Skocz do zawartości

Wentylatory na bok obudowy.


Recommended Posts

Jak w temacie.

 

Poszukuję dwóch wydajnych wentylatorów na bok obudowy. Mogą być 120mm bądź troszkę większe.

 

Posiadam dwa GTX'y 560 Ti pracujące w SLI i co mnie niestety martwi to to, iż przy dużym obciążeniu potrafią się przegrzać i wyłączyć mi kompa ;p

 

Dlatego też nie wiem jak najlepiej ustawić oba wentylatory, czy oba na wyciąganie, czy wciąganie powietrza. A może jeden na wciąganie a drugi wyciąganie?

Link to post
Share on other sites

Dlatego podoba mi się manualna regulacja obrotów, przecie cały czas nie będzie chodzić na wysokich obrotach, tylko podczas gry. A jak gram to zawsze można trochę pogłośnić głośniki ;p

 

Chyba tego Scythe wybiorę, dzięki wszystkim za pomoc ^^

Link to post
Share on other sites

Ja od siebie również polecam scythe nie są 'przesadnie' drogie a wydajność mają imponującą ja mam podłączone 3 takie pod regulator obrotów od scythe i słychać tylko szum powietrza dopiero od 50% mocy zaczynają być słyszalne (max obr. 1900). Polecam je z czystym sumieniem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dlatego też nie wiem jak najlepiej ustawić oba wentylatory, czy oba na wyciąganie, czy wciąganie powietrza. A może jeden na wciąganie a drugi wyciąganie?

 

Tak jak już elkey napisał.

Referencyjne karty nawiew,

Chłodzenia autorskie wywiew-najlepiej jak ten boczny wentylator jest tak troszkę wyżej nad kartami.

Apropo wentyli scythe to 120mm 1600 rpm pochodził mi 2 lata i padł,teraz mam nowe od NZXT i nie polecam bo czasami trajkoczą.

Najlepszy jaki mam to Thermalright TR TY-140 900-1300 rpm-mercedes wśród wentyli.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mój wybór padł jednak na Scythe Slip Stream 120 PWM Adjustable i muszę stwierdzić że temperatura na obu kartach pod obciążeniem spadła o średnio 10 stopni :] Trzeba zaznaczyć jeszcze że wentylator był ustawiony potencjometrem na minimalne obroty ^^

 

Ps. Sorki za Duble post'a ale nie mogłem starego edytować :P

Edytowane przez Fa_sol
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...