Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

"Nie słyszałem jeszcze o odpadających elementach karoserii bo auto było stare i śruby się poluzowały"

 

Skoda Rapid 1.2 2014 - wszystkie sruby mocujące plastkowa pokrywe silnika odkręcily się po drodze i pokrywa zaczęła szurac o asfalt. ASO stwierdziło, że to norma

Link to post
Share on other sites

 

 

Freso a ty czym szalejesz ?

Lancia Kappa, pierwszy poliftowy wypust czyli '98, na pokładzie 2.4jtd z wirusem na około 170KM/380nm. Dzisiaj mam wolną chwilę, w związku z tym mam zamiar auto umyć, posprzątać i wieczorem coś tu wrzucić ;)
Link to post
Share on other sites

W niedziele miałem okazje przejechać się 159 z 1.75 TBI. Fajny motor, świetnie dopasowany do wielkości auta. Tylko czemu tak mało go na rynku, awaryjność czy ekonomika (paliwo) a może cena zakupu była przesadzona?

 

Mnie ten silnik w ogóle nie podpasował - zdecydowanie za mało charakteru, jak na benzynową Alfę. A na rynku jest go mało, bo pojawił się pod koniec produkcji modelu (czyli nie ma zbyt wiele egzemplarzy i trzymają cenę), no i ze względu na niezrozumiałe dla mnie uwielbienie Polaków do diesli... Silnik jest raczej bezproblemowy, początkowo się trochę turbiny niektórym sypały, ale jeśli się teraz kupi taki ze sprawną, to znaczy, że albo już wymieniona albo od początku zamontowano poprawioną wersję :D.

Co do spalania - na jeździe testowej pod butem spalił 13 litrów, w tych samych warunkach JTDm - 11 litrów, więc uważam, że całkiem przyzwoicie. Julkami QV ludzie schodzą w trasie do 7,5 litra / 100 km.

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Dziś w beemce spalił mi się żarnik i 180 zeta poszło.

Pech. Cenowo jak do Sporta. Z wymianą pewnie luz zaś w moim przypadku trza cały zderzak ściągać no chyba, że pod ręką ma się chinczyka co ma połowe mniejszą łapę :D

Link to post
Share on other sites

Ja dwa razy podchodziłem do wymiany żarówek z przodu, za pierwszym razem skapitulowałem po 40 minutach walki z lewą stroną, dopiero za drugim razem zacisnąłem zęby i się udało... Dwa tygodnie goiły mi się pocięte dłonie :D

Link to post
Share on other sites

Nie przejmuj się, ja musiałem lampę całą wyciągać,szkoda gadać.Najlepiej to jest rozwiązane w Volvo,wyciągasz tylko taki rygiel i lampa wychodzi gładko.

 

No to tłumaczy jeden z największych jak nie największy odsetek kradzieży reflektorów właśnie z aut Volvo :D

Link to post
Share on other sites

 

 

ja musiałem lampę całą wyciągać

Wymieniałem oba żarniki i bodajże lewy, da się wymienić bez wyciągania lampy jest ciężko ale się da. Z drugim niestety kupa. Ale to tylko 4 czy 5 śrub także pół godzinki i sprawa załatwiona.

 

 

 

elementach karoserii

 

 

plastkowa pokrywe silnika

Plastikowa obudowa silnika to element karoserii? Człowiek się całe życie uczy.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli to się odkręcilo to czemu blotnik miał sie nie odkrecic? Ale chcesz karoserię - Seat Altea 2007, drzwi kierowcy opuściły się. Tak po prostu. I teraz ociera delikatnie spodem. Szpara u góry jest większa. Bity? Nie. Po prostu trzeba podregulowac na zawiasie. Tak samo dzieje się zresztą w domach.

Link to post
Share on other sites

W jeżu wymiana żarówki sprowadza się "tylko" do ściągnięcia nadkola (co przy moich łapskach wymaga także zdjęcia koła). Przy zgubionym kluczu od nakrętki przeciwkradzieżowej pozostaje się tylko modlić, żeby nie padły w trasie %-) .

Edytowane przez krzesuo
Link to post
Share on other sites

Spójrzmy prawdzie w oczy, maska u mnie jest źle spasowana, bo to Alfa - często się psuje, to i w końcu zawiasy się rozregulowały od tego ciągłego otwierania maski :D

 

No mówię, auto z fabryki nie zawsze wyjeżdża idealne, nie mówiąc już o wspominanych tu niegdyś przygodach nowych egzemplarzy po drodze z fabryki do salonu xd

Link to post
Share on other sites

czy ktoś ma kontakt z mechanikami/serwisami/szrotem itp itd, w każdym razie potrzebne mi szabrowane części do...<tadam> alfy 156, konkretnie niezdezelowaną poduszkę pod przedni reduktor, według wszelkich dostępnych mi informacji fiat nie raczy ich produkować :roll:, w grę wchodzi też dorabiana, jeżeli macie kogoś, kto takie rzeczy ogarnia, byłbym wdzięczny za każdy namiar

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...