę nie spalonej mieszanki. powodowało zatory. trzeba było ją troszkę przewietrzyć i przepalić:

Edytowane przez BIGPUN
Link to post
Share on other sites

@up

Oglądając filmik, moment między trzecią a czwartą sekundą skojarzył mnie się z innym nagraniem, które całkiem niedawno oglądałem na youtubie

 

Samochody mają niezłego powera, że aż szczęka opada po przejażdżce, ale widząc jaką mocą dysponuje myśliwiec to aż dreszcze przechodzą :P Ciekawe jakie to jest uczucie mknąć poza barierą dźwięku :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...