Skocz do zawartości

Brak dźwięku w komputerze + AsRock N68-S


Recommended Posts

Witam!

 

Na wstępie warto nadmienić, iż nie jestem pewien co do ulokowania tematu, jeśli jednak popełniłem w tym błąd proszę o przeniesienie. hmm.. ok - problem mniej więcej tak, że zainstalowałem oddzielną kartę dźwiękową Creative SB Audigy 2, jednakże przed zamontowaniem wyłączyłem w BIOS'ie zintegrowaną, o którą właśnie się rozchodzi. Dalej... Działałem Sb na tej audigy 2, ale że karta nie była moja, musiałem ją oddać. Następnie odinstalowałem sterowniki i urządzenie [kartę], następnie włączyłem w BIOS'ie zintegrowaną. Hmm przebiegło to jak zwykle by to miało wyglądać instalacja sterowników i tu... bęc nie działa mi dźwięk.

Tzn. tak. : Gadając przez mikrofon na włączonym nasłuchiwaniu [ Posiadam WIN 7, a zapomniałem dodać na samym wstępie :P ] słychać mnie w głośnikach, głośniki podłączane na ten przykład pod MP3 również działają - tak więc problem głośników można wykluczyć, wówczas kiedy odpalam na przykład Foobar'a i włączam piosenkę nie ma dźwięku chociaż chyba problemu ze sterownikiem nie ma, bo piosenka leci, ale nic nie słychać. Instalowanie sterowników najnowszych ze strony VIA jak i od AsRock'a ze strony producenta nic nie daje. Sterowniki do Chipsetu zainstalowane na samiuteńkim wstępie.

 

Instalacja innego systemu - WIN XP SP3 - nie daje efektu. Chyba próbowałem wszelkich dostępnych bez użycia młotka metod, dlatego też piszę do Was, bo już sam nie dam rady chyba nic wymyślić.

 

Ponadto włączenie muzyki czy na ten przykład suwaki (mam na myśli mikser) w WIN 7 wykazują ruch głośności co oznacza, że dźwięk jest odtwarzany, ale czemuś się nie daje output'u na głośniki, a podkreślam: głośniki działają w 100% oraz głos wychodzi na głośniki w przypadku mówieniu przez mikrofon i włączeniu nasłuchiwania. Błędów w instalacjach w 99% procentach nie ma. Menadżer urządzeń także nie wykazuję jakiś braków w instalacji czy nieznanych urządzeń.

 

Dzięki piękne z góry.

 

Pozdrawiam.

Patryk

Edytowane przez patryklen
Link to post
Share on other sites

Bo ci sie urządzenia domyślne pewnie "pokitrasiły" Atakujesz prawym myszy na głośniczek kolo zegara i opcje. Tam się trzeba pobawić.

Kolego, obecnie jestem na Win XP. Tak więc tutaj problemu takiego nie będzie :P I na 1000% nie ma. Sprawdzane takie rzeczy były po 1000% w 1000-sach inny kombinacjach :P Znam się na komputerkach troszeczkę, ale to niby sprawa głupia, ale nie potrafię sam Sobię z nią poradzić.

Link to post
Share on other sites
Gość TheRedGuy

Kryształową kule przepiłem ostatnio i nie wiem z góry czy user zna sie czy nie zna wiec wybaczy proste podejscie %-)

W wiekszosci to drobnostki ktore sie przeoczyło, CMOS resetował? Przedni panel jest? moze tam cos trzeba pomieszac?

Link to post
Share on other sites

Kryształową kule przepiłem ostatnio i nie wiem z góry czy user zna sie czy nie zna wiec wybaczy proste podejscie %-) W wiekszosci to drobnostki ktore sie przeoczyło, CMOS resetował? Przedni panel jest? moze tam cos trzeba pomieszac?

