Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Wytłumacz to milionom osób które posiadają LPG w aucie.

Jedzmy gó*no - miliony much nie mogą się mylić!

 

Auta z fabryczną instalacją - o ile coś się nie zmieniło - nie istnieją. To co reklamuje się jako instalacja "fabryczna" to instalacja zakładana przez dealera/importera pojazdu. Auta przygotowane od początku do końca do jazdy na "gazie" to te, które spalają CNG.

 

________

Biafra, to, że nic się nie dzieje z jednym autem nie oznacza, że jest to dobre dla wszystkich. Chętnie umówiłbym mojego wujka - mechanika - na spotkanie z Tobą. Pokazałby Ci co może zrobić gaz w silniku.

 

PS. Wiadomo, że część silników lepiej znosi instalacje niż inne ale ogólnie LPG jest niezdrowe dla silników.

Link to post
Share on other sites

Ja mam zdanie typu "pół na pół": otóż jeśli ktoś chce, to niech sobie montuje LPG do samochodu, niech ma taniej, nikomu nie bronię. Ale na miłość boską ludzie nie róbcie z tortu gówna i nie montujcie do seryjnych sportowych samochodów instalacji, błagam! Jak raz widziałem na stacji, że gościu stoi Lancerem Evo IX i uzupełnia gaz to aż otworzył mi się nóż którego nie mam.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

I tu się sprawdza stara przypowieść o facecie tankującym gaz do porszyny. "Panie, jak panu nie wstyd gaz do takiego auta montować?!". "A widzi pan, niech pan tak myśli dalej to pan już zawsze będziesz lanosem jeździł." ;)

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
I tu się sprawdza stara przypowieść o facecie tankującym gaz do porszyny. "Panie, jak panu nie wstyd gaz do takiego auta montować?!". "A widzi pan, niech pan tak myśli dalej to pan już zawsze będziesz lanosem jeździł." ;)

Ciemniaki ...to pewnie był dostawca pizzy

Zrobili przetarg i w wymaganiach mieli "jak najszybciej dowieźć towar z pkt A do pkt B" no i porshe spełniło warunki

potem pewnie dali

"jak najmnijesze spalanie na 100km"

no i wyszło że muszą kupic porszaka na gaz

ot rozwiązanie całej zagadki :D

TAKI KRAJ !!

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites
I tu się sprawdza stara przypowieść o facecie tankującym gaz do porszyny.
Nie obraź się Biafra, ale to co najwyżej jest przypowieść o polskiej chęci posiadania i życiu ponad stan.

 

Uzywa to ktos juz w ogole na codzien?
Stacji z CNG jest raptem kilkaset w całej Europie, tych z wodorem możnaby było policzyć na palcach.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gazowanie aut jest głupotą. Zawsze! Silniki nie zostały skonstruowane do spalania takiej (suchej) mieszanki i ulegają szybszemu zużyciu.   Ja wyznaje prostą zasadę kupuje takie auto, na którego utrzymanie będzie mnie stać bez półśrodków.

Zgadzam sie w 100%.  :!:

 

 

 

Jedzmy gó*no - miliony much nie mogą się mylić!

Dokladnie, takie glupie rozumowanie. Zaoszczedze na paliwie , serwisowaniu , a potem wymienie uszczelke pod glowica. 

 

 

 

Auta z fabryczną instalacją - o ile coś się nie zmieniło - nie istnieją.

Istnieje, albo istnialo. Jak kiedys jeszcze pracowalem w polsce w serwisie Peugeota to mielismy jedna 406-tke z prawdziwie fabrycznym gazem LPG , nawet chyba oddzielby wskaznik byl na desce. Z ciekawosci sprawdzalismy co jest innego w silniku. Wiec glowica , zawory i spora czesc mechaniki i elektroniki silnika mialy inne niz normalnie numery czesci. Wiec byl yo silnikfabrycznie przystosowany do paliwa kuchenkowego. 

 

 

 

Również przerobiłem mnóstwo aut z gazem, a dokładniej bracia. Były i silniki co miały ponad 300k km na gazie i żyły zdrowe.

Takie gadanie na usprawiedliwienie swojej glupoty, sorka za mocniejsze slowo, ale tak jest. Po pierwsze to jakosc instalacji jest rozna, komponenty nie dobierane optymalnie bo to produkt dla ludzi ktorzy szukaja maksymalnych oszczednosci. 

Jak ten gaz jest taki super to dlaczego w np. Toyotach itp. przy plytkowej regulacji zaworow, gdzie przy benzynie nie trzeba robic regulacji wcale lub moze raz podczas zycia silnika przy LPG robisz to tak czesto ze koncza sie plytki regulacyjne bo masz tak wytluczony rozrzad ze toyota nawet sobie tego nie wyobrazala.

Do Z-Tec-ow forda nie zaklada sie bo niszczy to gniazda zaworowe.

 

 

 

Chciałbym zobaczyć "Henia", który wystroił takie auto, żeby silnik nie miał spalania stukowego.

Nie da sie , gaz ma jakos osiemdziesiat cos oktanow i to nie problem jesli silnik od podstaw jest przystosowany do spalanie tak niskooktanowego paliwa np. wozki widlowe.

 

15 lat pracuje przy autach mechanikiem bylem w trzech serwicach (Peugeot, Renault i Honda) i niech mi nikt nie mowi ze gaz w benzynowym silniku to nie problem. Starsze silniki zaprojektowane i produkowane do konca lat 90 tych beda opieraly sie lepiej. W tych latach jeszcze robiono wszystko najlepiej jak sie moglo. Potem to juz ogromny spadek jakosci i wielkie oszczednosci na materialach itd. Silnik zyje tylko dzieki nowoczesnym olejom ktore musza byc zmieniane przynajmniej jak mowi producent . Nie wszystkie marki, ale ogromna wiekszosc.  

Edytowane przez keczu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiem Biafra, wiem. Jednak ta anegdota pasuje do gros naszego społeczeństwa. Muszą pokazać, że ich stać. Doskonały przykład jest u mojego kumpla. On (szef) jeździ Vectrą C, auto swoje lata ma. Jego pracownik ma VW Touarega, z malutkim silniczkiem 4.2L oczywiście z "podtlenkiem". Jeździł nim tak długo dopóki nie siadło zawieszenie. Żeby je zrobić biedaczek odkładał pół roku.


 

 

Jak kiedys jeszcze pracowalem w polsce w serwisie Peugeota to mielismy jedna 406-tke z prawdziwie fabrycznym gazem LPG , nawet chyba oddzielby wskaznik byl na desce.

A widzisz. Ja jedynie wiedziałem o fabrycznych instalacjach CNG do Opla, LPG tylko dealerskie a tu niespodzianka.

Link to post
Share on other sites

Ja nikomu nic nie wmawiam. Nie odbierzcie mnie źle, ale możecie być serwisantami wszelkich marek - ja wiem, że różne silniki się u nas przez dom przewijały, wiele z nich było "gazowanych" i spora część z nich jeździ do tej pory.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...