Skocz do zawartości

Nowa karte graficzną czas kupić!


Recommended Posts

Witam, zamierzam wkrótce wymienić karte graficzną na jakąś do gier ~550zł Karta ma służyć na długi czas.

Jakie gry konkretnie? Battlefield 3, League of Legends, Lineage 2 i spontanicznie w jakieś nowe tzn. Skyrim, Dirt 3, Assasins Creed.

Obecna konfiguracja:

 

CPU: AMD Athlon II X4 640 3,0GHz

GPU: Gainward 4850 512MB Golden Sample

MOBO: MSI 770-G45

RAM: Kingston 4GB 1333MHz CL9

PSU: OCZ StealthXStream 2 600W

HDD: Samsung Spinpoint F3 HD502J 16MB 500GB

Cyclone Cortez Black CR606

Rozdzielczosc: 1366x768

 

Ciekawa wydajnościa prezentują się karty Nvidi tj. GTX 460 czy GTX 560 (troche drogo) na MOCNYCH 4 rdzeniowych procesorach aczkolwiek po tym artykule na benchmarku wiem że nvidia w dużym stopniu obciąża procesor.

 

Piszcie, jaka karte graficzną i dlaczego, mile widziane testy z moim procesorem.

Edytowane przez Maxver
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Za 550zł to jak dobrze poszukać to HD6850. Raczej nic lepszego nie znajdziesz nowego ewentualnie .

 

ALE.... w tym momencie to niezbyt rozsądny czas na zakup karty, warto poczekać przykładowo: Taki HD6850 Gigabyte był za 539zł a teraz jest 599zł (ceny z agito.pl).

 

Warto jeszcze się wstrzymać, kolejnym faktem przemawiającym za tym by się wstrzymać są nowe karty AMD 7xxx które mają być niebawem.

Link to post
Share on other sites

Opcja Nr1:

Na Twoim miejscu sprzedałbym HD4850 za te ~250-300 zł. Budżet wynosiłby wtedy ~800-850 zł. I za taką cenę szukałbym GTX560 Ti / HD6950. Procka zawsze możesz podkręcić, jakby ograniczał karty (płyta najgorsza nie jest, więc pozwoli na OC). Zasilacz bez problemu wystarczy, także na mocne OC.

Co do niskiej rozdziałki Twojego monitora to zaraz się posypią opinie, ze wystarczy HD6770 (a moja wypowiedź zostanie skrytykowana :P).

Niby tak, pytanie tylko na jak długo przeciętna karta by wystarczyła? Pół roku? Rok? Dlatego proponuję znacznie mocniejszą kartę, która ze względu na niską rozdzielczość będzie dawała radę nie przez rok ale zdecydowanie dłużej ;)

 

Opcja Nr2:

Tak jak napisał JackHammer- wstrzymaj się, ceny sprzetu spadną, do tego wyjdą nowe radki i geforce'y a nóż widelec warto poczekać ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podkręcać raczej nie będę. Wiem, dlatego chcę kupić mocniejszą, za rok, dwa lata bedzie jak moj 4850 obecnie.

W sumie jak podliczyłem ile mam kasy, to ~640-800zł by było wliczając sprzedaż karty graficznej. Czekać na to aż spadną ceny mi się nie widzi, bo bym chciał juz mieć u siebie w komputerze i smigac na niej. ;)

Link to post
Share on other sites

Dobra, teraz mogę się jeszcze bardziej sprecyzować, wymagania:

Chcę aby karta graficzna znajdowała się w sieci sklepów komputerowych które są na terenie Poznania ( aby nie bylo problemów z gwarancja że np jakaś firma upadła... ) np. Komputronik Proline(mam caly komputer w proline zakupiony, rok temu dokladnie)

Myślę że warto dodać że używam komputera na dwóch monitorach, jeden 1366x768 i drugi 1280x1024, na tym pierwszym gram a na drugim korzystam z internetu, gg, foobar etc. (dwa pulpity)

 

 

Które chlodzenie lepsze? http://www.komputronik.pl/product/108121/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/GeForce_with_CUDA_GTX_460_MSI_1024MB_PCI_E_CYCLONE_OC.html vs http://www.proline.pl/?p=GIGA+GTX460+1024

Mam również okazję kupić 4 miesiace używanego ASUS HD6850 DirectCU za 500zł

Edytowane przez Maxver
Link to post
Share on other sites

Oba wydajne i stosunkowo ciche. Obojętnie, które wybierzesz będziesz zadowolony.

Właśnie zauważyłem że Cyclone jest już niedostepne.

 

Ja bym brał. Na teraz wystarczy, a jak będziesz miał więcej kasy to po nowym roku możesz kupić coś mocniejszego...

Raczej na pewno nie wymienie po nowym roku.

Zostaje opcja GTX 460 vs 6850

W nvidii podoba mi się to że będę mógł regulować dokładnie temperature poprzez EVGA precision lub MSI Afterburner, Radeony już takich bajerów nie mają z tego co mi wiadomo.

Link to post
Share on other sites

 

Maxver- ale przecież takie opcje są dostępne zarówno w kartach ge force jak i radeon.

Jakim programem można ustawiać dla radeonów? Tak jak jest to opisane poniżej?

 

Chyba nawet SpeedFanem można ustawiać wiatraki na kartach.

Wiem, aczkolwiek wiem po tym że mój brat używa do karty Gainward 9800GTX+ programu EVGA Precision (tylko dla kart nvidii) może ustawić przykładowo:

Temp 50 C = 40% obrotów

Temp 52 C = 50% obrotów

Temp 90 C = 98% obrotów

Tak jak ustawiłeś, tak obroty będą się automatycznie zwiekszać i zmniejszać względem tego jak ustawiłeś wcześniej, a nie robić alt+tab zeby w speedfanie zmienić.

No ale mniejsza już o to, problem się rozwiązał po obejrzeniu mini-recenzji 6850 EAH na benchmark! :)

Kup 6850 - jest mocniejsza :)

Zdecydowałem już, zakupię tego 6850, myślę że do końca tygodnia już bedzie u mnie smigał!

 

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi :)

Edytowane przez Maxver
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...