Skocz do zawartości

Karta graficzna do 300zł do starszego komputera


Recommended Posts

Witam,

Ostatnio wpadłem na pomysł modernizacji mojego komputera a dokładnie wymiany karty graficznej. Posiadam komputer z procesorem Athlon 64 3000+ 1.8 GHz i 2GB pamięci DDR. Jak w tytule poszukuję karty graficznej do 300zł przy której pomocy dałoby się jeszcze na w miarę ładnych detalach powojować w nowsze tytuły na rozdzielczościach do ok. 1280x1024 :lol: Początkowo interesowałem się Radeonami jako ze je zawsze faworyzowałem w tym 4550 128bit 512 GDDR3 ale ostatnio przeczyłem o karcie graficznej GeForce 9600GSO która w wariancie 384MB jest ponoć bardzo dobrą kartą graficzną. Co moglibyście mi zaproponować i co sadzicie o wymienionych wyżej kartach :> ?

Pozdrawiam i liczę na pomocne odpowiedzi :D

Link to post
Share on other sites

9600GSO to i tak za dużo trochę do tej konfiguracji (procesor za wolny), ale to nie jest głupi pomysł. Tani, mocna, może zostać do nowszego zestawu, łatwiej będzie odsprzedać. Oczywiście musiałbyś podkręcić trochę procesor, albo najlepiej wymienić na mocniejszy za te 100zł które zostanie i jeszcze go przetaktować. Ewentualnie można jeszcze pomyśleć o czymś z serii HD3xxx lub GF8xxx. Tutaj już bardziej karty używane, ale do starego zestawu raczej to nie problem :lol:

Link to post
Share on other sites

Najmocniejszy w dosyc atrakcyjnej cenie bedzie 9600GSO 384MB, absolutnie nie wersja z 512 lub 1024MB.

Mozesz napisac jaka masz plyte glowna (AGO czy PCIe) i jaki zasilacz bo ten GF bierze do 85W pradu i jesli mialbys wymieniac procesor na dwurdzeniowy to moze byc juz za duzo dla slabych niemarkowych zasilaczy ?

Link to post
Share on other sites

Coś mi tu nie pasuje... Athlon 64 3000+ i PCI-e x16? :lol:

Albo to jest jakiś wynalazek, albo masz jeszcze AGP.

Sam niedawno miałem Athlona 64 na 939 z DDR1 i kartę pod PCI-Express :D To żaden wynalazek. W Athlonach XP jeszcze nie było :D
Link to post
Share on other sites

Znalazłem za 240 w komputroniku :D

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... src,ceneo/

 

W sumie 40zł więcej to nie majątek :lol:

Jak myślicie bije 9600GSO :> ?

 

P.S.

A zużycie prądu to mnie dobiło te podane przez producenta 59 W !? Z testów jakie widziałem to 9600 ciągnie znacznie więcej bo 115 W Natomiast wydajność w 3DMark Vantage (Test wydajności: GPU Score - Performance) to 4319 dla 9600 GSO i 3507 dla HD 4670.

Link to post
Share on other sites

Coś mi tu nie pasuje... Athlon 64 3000+ i PCI-e x16? :lol:

Albo to jest jakiś wynalazek, albo masz jeszcze AGP.

Sam niedawno miałem Athlona 64 na 939 z DDR1 i kartę pod PCI-Express :D To żaden wynalazek. W Athlonach XP jeszcze nie było :D

Z tego co widzę to ma FX'a 6600. O ile mnie pamięć nie myli one są na AGP :].

Link to post
Share on other sites

P.S.

A zużycie prądu to mnie dobiło te podane przez producenta 59 W !? Z testów jakie widziałem to 9600 ciągnie znacznie więcej bo 115 W Natomiast wydajność w 3DMark Vantage (Test wydajności: GPU Score - Performance) to 4319 dla 9600 GSO i 3507 dla HD 4670.

4670 bez OC pobiera faktycznie te 59W i nie potrzebuje dodatkowego zasilania PCIe 6pin, 9600GSO pobiera bez OC 85W wiec to tez nie jest jakas tragedia do tego wymaga zasilania PCIe 6pin (przejsciowka jest w zestawie)

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam, sprawdziłem cały otrzymany sprzęt i sprawa chyba nie przedstawia się dobrze bo zasilacz jest firmy MODE COM (był chyba w zestawie z obudową) a karta siedząca obecnie w środku to Winfast PX6600 TD, nie wiem czy to da jakiś obraz czy nowsza karta tu pójdzie czy nie bo nie potrafię znaleźć nigdzie specyfikacji tech. winfasta.

Link to post
Share on other sites

Przy tym procesorze i GF 6600GT w ogóle nie widzę sensu inwestowania w komputer. Bardzo duża część z nowszych gier będzie chodziła poniżej progu płynności przez zbyt wolny procesor! Postaraj się uzbierać jakąś sensowną sumę pieniędzy. Zapewniam Ciebie że przy sporym odsetku gier nie będziesz zadowolony z uzyskanych efektów względem wydanych pieniędzy.

Ale jeśli już jesteś taki uparty to poszukaj jakiegoś 7600GT na DDR3.

Link to post
Share on other sites

Taki tok rozumowania jest pozbawiony sensu. Teraz wydasz pieniądzę na kartę. Zakładając że dziś dasz radę zakupić Radeon'a 4850, który da Ci +10% wydajności - czyli praktycznie nic. A tak to możesz odłożyć te pieniądze i za pare miesięcy zakupić w tej samej cenie kartę o (powiedzmy) 80% szybszą i w dodatku nic na tym nie stracisz!

Odradzam zakupowania komputera "na raty". Lepiej odłożyć konkretną sumę i kupić wszystko za jednym razem. Inaczej po drodze stracimy spore pieniądze i będziemy już z przestarzałym sprzętem zanim skończymy jego wymianę!

Link to post
Share on other sites

@Arek... 10 % to i tak chyba dobrze. Kumpel byl w podobnej sytuacji.... przekonac sie nie dal.... z tym ze athlon 3800+ i wlasnie radek 3870 zastapil jakiegos gt6600... z bardzo marnym skutkiem.

W COD4 zyskal.. kilka klatek... czasem..

Kasa stracona "mieliscie racje" i zbieranie na nowy sprzet.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...