Skocz do zawartości

Access (bazy danych) czy Photoshop (grafik komputerowy). Co przydatniejsze.


Recommended Posts

Witam. Jak w temacie.

Skończyłem studia Informatyczne, ale jak wiadomo w szkołach niczego nie da rady się nauczyć. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że studiowałem zaocznie.

Chciałbym znaleźć pracę związaną z komputerami, co bardziej mi się przyda? Nauka Accessa czy Photoshopa. Z czym szybciej znajdę pracę (nie znając angielskiego).

Link to post
Share on other sites

chyab ze w trakcie studiowania pracowal jako informatyk a nie byl bogaty i nie musial pracowac a nagle zderza sie z rzeczywistoscia :P

 

natomiast bez angielskiego to cienka sprawa, teraz praktycznie kazdy wymaga

Edytowane przez orbik
Link to post
Share on other sites

Witam. Jak w temacie. Skończyłem studia Informatyczne, ale jak wiadomo w szkołach niczego nie da rady się nauczyć. Biorąc jeszcze pod uwagę fakt, że studiowałem zaocznie. Chciałbym znaleźć pracę związaną z komputerami, co bardziej mi się przyda? Nauka Accessa czy Photoshopa. Z czym szybciej znajdę pracę (nie znając angielskiego).

To jakąś kiepską szkołę kończyłeś. Kumple skończyli informatykę na PWr i od razu dostali pracę.

Link to post
Share on other sites

Ja chodzę na tech. informatyk i u mnie w miarę dużo się nauczyłem, a jeszcze nie mam specjalizacji robionych... Jednak sieć lokalną bym postawił, baza danych do stworzenia to pikuś gorzej z powiązaniem jej z użyciem php bo programowania nie ogarniam, tylko po trochu liznąłem.

 

Jeśli znasz się na grafice i jesteś dobry to grafika jeśli nie to polecam już te bazy danych...

Link to post
Share on other sites

a ja chodzilem do szkoly sredniej o profiulu zarzadzanie infomrajca. przez 2 lata mialem asp.net + bazy ms sql. Dodatkowo wstep do programowania czyli bzdurne programy typu kalkulator. Podstawy Flasha z ActionScriptem tez mialem.

 

wszystko zalezy od szkoly, niekotore tylko z nazwy sa "informatyczne"

Link to post
Share on other sites

Ja chodze na tech. informatyk i u mnie w miare duzo sie nauczylem

Sorry ale takie rzeczy to praktycznie zero. Rozgarnietej osobie mozna to wszystko wytlumaczyc w czasie przerwy na kawe.

 

 

 

Photoshop sam w sobie nic nie da, bo jest to jedynie środek do osiągania celów, a nie cel sam w sobie. Na dodatek jest to jedna z najbardziej podstawowych umiejętności do opanowania. Jak miałem czsami interview to nikt nawet się nigdy nie pytał o photoshopa, bo w mediach i grafice to tak podstawowa umiejętność jak czytanie i pisanie.

 

Zeby mieć jakieś korzyści z photoshopa trzeba mieć specializację jako grafik, rysownik, fotograf, grafik 3d, motion-designer i wiele innych.

 

 

Jak wyżej a jak grafika to 3d max.

Tu się zgodzę. Doświadczony projektant 3ds zarabia duuuużą kasiorę. Więcej niż jakikolwiek innych grafik poza motion-designerem. Projektanci 3ds to najlepiej zarabiający ludzie w studniach.

 

Później masz wiele interesujących dróg do wyboru. Tworzenie gier, media, architektura, przemysł filmowy, a każdej z tych opcji dziesiątki konkretniejszych specializacji. Tylko nie ma co się oszukiwać. 3ds jest trudny i wymaga bardzo wiele uwagi, systematycznej nauki, praktyki, a przede wszystkim trzeba być bardzo rozgarniętym, mieć dobrą wyobraźnię przestrzenną i umiejętności analityczne. Niektórzy po wielu latach dalej są słabi i nie potrafią zrobić postępu. Trzeba po prostu do tego pasować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...