Skocz do zawartości

Nowy komp. Prośba o pomoc w doborze podzespołów.


Recommended Posts

Witam.

Jestem zmuszony do zakupu nowego komputera, który z założenia ma służyć do obsługiwania programów typu autocad, przeglądania internetu, prac biurowych oraz w przyszłości do w miarę komfortowego grania w nowe tytuły gier komputerowych. Mam już część podzespołów. Proszę o pomoc w doborze:

 

-płyty głównej

-procesora + chłodzenie

-zasilacza

-ramu

 

Nie mam konkretnych typów odnośnie producenta procesora, chociaż wydaję mi się, że procesory minimum 4 rdzeniowe wydają się rozsądnym wyborem w dzisiejszych czasach. Budżet około 1500 zł.

Link to post
Share on other sites

No te Bulldozery to klapa, a co do chłodzenia CPU nie lepszy od tego zalmana jest Thermaltake contac 29? Na testach wypada chyba nawet lepiej od zalmana. Sam mam tego zalmana performe, chłodzi dobrze, ale jest głośny. Jeszcze alternatywą w tej cenie jest SilentiumPc Spartan.

Zaraz tam klapa :)

 

Myślę że lepiej zostać przy i5 2500K.

Ten AMD jest o włos gorszy w 3Dmark-ach i grach, w WinRar, TrueCrypt etc jest lepszy , więc ja też bym chyba został przy I5 :) Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

w recenzji na portalu jest napisane, że buldorzery może jeszcze się rozkręcą hihi:) no ale zostanę przy i5;).. mam wątpliwości co do płyty głównej, miałem kiedyś mb asrocka i nie byłem zadowolony, co prawda dawno temu może od tego czasu producent zyskał na jakości?

Link to post
Share on other sites

acha:) a co do pamięci to nie lepiej od razu kupic 1600 mhz? np te http://www.agito.pl/pamieci/corsair-ddr3-2x4048mb-1600mhz-cl9.0-xmp-vengeance-lp.0.477617.html?cid=707&attr=361-85843,363-374141.

 

Istnieje możliwość korzystania z tej zintegrowanej karty graficznej w procesorze bez posiadania jakiejkolwiek innej karty?

Edytowane przez wit3k
Link to post
Share on other sites

Za tą kasę to:

GTX560Ti lub ATI6870

 

Z tym czekaniem to różnie bywa, nowości będą zapewne kosztowały powyżej 900zł, ale jest szansa że spadną ceny w/w modeli, bądź ukażą się nowe wersje/wydania obecnych już na rynku modeli (wydajniejsze) :)

Edytowane przez manix82
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie montażu ww zestawu. Mianowicie w mojej obudowie zasilacz można przykręcić wyłącznie gdy jest on ustawiony wentylatorem do dołu. W takim wypadku będzie "dmuchał" do środka obudowy. To chyba niezbyt korzystne dla utrzymania jak najniższej temperatury wszystkich podzespołów? W tym przypadku jestem zmuszony do wymiany zasilacza, bądź obudowy?:(

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie montażu ww zestawu. Mianowicie w mojej obudowie zasilacz można przykręcić wyłącznie gdy jest on ustawiony wentylatorem do dołu. W takim wypadku będzie "dmuchał" do środka obudowy. To chyba niezbyt korzystne dla utrzymania jak najniższej temperatury wszystkich podzespołów? W tym przypadku jestem zmuszony do wymiany zasilacza, bądź obudowy?:(

Czyli będziesz miał zamontowany zasilacz jak 90% użytkowników, i niczym do środka dmuchał nie będzie :)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...