Skocz do zawartości

Nowy zasilacz do niżej wymienionego sprzętu.


Recommended Posts

Mój zasilacz zaczyna niedomagać więc oto moja prośba jaki zasilacz do tego sprzętu:

PII X2 550BE @ X4 3,7 Ghz

4GB DDR3 Goodram 1333 @ 6-6-6-18

Asus M4a77TD PRO

GTX 480 referencyjne chłodzenie

2x Samsung F4 320Gb raid 0

1x WD 250 GB

X-Fi Fatal1ty Pro

Nie wiem czy to ma znaczenie ale: 3x scythe slip stream 3x SPC Zephyr

 

Mam na oku te zasilacze i nie wiem który wybrać

Fortron aurum gold 600W (80+ gold)

Antec Antec High Current Gamer 620W (80+ bronze)

OCZ modxstream pro 700w (80+)

Thermaltake toughpower XT 675 W (80+ bronze)

A może coś od be quiet ?

Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez dsn Zielarz
Link to post
Share on other sites

Ale chyba lepiej już sobie kupić zasilacz z zapasem. Jeżeli nie nadszarpnie ci budżetu to ja bym ci polecał tego thermaltake co podałeś. Kolega ma i bardzo chwali. Modularne kable, dobrze trzyma napięcia, cichy, a i w przyszłości jakąś mocniejszą kartę też na luzie pociągnie.

Link to post
Share on other sites

Ale chyba lepiej już sobie kupić zasilacz z zapasem.

nie lepiej, jak się nie ulepsza sprzętu w najbliższym czasie, np nie dokupując drugiej grafy to jest to strzał w stopę, potem ludzie narzekają, że cewki im piszczą, a jak mają nie piszczeć jak 700W PSU zasila sprzęt o maksymalnym poborze mocy 300W

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Planuję przesiadkę na i5 i w tym napewno będzie również mocne OC dlatego chce zasilacz z 'lekkim' zapasem. Myślę że te 600 W byłoby akurat. Budżet do ok 350 zł +- 20 zł. Chce kupić zasilacz który będzie służył mi na długie lata ten termaltake zachęca 5letnia gwarancją

 

Chyba padnie wybór na antec HCG 620 W może i nie jest modularny ale akurat mogę kupic go za 350 zł (normalnie cena oscyluje w granicach 400zł) kupić go czy w tej cenie znajdę coś lepszego. PS. OCZ slyszalem że nie jest tak niezawodny i nijak się ma do takich marek jak antec czy xfx.

Edytowane przez dsn Zielarz
Link to post
Share on other sites

600 W byłoby akurat

500W PSU jest już z lekkim zapasem taki zestaw po OC weźmie ~450W jak naprawdę mocno podkręcisz, także jak nie planujesz drugiej grafy więcej nie będziesz potrzebował

 

OCZ slyszalem że nie jest tak niezawodny i nijak się ma do takich marek jak antec czy xfx.

zależy o których modelach mowa, OCZ ma i zwykły mainstream (SXS2, MXS, ZS) i profeskę (Z i ZX), XFX też zależy od serii ale u nas afaik mamy tylko Core, a to mainstream nic więcej

 

Antec HCG to wyższa półka, a jakbyś chciał naprawdę profesjonalny PSU to kup Seasonic X-560

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra mam 2 zasilacze w tej samej cenie który wybrać, być może kiedyś złoże zestaw na sli pokroju 2x 560 ti bądź puźniejszym bardziej wydajnym ich odpowiednikiem (być może seria 600 :P) Chciałbym modularny zasilacz ale nic sensownego w moim przedziale cenowym nie ma i wybrałem te 2 modele:

 

XFX core 650 W <-- zaleta 4x pci-e

Antec HCG 620 W <---- 2x pci-e

 

Czekam na dobrą radę oczywiście wynagrodzę plusikami jak już coś wybiorę.

 

PS. seasonic X-560 to już zbyt wysoka półka cenowa jak dla mnie :/

Edytowane przez dsn Zielarz
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Ok więc poszło zamówienie na antec HCG 620 mam nadzieje ze długo mi posłuży i nie będę żałował zakupu. Pozdrawiam.

 

Dodam iż udało mi się go kupić za wyjątkowo korzystną cenę jak na sklep komputronik :o Jest promocja i zasilacz kosztuje teraz 342 zł. Gdzie ten sam zasilacz tylko że 520w również w promocji kosztuje 345 zł :o Dziwne ale myślę że sie opłacało i w takiej cenie to najlepszy wybór.

Link to post
Share on other sites

nie lepiej, jak się nie ulepsza sprzętu w najbliższym czasie, np nie dokupując drugiej grafy to jest to strzał w stopę, potem ludzie narzekają, że cewki im piszczą, a jak mają nie piszczeć jak 700W PSU zasila sprzęt o maksymalnym poborze mocy 300W

Przeproś i wyjdź. Cewki piszczą, gdy mają wadę w postaci pęknięć w lakierze/żywicy. Rdzeń ma luzy i sobie drga (polecam temat magnetostrykcja na wikipedii), stąd piski. A piski tym mocniejsze im obciążenie większe.

Często jest też tak, że ludziom się wydaje, że to cewki, a tymczasem to wiatraki piszczą np. jest tak w corsairach CX, gdzie wiatraki Yate Loon są o wiele gorsze niż w HXach z noctuami. W zasadzie cewki raczej nie piszczą tylko buczą (w idealnym przypadku sinusoidy), a na własne ucho powiedziałbym, że terkoczą/bzyczą.

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

Często jest też tak, że ludziom się wydaje, że to cewki, a tymczasem to wiatraki piszczą np. jest tak w corsairach CX

chcesz powiedzieć, że te (jak by nie było) spore grupy ludzi się mylą i wystarczy fanswap? to co w takim razie z piszczącymi mobo, tam nie ma wentyli, a sam miałem taki przypadek, piszczały kiedy chciały niezależnie od obciążenia i definitywnie to nie było bzyczenie tylko pisk

Link to post
Share on other sites

Nigdy nie słyszałem o takiej regule. Widziałem mnóstwo topików na necie, gdzie zasilacze wcale nie były takie mocne i cewki też piszczały. Z resztą reguła ta musiałaby też mieć zastosowanie w transformatorach na rozdzielniach i GPZ, ale nie ma i każdy ogarnięty elektryk Ci to powie.

Link to post
Share on other sites

Też trochę się zdziwiłem to teorią a co do CM który jest na filmiku. Mój CM ma przypadłość piszczenia cewek a do tego ostatnio zaczynają dochodzić niestabilne napięcia dlatego zdecydowałem się na jego wymianę i pewnie ostatni raz kupiłem CM ps. pada miesiąc po gwarancji :S A co do pisków to na pewno nie jest to wiatrak :P Może zamiast pisków po przysłuchaniu się faktycznie jest takowe buczenie ale jak zwał tak zwał :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...