Skocz do zawartości

Zestaw za 5000 zł +/- maks. 200 zł. ( dla maniaka :) )


Recommended Posts

Komputer planuje kupić w październiku. Do tego czasu pojawią się nowe radeony, ale wątpię w to, że w nie zainwestuję. Mam nadzieje, że ceny innych kart pójdą nieco w dół.

Gdybym miał tak czekać na coraz to nowsze produkty, to chyba nigdy bym się nie zdecydował co i za ile kupić.

 

Jutro postaram się wstawić konfiguracje wybraną przeze mnie.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Procesor - Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX / 1050 zł.

 

Chłodzenie - Prolimatech Megahalems / 250 zł

 

Mobo - zastanawiam się / ~ 1200 zł

 

Karta graficzna - czekam na premierę / zależy ile zostanie $

 

Pamięci - OCZ 6GB (3x2GB) 1600MHz CL7 Reaper / 630 zł

 

Zasilacz - Be-quiet Dark Power P7-PRO-750W vs. Antec TruePower New 750W vs. Corsair CMPSU-750HXEU - 750W - który ?

 

Obudowa - CoolerMaster Cosmos 1000 vs. Antek P193 / 750 zł

 

P.S czy te 750 W wystarczą do takiego sprzętu i załóżmy do SLI w przyszłości ?

Link to post
Share on other sites

Co do zasilacza to powinien styknąć na tą maszynę , a do sli też powinien . Wez corsaira , bardzo dobre robią zasilacze . A do płyty głównej to bierz tą co ci podałem , ale mogę jeszcze raz podać http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20206 , będziesz musiał dopłacić 69 zł , ale ona jest najbardziej rozbudowaną płytą główną i najlepsza do OC .

Link to post
Share on other sites

prawie kazda da rade - tak gesto upchane pciEx niepozwalaja nawet zrobic dobrego (przewiewnego multi) to niewarte tych pieniedzy

 

ma nawet 6waybaj sli i co z tego skoro tak upchniete?

 

i coz wynika z testow ktore zapodales? - albo ktos mial slabego proca do testow albo nieumie go krecic albo ta plyta sie nie nadaje rewelacyjnie - nic szczegolnego z nich niewynika dla ws revol.

Link to post
Share on other sites

Też tak słyszałem, że prawie każda płyta da radę wyciągnąć te 4 GHz.

 

Chciałbym przede wszystkim stabilną, wydajną i przemyślaną pod względem rozmieszczenia różnych rzeczy płytę główną.

Nastawiam się na SLI x2. W 3 karty na 99 % nie będę inwestował.

Dodatkowo wspomnę, że podoba mi nowa opcja z karta dźwiękową. Chodzi mi o to, że w niektórych płytach są dołączone jako dodatkowe urządzenie.

Link to post
Share on other sites

lopez2 a co myślisz o Rampage II Extreme ?

 

A mam pytanie z innej beczki a ktoś wie kiedy na benchmarku pojawią się testy corei5 ? Bo zamierzam go zakupić , ale nie wiem jak z wydajnością .

 

Bo akurat autorowi by stykneło na nią kasę http://www.gral.pl/preview/Asus/Asus_Ra ... i7_06.html

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wybierałbym płytę Asus Rampage II Extreme.Procesor to oczywiście Intel Core i7 920 2,66GHz D0 oraz dobre pamięci OCZ 6GB DDR3 1600MHz Reaper CL7.Jak dobrą obudowę to Corsair Obsidian Series 800D.

 

 

1.Asus Rampage II Extreme

2.Intel Core i7 920 2,66GHz D0

3.OCZ 6GB DDR3 1600MHz Reaper CL7

4.Corsair Obsidian Series 800D

5.Be Quiet! Dark Power P7 PRO 750W

6.WD Caviar Blue 640 GB 16MB RAID0 [2]

7.IC Diamond 7 Carat 1,5g

8.Be Quiet - Silent Wings 120mm [4]

9.Prolimatech Megahalems

10.Zalman multi-panel ZM-MFC1 Plus Czarny

11.EVGA GTX 260 896MB SSC

 

Ja tak przedstawiam ci zestaw, mi się podoba 8-)

 

 

------------------

@toniek-94

Umniesz edytować posty :wariat: SPAMER jak ich mało :jupi:

Link to post
Share on other sites

autor jest b.marudny i tak wybierze calkiem co innego niz powinien :wariat:

 

spamer to Ty dixon - co nieznajdziesz nowosci na forum o czymkolwiek nie uslyszysz zaraz polecasz - bez zastanowienia , potrzebne czy niepotrzebne, przydatne czy wogole nie , niewazne polecac bo ktos napisal ze oooo:p

 

powinienes miec tytul nowicjusza na stale (znawca; ) - niepotrafisz zrobic najprostrzej analizy koszt/strata/zysk zreszta nic samodzielnie niepotrafisz zlozyc - otworz w domu 10 stron sklepow skladaj i sam dawaj do oceny az sie naumiesz bo nauczyc sie to bedzie Ci trudno

Link to post
Share on other sites

DIXON potrafię edytować posty tylko to za jakiś czas znika ta opcja więc muszę wtedy założyć nowy post .

 

To ktoś wie kiedy będą testy corei5 , bo zamierzam go zakupić , ale nie wiadomo jak z wydajnością .

 

lopez2 do mnie to ?

 

to co teraz napisałeś to było do DIXONA ? Się pytam bo dzisiaj nie spałem i nie jażący jestem zbytnio .

 

Bo ceny są bardzo interesujące , ale jeszcze poczekam na nowe karty jak będą za drogie to kupuje gtx 260 lub gtx 275 .

Link to post
Share on other sites

karta to bajer dokladany do tego co ciezko sprzedac jako bonus na zachete - nieoagladaj sie za bonusami tylko za porzadnym sprzetem

Czyli ? :jupi:

 

autor jest b.marudny i tak wybierze calkiem co innego niz powinien :wariat:

Tu się nie zgodzę :zamykamy:

 

Jeśli chodzi o Asusa Asus Rampage II Extreme, to podobno jego wadą jest, to, że się nie da zainstalować dwóch kart w SLI tzn. da się, ale kosztem karty dźwiękowej, a ta w tym modelu jest dołączona do zestawu.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...