Skocz do zawartości

Recommended Posts

MJ - a jak twoje plany wymiany grafiki?? nowe GTXy też zwodujesz??

Wszystko oczywiście zależy od kasy, na chwile obecną mam wydatki kikutysięczne związane z piecykiem ale grafa w to wliczona nie jest.

A czy ewentualnie będzie pod wode to jeszcze nie wiem, wszystko zależy od tego czy Młodemu też sprawie WC (sporo części już ma).

A tak wogóle jak chcesz kibel to jedź do "liroja" i s ekup

Sama nazwa nic nie daje, jak napisze LC to temperatura na procu będzie taka sama.

Lubie OC i dlatego stwiam wyżej wydajność niż samą nazwe czy wygląd.

 

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na LC, ale widać, że złożenie tego kosztowało mnóstwo czasu i pieniędzy! Wygląda, jak jakaś radioaktywna skrzynia z zielonymi chemikaliami ;) Z ciekawości - jaka najniższa temperatura procesora, jaką zanotowałeś przy tym chłodzeniu? 20°C? :D

Link to post
Share on other sites

ciekawa jaka jest różnica

ac vs wc

Jak na CPU siedział Thermalright Ultra 120 extreme to w idle miałem i 50*C~52*C a stres dochodził do 98*C (ustawienia 4GHz 1.4V) dopiero wymiana pasty troche to zbiła.

No i ten chałas był nie do zniesienia, po 12 godzinach pracy na kompie miałem wrażenie że wychodze z fabryki.

 

Link to post
Share on other sites

@MJ

skoro pod koniec lutego widziałeś ostatni raz boxowe zegary to nie zmierzysz im chyba już właściwej temperatury

nie jestem ekspertem (ba, nie uważam się nawet za znawcę), ale słyszałem, że podkręcony procesor po pewnym czasie pod każdym niższym zegarem pracuje z taką samą temperaturą jak po O/C

tzn jeśli masz od lutego te 4,2 GHz i np. 50*C idle to na 2,66 GHz być może, że będzie tak samo

to mi mówił kumpel, który kręcił swojego proca i po pewnym czasie na standardowym zegarze postanowił sprawdzić temp i wyszło, że tak samo jak po przetaktowaniu

nie pamiętam jakiego ma proca (2 jajka od Intela) i po jakim czasie się mu to stało, ale powiedział, że tak się dzieje

nie wiem czy to prawda, bo nigdy nie widziałem tego na żywo lub też potwierdzenia ani tez nie wiem czy core i7 nie jest pod tym względem inny, ale być może na standardowych zegarach będziesz miał takie same / bardzo podobne temperatury jak na 4,2 GHz

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

skoro pod koniec lutego widziałeś ostatni raz boxowe zegary to nie zmierzysz im chyba już właściwej temperatury

BOXa to ja wogule na mobo nigdy nie widziałem (u siebie) bo sie nimi brzydze i nadają sie równie dobrze do chłodzenia jak plasterek mielonki.

Odpale może jeszcze dziś i zobaczymy jak będzie.

 

Link to post
Share on other sites

MJ- mogł byś mi napisać nazwę panelu na przodzie do regulacji wentyli bo

bardzo mi się spodobał

Zalman ZM-MFC2

Zgadza sie ale już jest następca tego modelu i zdaje sie że jest tańszy ;)

 

A tu wyniki CPU 2.66GHz napięcie na auto, reszty nie ruszałem bo troche tego jest i miałbym troche roboty.

Odpaliłem Prime95, cztery rdzenie osiem wątków obciążonych 100% +/- 10min.

 

http://zmjo2q.bay.livefilestore.com/y1p1UhPII2PbLEGmUO4hpk8xjE2iCKLkrpU1BW2GiokaQiJezRJr-3Y12IndHirub1gBrjnrKdJX7alCvbnRiaVGrTXvfbtYAIj/ScreenHunter_01%20Aug.%2025%2021.59.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Wow ciekawie się prezentuję u mnie kosztuję ok. 38F jak myślisz opłaca się go brać czy lepiej już wziąść Scythe Kaze Master Ace Fan też w podobnej cenie co zalman?

