Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

I chcesz kupić auto, które w mieście będzie potrzebowało 18-20L/100km? Well done :POgólnie A6 C5 jest śliczna, szczególnie w wersji Allroad. Radziłbym uważać jednak na takie "okazje" (jak ta z linka) i omijać silnik 2.5TDI.
Faktycznie, Allroad jest piękny. Szkoda tylko, że w 2.7 biturbo tyle pali, ale nie można mieć wszystkiego..

Taka moja mała dygresja..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nowe benzynowce są równie awaryjne niestety (choć ich naprawy często są mniej bolesne dla portfela). Świetny silnik VW 1.4 TFSI - w zimę ciężko go dogrzać a łańcuch rozrządu potrafi wyciągnąć się tak, że brakuje już regulacji po ~40k km (sprawdzone z autopsji, mój dobry kolega ma Golfa VI z tym motorem).

Tak ,to swietny pomysl na silnik , ale kiepsko wykonany. Widac jaka taniocha jest teraz w auta pakowana. Kiedys nikt by nie pomyslal o wymanie lancucha rozrzadu przed remontem silnika benzynowego. 

Do tego pierwsze serie silnikow mialy pekajace pierscienie tlokowe. 

Ogolnie idealne auto powinno byc mechanicznie japonskie, "designersko" wloskie i wyjechac z niemieckiej fabryki. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

I chcesz kupić auto, które w mieście będzie potrzebowało 18-20L/100km? Well done :P

 

Ogólnie A6 C5 jest śliczna, szczególnie w wersji Allroad. Radziłbym uważać jednak na takie "okazje" (jak ta z linka) i omijać silnik 2.5TDI.

Nie wiem jak ze spalaniem w tym aucie :D Kiedyś się interesowałem autami jak sprowadzaliśmy dziesiątki aut do Polski z USA. Teraz wyszedłem z obiegu i nie wiem co z czym :P Mam masę zdjęć na pamiątkę ile to aut się przewinęło :P

 

@drach alfą na zlot pojechał widzę :menda:

 

Oskar, brałbym jakieś poliftowe A4.

A6 jest deczko duże, ja bym na pierwsze auto nie brał takiego krążownika.

 

Polecam E36 turasa w najbogatszej wersji w indywidualu - polecam bo mam %-)

 

Drążek do zmiany biegów :D

http://www.ebay.com/itm/Audi-A4-Avant-Quattro-Supercharged-3-0L-Audi-A4-Avant-Quattro-AWD-WAGON-/261481158605?forcerrptr=true&hash=item3ce17dd7cd&item=261481158605&pt=US_Cars_Trucks

 

Co powiesz Soniaczu o Passacie?

http://www.ebay.com/itm/Volkswagen-Passat-Komfort-Power-Drivers-Seat-leather-loaded-sunroof-clean-car-fax-ask-for-Internet-/161309329620?forcerrptr=true&hash=item258ec908d4&item=161309329620&pt=US_Cars_Trucks

 xD   A jak robisz prawko w Polsce to XD XD XD

 

 

A nie robie w Polsce xD xD xD xD Do Polski nie wybieram się przez najbliższych kilka lat.

Mam do wyuczenia 100 pytań. Nie wiem jak to w Polsce się pozmieniało, ale z tego co słyszałem od momentu wprowadzenia nowych przepisów nikt nie dostał prawa jazdy :x

Link to post
Share on other sites

Przeważnie wszyscy zdają, tylko teraz zacznijmy od tego za którym razem :D W szkole jazdy gdzie ja robiłem prawko (na starych, trochę temu) ostatnio na 30 kursantów za pierwszym teorię zdało 20 osób (sporo i tak) a jazdę 5. To mówi samo za siebie.

 

Prawko ~1300

Egzamin teoretyczny x1 (nie wiem czy dokładnie tyle) ~35 zł

Egzamin praktyczny x1 (jw) ~150 zł

Wyrobienie prawka ~100 zł ( to pewne bo się nie zmieniło od tego kiedy ja wyrabiałem). 

 

Jak widać z "prawka za 1300" robi się prawko za 1600. I to o ile zdasz wszystko za pierwszym razem, a niektórym na jednej dłoni już brakuje palców do zliczenia wizyt w ośrodku ruchu drogowego :D Według mnie to jest chore; ale cieszy mnie tylko ten fakt, że nie muszę się już w to bawić.

 

 

BMW E36 nie bierz. Mają jedną tragiczną wadę: same wjeżdżają w znaki. Sony potwierdzi.

 

 

A co do Passata to marzenie z młodości  :D  Tylko, że to była wtedy B5 FL.

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Źle mnie bawarski driverze zrozumiałeś. 

 

Passat był marzeniem w tym sensie, że miało być to auto którym bym mógł jeździć, bo mnie będzie na nie po jakimś czasie stać.

Jeśli mówimy o typowym wymarzonym samochodzie z dzieciństwa, to swojego czasu nic ponad Corvetty i Mustangi nie istniało jak dla mnie. W sumie to chyba nawet do dziś :D

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

 

 

drachenfeles ile regeneracja suszary?

