Skocz do zawartości

Cena dysków hdd po powodzi, kupno dysków w lutym


Recommended Posts

Witam. W styczniu lub w lutym będę składał zestaw komputerowy w związku z czym będę zmuszony do zakupu nowego dysku hdd. I tu rodzi się moje pytanie czy ceny zmienią się drastycznie w styczniu/lutym tj. spadną. Dostałem ofertę za nowy dysk wd 1tb 10ears 64 mb bufor sata II 7200 obr/min za 270 zł. Warto go zakupić i odłożyć na te 2 miesiące czy lepiej wstrzmać się z jego kupnem i kupić nowy dysk dopiero w lutym/styczniu.

Link to post
Share on other sites

EARS to bodajże seria Green, i mimo atrakcyjnej ceny, nie brałbym go. Co do spadku cen, nie wiadomo, ale na pewno jeszcze trochę potrwa, zanim fabryki zaczną wyrabiać z produkcją i dostawami dysków.

Normalna wartość tego dysku z drugiej ręki to 150-170zł .

Napisał to użytkownik forum elektroda.pl

Ten dysk nadaje się do zainstalowania na nim systemu i trzymania danych ? I co jest złego w tej serii green " Duża jest różnica między 16/32/64 mb bufor i co on naprawdę daje ?

Link to post
Share on other sites

czy ceny zmienią się drastycznie w styczniu/lutym tj. spadną

bez szans

 

Dostałem ofertę za nowy dysk wd 1tb 10ears 64 mb bufor sata II 7200 obr/min za 270 zł.

jak nowy to łykaj okazję, a jak ceny się unormują to kupisz sobie odpowiedni dysk pod system

 

Ten dysk nadaje się do zainstalowania na nim systemu i trzymania danych ?

do danych jak najbardziej, w zasadzie od tego ta seria jest, pod OS niekoniecznie ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma

Link to post
Share on other sites

F3 faktycznie lepsze pod OS, ale wersja 250-500GB, a nie 1TB tak dużego dysku używa się jako magazynu, bądź miejsca na instalki, jak chcesz dysk pod OS i trzymać na nim wszystko to to się trochę mija z celem, chyba że on docelowo będzie na drugi HDD a w lecie coś podziałasz

Link to post
Share on other sites

nawet nie wiedziałem, że można zrobić tak na 2 dyski

dwa i więcej, wszystko zależy od potrzeb

 

Btw wd caviar blue bd dobre ?

caviar blue to trochę słabsza wersja black, zasadnicza różnica pomiędzy nimi to access time, generalnie jeśli chodzi o wydajność desktopowych dysków od WD to wygląda następująco: Black > Blue > Green

Link to post
Share on other sites

a co z tym samsung UJ ? Warto się nad nim wgl zastanawiać ? Jest jeszcze taki dysk http://allegro.pl/samsung-1tb-hd103sj-1000gb-7200rpm-32mb-i1957219395.html . Nie wiem czy na gwarancji, ale screeny z hd tune są . Również wd 500gb http://allegro.pl/wd-caviar-blue-500gb-sata-iii-wd5000aakx-okazja-i1952693435.html

Edytowane przez hexonik
Link to post
Share on other sites

1TB od Samsunga F3 potrafią bardzo zauważalnie piszczeć, wydawać dźwięk o wysokiej częstotliwości podczas pracy, nawet gdy masz włączony komputer i nic na nim nie robisz, a głowice są w spoczynku.

 

Na Twoim miejscu kupiłbym tylko taki dysk który mógłbym przetestować, sprawdzić odczyty S.M.A.R.T. Zapewnienia z allegro, ze prawie nowy, lub praktycznie nowy można między bajki wsadzić.

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...