Skocz do zawartości

2x Geforce na Płycie z Crossfire


Recommended Posts

Witam!

 

Nigdzie nie znalazłem informacji na ten temat a mianowicie: mam płytę główna z chipsetem P45 obsługującą CrossfireX. Chciałbym podłączyć jednego Geforca, który byłby odpowiedzialny za grafikę drugiego odpowiedzialnego za fizykę. Nowsze płyty (z chipsetem P55 mają napisane PhysX Ready) Czytałem coś, że w takim wypadku wyłącza się funkcję SLI w sterkach aby jedna nie pracowała przy renderowaniu grafiki. Czy ktoś próbował takie coś ? Czy jest szansa, że będzie to działać ? NIE CHODZI MI O PODŁĄCZANIE SLI na płycie z Crossfire bo wiadomo, że takie cos nie działa, tylko o zestawienie dwóch kart(każda w innym celu). Mam nadzieję, że zrozumiecie o co mi chodzi :)

Link to post
Share on other sites

Trzeba sie pobawic w rejestrze lub w msconfig juz nie pamietam dokladnie, kolega z forum zrobil poradnik jak wlaczyc SLI w plytach obslugujacych CF , co do sensu takiej modernizacji to nie widze zadnego.Jezeli pchac sie w SLI/CF to minimum 6850/GTX460 a i na pewno nie do tego C2D co masz w sygnaturce.P45 to prawie najlepszy chipset pod lga775.P55 to juz 1156

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jak dla ciebie 30 klatek to jest płynnie... :D

 

Uwierz mi gry chodzą płynnie nawet w multi 64/64 , po co mam czarować.

Jakbyś w ogóle przeczytał też temat najpierw w którym się udzielasz to by było dobrze. Mowa o dwóch kartach z użyciem drugiej TYLKO do PHYSX. Ja mam 2x GTX 570 w SLI i przy moim sprzęcie Mafia 2 z włączonym physix na high i detalami na ultra jest ledwo grywalna jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

przeczytałem, chodziło mi tylko o to ze wcale nie trzeba mieć 2x gtx570 2x gtx460 żeby grać płynie i z ładna grafiką. Też używam drugiej do psyhx. Nie mam Mafia 2 wiec się nie wypowiem.

 

ps. jak jest ledwo grywalna to może czas zmienić sprzęt bo nie daje rady %-)

Link to post
Share on other sites

.Jezeli pchac sie w SLI/CF to minimum 6850/GTX460 a i na pewno nie do tego C2D co masz w sygnaturce.

Akurat GTX295 jest lepszy od 6850 i od GTX460, a do fizyki chyba nie trzeba jakiegoś kolosa (poprawcie mnie jeżeli się mylę, nigdy nie miałem okazji bawić się w takie rzeczy ale na stronie głównej nvidii o physX jest wyjaśnione działanie na GTX280 i 9800 i jest wzrost ponad 40%

Co do proca to sygnaturka juz nieaktualna teraz mam Intel Core 2 Extreme QX6850 3,0 Ghz.

 

Pytam głównie z ciekawości, ponieważ przy obecnym sprzęcie jaki posiadam średnio opłaca mi się zmiana platformy. Jest wystarczająco wydajna. Z lga775 trudno coś więcej wycisnąć...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...