Skocz do zawartości

Benchmark kłamie?


Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Jakiś czas temu postanowiłem zbudować nowy zestaw komputerowy. Szukając nowej, taniej, a jednocześnie przyszłościowej płyty głównej trafiłem na newsa opublikowanego w serwisie Benchmark:

 

MSI: płyty pod AM3 obsłużą Bulldozery

 

Zadowolony, że płyta główna 760GM-P33 będzie współpracować z procesorami AMD FX tylko po aktualizacji BIOSU postanowiłem ją zakupić. Do dnia dzisiejszego aktualizacja się nie pojawiła. Zaniepokojony napisałem do MSI. Otrzymałem następującą odpowiedź:

 

Witam,

Procesory z serii FX obsłuży tylko płyta główna 760GM-P33(FX).

Obecnie dla płyty głównej 760GM-P33 nie jest zapowiedziana aktualizacja BIOS z obsługą procesorów FX.

 

 

Proszę o zachowanie ciągłości wiadomości / Please continuity messages

 

Pozdrawiam / Best Regards,

Łukasz Fedyk

Field Application Engineer

FAE

 

 

MSI Polska Sp. z o.o.

ProLogis Park Wrocław

ul. Magazynowa 1, Bielany Wrocławskie

55-040 Kobierzyce

Tel

+48 (71) 710 52 16

Fax

+48 (71) 710 52 00

Email

lukaszfedyk@msi.com

Web

www.pl.msi.com

Teraz rozumiecie tytuł? Czuję się oszukany przez Benchmarka, bo to dzięki wam zakupiłem tę płytę :(

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się i ja - autor newsa o płytach głównych MSI rzekomo kompatybilnych z Bulldozerami.

 

To prawda, początkowo na stronie MSI widniała informacja, że model 760GM-P33 obsłuży Bulldozery. Niestety po premierze układów MSI zmieniło zdanie i wydało specjalny model tej płyty, który jest kompatybilny z Bulldozerami - 760GM-P33 (FX).

 

Moje słowa może potwierdzić także news na zagranicznym portalu Softpedia - też zamieścił info o obsłudze Bulldzoerów przez tą płytę, a więc informacje na Benchmarku nie są wyssane z palca.

http://news.softpedia.com/news/MSI-AM3-Motherboards-Are-Compatible-with-AM3-Bulldozer-CPUs-via-BIOS-Update-192632.shtml

 

Myślę, że żal powinieneś mieć do MSI i... do siebie samego. Nikt nie kazał Ci kupować płyty przez premierą procesorów. Przeglądając posty na forum mogę nawet powiedzieć, że userzy stanowczo odradzali takie rozwiązanie i zalecali wstrzymać się do oficjalnej premiery procków.

 

Benchmark nie kłamie, a temat uważam za zamknięty.

 

PS. info o kompatybilności układów FX z tą płytą nadal widnieje na stronie MSI

http://emm.msi.com/display.php?List=44&N=1029

Edytowane przez regist88
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...