Skocz do zawartości

Chłodzenie PCB płyty wiatrakiem, czyli czy wiercić w budzie?


Recommended Posts

Pomysł bardzo dobry na pewno wpłynie na spadek temperatur. Jeśli Ci się uda możesz osiągnąć taki efekt jak ja w swojej budzie.

 

http://images45.fotosik.pl/186/daaa67129504de4amed.jpg

 

Oto magiczne narzędzie otwornica do glazury niestety maksymalny otwór to 100 mm, ale udało zamontować się pod tym wentylator 120 mm.

 

http://images41.fotosik.pl/182/572f52a480c8b514med.jpg

Link to post
Share on other sites

No to coraz bardziej się na to nakręcam ;]

 

Ja to zrobiłbym tak że pod płytą byłby dużu otwór - tam zamontowałbym wiatrak 120mm, a w bocznej ściance zrobiłbym po prostu dziurki wiertarką żeby wiatrak mógł coś zasysać (tam też wsadziłbym wiltr przeciwkuzowy) :lol:

 

 

Ile wam temperatury spadły?

Link to post
Share on other sites

Mnie na starym NB o 9 stopni. Dodatkowo na procku ok.7 stopni i grafika również.

Pokaż screeny przed i po, inaczej nie uwierzę. Widziałem dość dawno (po 2-3 miesiącach od wyjścia obudowy) test takiego wentylatorka właśnie w CM690 gdzie dawał on 1*C (testerzy uznali to za błąd pomiarowy).
Link to post
Share on other sites

Jak mam Ci to pokazać, skoro, jak już pisałem, było to na starym kompie, którego, jak w mój profil zerkniesz, nie mam już. Jak osoba, która go dostała pozwoli, to specjalnie dla Ciebie zrobię testy i dam screen'a. Dodam, że bez tego bocznego chłodzenia karta (GF FX 5800) potrafiła dawać artefakty czasami.

Link to post
Share on other sites

No pewnie, że poczekam - bo to dla mnie bardzo ważna informacja, czy gra jest warta świeczki.

 

EDIT:

Wczoraj po paru godzinach grania zdjąłem boczną pokrywę i obudowa przy samym PCB płyty jest dość ciepła, więc ten wiatrak może nie jest takim głupim pomysłem.

 

Czekam na teścik ;)

Link to post
Share on other sites

Wczoraj po paru godzinach grania zdjąłem boczną pokrywę i obudowa przy samym PCB płyty jest dość ciepła, więc ten wiatrak może nie jest takim głupim pomysłem.

 

owszem jest warta bo nic nie kosztuje poza praca :P mysle ze wystarczy nawet zrobic dziury i bez wentylatora tez sie poprawi a jesli z wentylem to z wyciagowym
Link to post
Share on other sites

Moze tez skusze sie na taki mod jak wroce, moj nForce 4 sie grzeje, gdyby nie twoj wentylatorek, Dominik, to by pewnie juz sie skopcił :P Niestety nie mam termometra zeby sprawdzic ale moze kupie jakis termomert do tego. Moze polecicie jakis tani a wystarczajacy do mierzenia temperatur w kompie termometr?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...