Wybaczam :) poczucie humoru musi być :)

 

Taa.. resetował i nawet BIOS aktualizował. Przedni panel jest ENABLED.. Dlatego mówię, że ja już wysiadam. :P W Bios'ku wątpię.. tam nic takiego nie ma są tylko opcje właśnie wyłączenia zintegrowanej karty dźwiękowej wraz z możliwością wyłączenia/ włączenia przedniego panelu. Poza tym niczego więcej odnośnie dźwięk tam się nie znajdzie. ;p

Edytowane przez patryklen
Link to post
Share on other sites

W panelu sterowania wyłącz inne urządzenia do odtwarzania. Restart biosu, sterowniki Realtek R2.66

Nic z tego. Nic nie dało. Dosłowna kupa jest, przepalenie czegoś na płycie głównej sprawiałoby, że dźwięk z komputera -> z mikrofonu nie byłby słyszalny, na głośnikach.. - przynajmniej tak wnioskuje, lecz mogę się mylić.. Aby nie było żadnych nie domówień to warto dodać, iż resetowałem przez zworkę [CLRCMOS] przez ok. 15min. - wiem, że to stosunkowo długo nie jest, jednakże zawsze -/+ tyle odczekiwałem i było OK.

Link to post
Share on other sites

Czyli słyszysz dźwięk mówiony w mikrofonie na głośnikach? Jeśli tak to wejdź w sterowniki Realtek i zrób tak: http://img811.imageshack.us/img811/7122/realtek.jpg Z początku nie załapałem o co Ci chodzi :]

Nie możliwe do sprawdzenia z powodu takiego, że zainstalowanie sterów od Realtek'a nie daje efektu nawet menadżer Realteka nie odpala się z tray'em. Menadżer urządzeń cały czas pokazuje VIA. Odinstalowałem wszystkie sterowniki, foldery usunąłem jeśli zostały, ccleaner zrobił porządeczek z rejestrem i restart kompa, a po odpaleniu komputerka wyskakuje komunikat, że znalazł urządzenie VIA HD Audio. A najśmieszniejszy jest fakt, iż to się wszystko stało po wyciągnięciu Creative SB z komputerka, gdyż wcześniej działało wszystko bez zarzutu na WIN 7; XPSP3 na sterownikach od AsRock'a.

 

damn.. :(

Link to post
Share on other sites

A jak masz podpiete na przedni panel, to w dobrym formacie ustawiles panel frontowy w BIOSie (i dobrze podpiales do plyty jednoczesnie) ? Moze daj jakies screenshoty z konfigu VIA.

Wszystko jest na 100% dobrze... a wytycznych front panel w BIOS'sie mam tylko możliwość zmiany z auto na disabled i na odwrót [zawsze ustawiany jest przeze mnie jak i automatycznie na "auto"]. Konfig z VIA jest taki sam jak cały czas ustawiam i zawsze było dobrze.. tylko teraz raptowanie się zepsuło. A dźwięku jak nie było tak i nie ma.

 

 

To co panowie - wymyśli ktoś coś jeszcze ??

Edytowane przez patryklen
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Oj... panowie nie róbcie ze mnie idioty... Robiłem już te wszystkie czynności jeszcze przed napisaniem tego tematu, a poza tym kto napisał wgl.., że ja używam Winamp-a ?? - podczas, gdy ja już od 3-4 lat używam Foobar-a. Poza tym lipa . Cały czas to samo dźwięku nie ma. W dodatku odpalałem Ubuntu z LiveCD tam także nie było dźwięku, co niestety bardziej uchyla mnie do stwierdzenia, iż dźwięk onboard po prostu, albo się spsiuł naturą elektroniczną, albo nadal siedzą w nim jak to TheRedGuy ujmuje - "demony". Póki co posiadam Kartę dźwiękową Creative SB Audigy 2 ZS Gold i jest bardzo zadowolony, bo raz, że w końcu mam dźwięk to jakość owego jest bardzo sympatyczna, a zawdzięczam to @TheRedGuy'owi. :) Bardzo wielkie dzięki po raz .. hm... milionowy ??! W każdym razie dzięki.

 

P.S Jeśli nadal znajdzie się jakiś BreaveHeart, który postanowi nadal walczyć i udzielać mi rad związanych z dźwiękówką onboard to będę bardzo wdzięczny i serdecznie zapraszam. do wspólnego myślenia. :)

P.S2 Sorry, za taką zwieche, ale podczas tego czasu miałem wiele innych dużo ważniejszych spraw i zajęć, aniżeli owy temat.

 

Pozdrawiam... serdecznie. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Jorku.. yy. ups.. Roku 2012 - oby nam się! :)

Patryk.

Edytowane przez patryklen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...