Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć :lol:

Potrzebuję złożyć jednostkę, która będzie służyła wyłącznie do prostych czynności - internet, muzyka, filmy DVD. Jest to rozbudowa/przebudowa starego komputera, który jest uszkodzony. To co może zostać: obudowa ATX, zasilacz, HDD 80GB nówka, DVD, FDD. Do dyspozycji jest także grafika ATI 9000 64MB na AGP oraz procek Athlon 1.7GHz (chyba 1.7) na socket 462. Najlepiej aby wymienić platformę, czyli płyta, ram, procek i ew. grafika. Grafika opcjonalnie, tylko jeżeli płyta nie będzie miała integry - o grach nie ma mowy. Kwota do wydania: ~350zł, możliwa sprzedaż grafiki i procka - wtedy o taką kwotę można powiększyć pulę na modyfikacje. Myślałem nad platformą Intela z jakimś celeronem albo czymś innym na 775, 1GB RAM DDR2 i najtańszą kartą na PCI-E :D Zgłaszajcie swoje propozycje :D dzięki za pomoc :]

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

siemasz :lol: wiesz moim skromnym zdaniem warto gdybyś kupił Pentiuma D używanego na allegro do tego jakaś płyta główna z chipsetem g31 i 1czy 2gb ramu od kingstone :D no sprzedał byś resztę gratów i jakaś grafika wtedy xD

Link to post
Share on other sites

Ja kilka dni temu znajomej zamówiłem takie coś:

- Celeron 420 1.6GHz TDP35W (to ten z rodziny C2D, połówka) - 80zł

- MSI 945GCM5, integra jest, procesor obsługuje - 100zł

- Kingston 1GB DDR2 667MHz - 40zł

Procesor leżak magazynowy, płyta używana z jakąś tam gwarancją rozruchową i RAM używany. Myślę, że za 350zł można zaszaleć z jakimś Pentiumem z rodziny E2xxx i nawet 2GB RAM. Procesor i RAM można śmiało kupować używane :lol:

Link to post
Share on other sites

AMD Sempron 64 3800+ 90 zł

lub

Sempron LE-1250 90 zł

 

ASROCK N68-S VGA 140 zł [nówka]

 

pamięć ddr2 2gb 800mhz firmy GOODRAM 80 zł [nówka]

 

 

310 zł reszta na wysyłki :lol: płyta z obsługą phenomów II, i integra jest, ram szybki AMD Sempron 3800+ kręci się jak marzenie bez problemu 2800Mhz. na boxie.

 

 

Pozdro

 

 

No i masz fajny komputer :D Zestaw troture jest mniej wydajny i płyta to leżak :D

Link to post
Share on other sites

Do zestawu może jeszcze dojść kość 1GB 533MHz Hynix

To DDR2 ?? raczej sie nie przyda, nowe chipsety intela i AMD nie obsluguja juz 533 jedynie nV jeszcze przyjmuja DDR2 533MHz.

 

Jezeli sprzedasz stare czesci to moglbys sie pokusic na nowy zestaw:

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=38544 G31 z integra

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=34977 celek x2 lub

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=32459 e5200

 

Jezeli wezmiesz celka to starczy jeszcze na ram, jesli e5200 to ze sprzedarzy starych czesci uzyskasz dosyc aby kupic 2GB, na tej plycie e5200 chodzi bez zajakniecia na 3,3 GHz - wiecej nie testowalem nie bylo czasu.

Link to post
Share on other sites

Tak, to jest DDR2, przepraszam, że nie napisałem :lol: Procesor dwurdzeniowy będzie czystą stratą pieniędzy, gdyż system to będzie i tak XP home, a jedyne oprogramowanie jakie będzie wykorzystywane to office 2000, firefox i wmp :D Zastanawiałem się nawet nad kupnem pasywnego chłodzenia procka - możecie mi jakieś polecić i czy w ogóle są xD a co myślicie o GIGABYTE GA-G31M-S2L albo MSI-7293 do tego PIV ~3GHz i 1,5GB RAM - jedna moja kość i dokupię 512mb?

Link to post
Share on other sites

MSI ma chipset via i obsluzy DDR2 533:

http://cgi.ebay.de/MSI-7293-V1-0-MS-729 ... 33547795de

poza tym jest to plyta OEM robiona dla FSC, sa problemy z biosem i OC jest prawie zupelnie niemozliwe.

Na GA-G31M-S2L DDR2 533 nie dziala ca najmniej 667 musisz miec.

 

Ja bym na twoim miejscu zdecydowal sie na nowy sprzet G31, procesor do tego celek lub 5200 i pamiec DDR2 800 cl5 Goodram - bedziesz mial spokoj bo jest wszystko na gwarancji :lol:

 

P.S. Procesor dwurdzeniowy nigdy nie jest strata pieniedzy, szczegolniew jesli planujesz uzywac kilku aplikacji rownoczesnie - WMP, OOffice, FF, zreszta popatrz sobie na potencjal czesci i za ile bedziesz je mogl sprzedac po jakim czasie :D

Link to post
Share on other sites

No to zaproponujcie mi coś :lol: Na razie mam na oku pamięci RAM 2GB 667MHz DDR2 w dobrej cenie. Pozostaje procesor i płyta główna - procesor chyba będzie PIV, natomiast mam jeszcze duże wątpliwości co do płyty głównej, chciałbym aby była ze zintegrowaną grafiką. Ponawiam pytanie w kwestii chłodzenia CPU - jakie są najcichsze w dobrej cenie?

