Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Mnie nie weszło w ogóle, no i silnik benzyna 120 KM to jakiś śmiech... 

 

Przynajmniej przez to silnik po 100 000 nie nadaje się na szrot. Sry, ja bym nigdy nie kupił auta które bez turba ma powyżej 160 kucy w 2.0 :P Zresztą 120 łatwo odblokować do 160. Seryjnie mają koło 130KM i 200Nm, po samej zmianie mapy osiąga się 174KM :D 

 

Po Audi bardzo bym chciał wrócić do Mazdy... ale no kusi mnie jeszcze te Mercedesy spróbować...

 

A co do Audi - uszczelniony silnik (uszczelka pod rozrządem wymieniona) oraz zrobione zawieszenie (prawy wahacz, 2 tulejki, 2 drążki stabilizatora), wymienione filtry i olej. Z kasy spłukałem się całkowicie (750zł), ale przynajmniej wiem, że niczego nie zaniedbałem :) Trzeba się przyjrzeć sondzie lambda oraz katalizatorowi, czasami po jeździe na większych obrotach zapala się check (kody: 17701, 17698, 17545). 

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej przez to silnik po 100 000 nie nadaje się na szrot. Sry, ja bym nigdy nie kupił auta które bez turba ma powyżej 160 kucy w 2.0 :P Zresztą 120 łatwo odblokować do 160. Seryjnie mają koło 130KM i 200Nm, po samej zmianie mapy osiąga się 174KM :D

 

To, że silnik ma stopień sprężania 14, podczas gdy normalne benzyny mają 10, to już taki drobny szczegół. Jaki to będzie miało wpływ na żywotność silników, dowiemy się za kilka lat... To ja wolę 170 KM z pancernego 1.4 FIRE z turbinką... Poza tym, podobno dół w 150 i 120 są w zasadzie takie same. No to jeżeli są, to wersja 150 KM też NIE JEDZIE, sorry...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy nawet 10 tysi to jakiś wielki pieniądz przy kupowaniu auta za 120-150 tysi :P Mamy wtedy pewność, że nasze auto będzie oryginalne :D No i co by nie powiedzieć to i tak od razu bym pojechał dostroić na hamowani, zrobić ładny wydech z kwasówki...  Ach jak dobrze jest fantazjować, że ma się kasę :P 

 

Ale co do Audi plany są ambitne, może do końca roku uda mi się zrobić tak, żeby bez problemu każdy ją rozpoznawał ;)

Link to post
Share on other sites

Proszę cie, kupisz nowe auto za fure pieniędzy i pójdziesz do tapicera żeby ci zrobił nową tapicerkę za drugą furę pieniędzy? :roll:

 

Pomijam fakt kupowania nowego samochodu z czymś, co się na starcie bardzo nie podoba. Ja po prostu kupiłem taki z ładną tapicerką :D.

Link to post
Share on other sites

Proszę cie, kupisz nowe auto za fure pieniędzy i pójdziesz do tapicera żeby ci zrobił nową tapicerkę za drugą furę pieniędzy? :roll:

 

W niektórych markach dopłata w salonie do drogiej tapicerki jest wyższa niż zdjęcie najtańszej i założenie oryginalnej  najdroższej opcji (takiej samej co w salonie) u tapicera... fakt w niektórych przypadkach nie ma to sensu jeśli dopłata np. w Fordzie to 2-3k złotych bo mniej więcej tyle samo wyjdzie  u tapicera tego zrobienie a ze zdjętym materiałem nie ma co zrobić chyba, że na szmatki...

 

a chodziło mi o tapicera w rodzinie bo normalnie przy kupnie Focus nie ma opcji dostania materiałów z modelu ST... a tak to biorę najtańszą opcję i zmieniam tapicerkę i wykończenie deski z materiału w ST.. tak bede robil gdy w przyszlym roku kupie Mk3 z 2015 roku..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

taa, no dziś jechałem za nowym X6, brak kierunkowskazów to już norma, ale jazda dwoma pasami ruchu na raz to było coś nowego, najwyraźniej takie wielkie i wspaniałe auto ma większe wymagania i reszta plebsu powinna poboczem.. i nie dziwcie się potem, że za takich was mają

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Z drogi śledzie bo beemka jedzie,szkoda gadać.Mam wrażenie że użytkownicy BMW mają się za lepszych,myślą że złapali Pana Boga za nogi bo kupili BMW,żal.Wystarczy wejść na forum BMW to większość typów to zwykłe buraki a nieliczny procent chce nieść jakąś pomoc.

Link to post
Share on other sites

Trochę po namowach braci,oglądałem i jeździłem a6c6 i gdyby nie podejrzenie co do rozrządu to dziś bym nią śmigał,a tak nie widział mi się grubszy wydatek w silniku v6,ale 3.0TDi w Q robi robotę,petarda.Następne będzie właśnie takie a6 ale pewnie już po lifcie albo a4b8.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...