Skocz do zawartości

Chłodzenie PCB płyty wiatrakiem, czyli czy wiercić w budzie?


Recommended Posts

Nick, a gdzie ja tak napisalem bo nie umiem znalesc :] Nie kojarze co miałem w tedy na myśli to nie umiem odpowiedziec na Twoje pytanie.

 

Edit: juz wiem czyje to słowa ;D A ja uwazam ze lepiej wciągowy zeby dostarczac zimne powietrze "pod" płyte. Zobacze jak w szkole pojdzie, jak znajde czas i kupie termometr jakis fajny to zrobie tego moda :D

J

Link to post
Share on other sites

a jesli z wentylem to z wyciagowym

Wyciągowy będzie lepszy? why? Z tego co wiem to stosują wentyle do wciągania powietrza.

 

nie kumaju :] a co chcesz pchac powietrze prosto w plyte? chyba chodzi o to by wyciagnac z tej "szczeliny" cieplo ktore sie tam zbiera (na minimalnych obrotach tyle tylko by je wypuscic na wolnosc) a nie wpychac nastepne cieple powietrze w głab kompa

Link to post
Share on other sites

uwazam ze to nie ma sensu powietrze zbierze cieplo z plyty i do kopa wpychasz cieple - a tyle co sie tam zbiera ciepla to wystarczy poprostu latwo wypuscic na zewnatrz - zrobisz jak uwazasz- idealem bylo by miec tylko aluminiowa scianke - lub siatke o rozmiarze ok15x15 wstawiona w wyciecie w sciance

Link to post
Share on other sites

ja w budzie CM RC-590 mam miejsce na wentyl 80mm z drugiego boku. zamontowałem 80mm zalmana ten na 15mm grubości [dmucha na płytę, na 5V ale go słychać]

temp. na q6600@ 3GHz [tak pracuje na co dzień] spadły w idle o 8 na poszczególnych rdzeniach, wcześniej ok. 40stC. pł gł. spadek w idle ok. 4-5stC, przed ok. 40stC

buda z wentylami:

przód standardowy

tył 120mm

góra 1x120 tam bliżej tyłu na CPU

bok 120mm na grafe

zasilacz went do dołu

sprawdzę jeszcze jak będzie w stresie i potem po max OC na 3,64GHz ale nie wiem czy dziś dam radę.

Link to post
Share on other sites

jak dziś dam radę to zrobię wte i wewte i po OC ale nie obiecuję, nie wiem o której wyjdę z roboty :rotfl:

 

 

 

hmm...

z test zrobiłem ale wyniki już inne.

dziś mam w mieszkaniu zimniej, ogólnie jest zimniej

jak montowałem tydzień temu 80mm to na CPU miałem 40stC spadło do 30-32stC

[dam se włosy z nosa wyrwać, pijany przecie nie byłem :] ]

termometru w pokoju nie mam ale czuję lekki dyskomfort termiczny

ok, niech będzie...

 

q6600

stres 9x333

idle 6x333

 

wentyl z tyłu płyty wyłączony

po rozgrzaniu 10minut

CPU 55stC,

NB 40stC

10 minut spoczynku i jest:

CPU 29,29,26,26 [rdzenie]

NB 37-38

 

wentyl dmuchający na płyte od rzyci strony

stres 10minut

CPU 50stC,

NB 37stC

10 minut spoczynku i jest:

CPU 28,28,25,25 [rdzenie]

NB 33stC

mugen nie przekraczał 1300rpm

w spoczynku 300rpm

 

wentyl wydmuchający z płyty od rzyci strony

stres 10minut

CPU 50stC,

NB 39stC

22 minuty spoczynku i jest:

CPU 29,29,26,26 [rdzenie]

NB 37stC

mugen nie przekraczał 1300rpm

w spoczynku 400rpm

tutaj róznice mniejsze chyba dlatego, że wentyl jest przytwierdzony do blachy [tej co pł. gł] nie do obudowy i część powietrza zostaje w budzie, tak myślę:P

 

powiem tak:

na lato, ciepłe dni polecam

tak jak mam dziś w pokoju - tylko dodatkowy szum wiatraka [buda na biurku] i trochę mniej na NB, CPU 5stC, hmm...

postaram się jeszcze dziś sprawdzić jak będzie po OC

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...