Odpowiem tak, zależało mi na regulacji kilku wentyli ale bez sprawdzania obrotów w sofcie lub "srojenie" na ucho.

W "Zalmanie" ustawia sie wszystko za pomocą jednego guzika i pokrętła a obroty są pokazywane na wyświetlaczu.

Dzięki temu moge bardzo szybko i precyzyjnie wszystko przestawić z trybu "praca" na "OC" i równie szybko wrócić.

Jedyny minus a raczej dwa tego panelu to troche "bajerancki" wyświetlacz (ZM-MFC3 jest już chyba bardziej stonowany) i wskażnik poboru mocy który działa tylko do 800W.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam ale chyba właśnie nowy model.

 

Link to post
Share on other sites

(ZM-MFC3 jest już chyba bardziej stonowany) i wskażnik poboru mocy który działa tylko do 800W.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony i polecam ale chyba właśnie nowy model.

 

No ten nowy model wygląda lepiej tzn. ma jednolite kolory które ładnie się prezentują jakbym miał brać to brałbym w kolorze czarnym pod kolor budy :wariat:

 

Z Zalmana to tylko "trójeczka", ale jeszcze bym się zastanowił nad Scythe Kaze Server 5,25. Osobiście wybrałbym ten drugi, a do wskazywania poboru mocy używam zwykłego watomierza (bardziej dokładnego).

 

Andrzej a jak się sprawdzał u Ciebie Scythe Kaze Server ? bo pamiętam jak go miałeś ale potem sprzedałeś :jupi: w sumie podoba mi się w Scythe desing taki prosty i ma przejrzysty LCD może jakoś mnie przekonasz co do Scythe bo się jeszcze zastanawiam nad tym Zalmanem oba kontrolery są w podobnej cenie :->
Link to post
Share on other sites

Andrzej a jak się sprawdzał u Ciebie Scythe Kaze Server ? bo pamiętam jak go miałeś ale potem sprzedałeś :jupi: w sumie podoba mi się w Scythe desing taki prosty i ma przejrzysty LCD może jakoś mnie przekonasz co do Scythe bo się jeszcze zastanawiam nad tym Zalmanem oba kontrolery są w podobnej cenie :->

Nie miałem Servera, miałem Kaze Master. Sprzedałem tylko dlatego, że miałem jeden czujnik obrotów spalony (z mojej winy :wariat: ) Na początku przyszłego miesiąca planuje zakup jakiegoś kontrolera i prawdopodobnie padnie na najnowszą odsłonę Scythe Kaze Server 5.25" Black
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem sie gdzie ewentualnie zanstalować drugą chłodnice (w przyszłości) i chyba najlepsze miejsce to góra budy :) dwie by były jedna nad drugą, oczywiście w jakimś odstępie np. 2cm.~4cm.

 

http://zmjo2q.bay.livefilestore.com/y1pExafgJlJTJYOpoQpIpG_T8C35HbzGhrjAd73w0zX3O-Py3c9-G8Ti0p7v-mbgZK-STnS-PAPiTcckqcy_Z-rLMYxTNiVdneg/ch%C5%82odnica.png

 

Wsadziłbym tam Feser Xchanger Double Radiator 240 i do tego dwa wentyle do wyciągania powietrza + dwie złączki 45* ;)

 

http://zmjo2q.bay.livefilestore.com/y1pADCus1ngXUOv03g_zYSh5oOnvkkrWnaZCaJW7f--iQCiNHyGWwkRH6uBVDYhJUvGDNKIO77HeukrXSXq9gQnXKppld82Leqj/ch%C5%82odnica%20II.png

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...