Link to post
Share on other sites

Cóż, ja Ci mogę polecić, abyś wziął wymienioną już wyżej GA-G31M-S2L. Sam jestem jej użytkownikiem, E2160 poszedł na 3GHz, a pamięci DDR2 Patriot 2GB na 1111MHz (gdy je jeszcze miałem). Płyta przyjmuje procesory w 45nm oraz Quady. Jeśli kiedyś będziesz chciał jednak wstawić coś mocniejszego nie będzie problemu.

 

Minus?

Gdy dość mocno podkręcasz procesor płyta może (nie musi - zależy od egzemplarza) mieć problemy ze stabilnością. Ja właśnie trafiłem na nieco pechowy egzemplarz, jednak po godzinie obserwacji doszedłem do wniosku, że po OC znacznie zwiększyła się temperatura jaką możemy odczuć na radiatorze chipsetu, więc.. Dodałem na ten radiator cooler'ek 50mm puszczony na 5V z molex'a, niesłyszalny, a problemy zniknęły :lol:

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że ten zestaw który pisałem wyżej działa świetnie. Właśnie zainstalowałem Windowsa. Jeszcze chyba nigdy nie zainstalował się tak szybko. Uruchamia się bardzo szybko :lol: Dziwna sprawa. Budżet miałem jak najmniejszy możliwy, stąd te 220zł. Jeżeli interesuje Cię pasywne chłodzenie to przemyśl tego Celerona, on ma 35W TDP i w ogóle nie wydziela ciepła z tego co zdążyłem zauważyć. Dodatkowo kręci się jak głupi (tego nie sprawdzałem, ale w sieci o tym sporo). Grafika zintegrowana wystarcza w zupełności, a zabiera tylko 8MB RAM. Jak za ledwo ponad 200 złotych jest to naprawdę fajny zestaw i komfort pracy jest na bardzo dobrym poziomie :D

Link to post
Share on other sites

Niedługo. Stary 640GB nie pomieścił tych wszystkich filmów FullHD :lol: Zasilacz zmieniłem, bo stary OCZ nie miał regulacji obrotów. Enermax daje radę, seria Vanquish jest bezgłośna :D

 

Wracając do tematu: ten chipset 945GC wspiera tez pamięci 533, więc pociągnie :D A płytę chcesz nową koniecznie?

Link to post
Share on other sites

Mam problem ze znalezieniem tej płyty głównej :lol: Może jakieś inne, bardziej dostępne propozycje? Możecie polecić konkretne pasywne chłodzenie na procesor?

 

edit: nie, nie musi być nowa, nawet dobrze aby była używana - tańsza :D

Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu: ten chipset 945GC wspiera tez pamięci 533, więc pociągnie

Wiem o tym dobrze bo sam mam D946GZIS od intela i pamieci 2x1GB 533, ale mysle niedlugo wymienic na cos normalniejszego.

 

Uzywka DDR2 533 pojda:

http://www.allegro.pl/item712045228_asu ... mocja.html

lub nowa g31 do ktorej potrzeba DDR2 667 lub 800:

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=38544

 

 

Lub cos pod AMD na chipsecie NV - DDR2 533 tez pojda i do tego plyta jest dosyc nowoczesny:

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=45632

 

Mozesz tez poszukac gotowego zestawu plyta + procek:

http://www.allegro.pl/6121_podzespoly_b ... nge_view=1

Link to post
Share on other sites

Ostatnio skladalem komputer na tym Asrocku, wszystko bylo do bolu bezproblemowe, PDC e5200 po przestawieniu jednej zworki smiga na 3,3GHz na domyslnym napieciu, wiecej sie nie bawilem :lol: jedyny problem to to ze DDR2 533 na niej nie dziala.

 

Ja bym na twoim miejscu poszedl w nowe komponenty, glownie dla gwarancji ale to juz ty zadecydujesz...

Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę na to, żeby sekcja zasilania miała lepsze kondesatory. Foxconn M61PMV tego nie ma :lol: Ja bym wziął coś najtańszego z G31, ale nowego z gwarancją :D Procek czy ram rzadziej się psuje niż płyty. Do tego wylicytował używany RAM 667/800 i Celerona lub Pentiuma.

Link to post
Share on other sites

Nie nie gra lepiej wziasc 2GB zysk z drugiego kanalu przy takim procku bedzie niezauwazalny, przeczytaj recke _nick_a. 2GB jest tansze i latwiej je bedzie potem odsprzedac :lol:

 

A jak wzrosna twoje wymagania to mozesz dolozyc jeszcze 2GB i lepszy procesor.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...