 

6 stówek za całość (łożyska, wirniki, szczelność) wraz z kosztami przesyłki, nadałem wczoraj, dziś już jest zrobiona i jutro kurier przywiezie mi do pracy, czyli wychodzi na to, że w piątek składam auto do kupy

Link to post
Share on other sites

rok standardowo dają

już podczas chipowania wyszły lekkie błędy geometrii także spodziewałem się, że pójdzie prędzej czy później, a zaczęła gwizdać/miauczeć nie ładnie plus lekki spadek mocy to miałem znak, że już, w sumie nie zdążyła nawet rzygnąć olejem, przewody czyste, także w porę pojechała

Link to post
Share on other sites

Nie miał gaśnicy? pewnie Brytyjczyk czekał na strażaka Polaka :D :D :D

Dlatego mam wykupione ubezpieczenie od pożaru i kradzieży :P

139,50 drogą nie chodzi i oby nigdy nie zostało wykorzystane ale w razie W człowiek ma chociaż kasę na jakieś drugie auto.

Co do pożaru

Zona opowiadała jak nasz współny znajomy wyszykował swojej żonie auto do podróży.

Działał całe popołudnie, czyścił dolewał, ustawiał no i zostawił jej potem nieumyślnie prezent , szmatkę nasączoną olejem pod maską. Białogłowa pojechała z koleżanką z pracy na trasę i nagle po jakimś czasie ludzie jej trąbią i machają rękami , one nie kumają o co biega... w końcu jakiś rozsądny facet mijając je zawrócił i zaczął je gonić, zajechał im drogę i pokazał że pali im się pod maską (dwie baby co cały czas gadają faktycznie mogły nie zauważyć :P) jak podnieśli maskę to płomień był na pół metra podobno.

Pewnie jakaś iskra poleciała na szmatkę męża i poszło dalej samo :D

Przypadek?? hehe to już pozostawię jej do rozważenia :P

 

Kolejny fajny temat którego przez tyle lat nie zauważyłem :)

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Ja swoje woże w bagażniku, w kole zapasowym. Zanim się do nich dokopie to i tak dużo się nie zdziała. Już któryś rok sobie mówię, żeby zamontować stelaż przy siedzeniu pasażera ale jakoś zawsze mi to umyka.

Link to post
Share on other sites

Ile u was kosztuje wymiana kpl rozrządu? Audi A3 1.9TDI

Koleś do tego wymienił mi wszystkie filtry i olej w silniku i wziął 1500 zł nie wiem czy to dużo czy mało

I pytanie za 100pkt bo się na tym nie znam wcale

Czy złe naciągniecie paska może mieć wpływ na moc? zrywność auta

Link to post
Share on other sites

Wymiana łańcucha w bawarze to koszt u mnie 2.5k PLN, paska w Viki B ~500zł.

 

Naciągnięcie chyba nie (na napinaczach jest samoregulacja, na wypadek rozciągnięcia) ale przestawienie rozrządu już tak, co gorsza może doprowadzić do poważnych kosztów.

Link to post
Share on other sites

Ile u was kosztuje wymiana kpl rozrządu? Audi A3 1.9TDI

Koleś do tego wymienił mi wszystkie filtry i olej w silniku i wziął 1500 zł nie wiem czy to dużo czy mało

I pytanie za 100pkt bo się na tym nie znam wcale

Czy złe naciągniecie paska może mieć wpływ na moc? zrywność auta

 

Jeśli przestawił pompę wtryskową to tak, a swoją drogą to sporo wziął, bo średnio taka zabawa ok tysiąca kosztuje

Link to post
Share on other sites

Mam to auto pół roku i właśnie tak jakby coś traciło na mocy , poczułem to od razu jak odebrałem od mechanika , (przynajmniej takie odniosłem wrażenie) teraz jak jadę czuje jakby silnika wydawał inny dźwięk bardziej taki metaliczny , nie wiem jak to wyjaśnić...ale widzę różnicę. Na razie kasy brak do lipca muszę objechać. Byłem u kolesia podpiął pod kompa i niby wszystko ok...

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Mam to auto pół roku i właśnie tak jakby coś traciło na mocy , poczułem to od razu jak odebrałem od mechanika , (przynajmniej takie odniosłem wrażenie) teraz jak jadę czuje jakby silnika wydawał inny dźwięk bardziej taki metaliczny , nie wiem jak to wyjaśnić...ale widzę różnicę. Na razie kasy brak do lipca muszę objechać. Byłem u kolesia podpiął pod kompa i niby wszystko ok...

 

No własnie, przestawiona pompa wtryskowa nie da Ci błędów, jedynie odczyt parametrów. Wejdź na forum A3 i poszukaj kogoś polecanego kto Ci zbada i ustawi wtrysk.

 

Swoją drogą to 2 miesiące temu wymienialiśmy razem z ojcem rozrząd w siostry A3 1,9 Tdi 99r, i wraz z zakupem odpowiednich narzędzi wyszło nieco ponad 700zł a roboty na jakieś 2-3h

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...