Skocz do zawartości

PALIT GTX460 V2


Recommended Posts

Siemka,

Przymierzam się do kupna karty graficznej i właśnie zobaczyłem na allegro dziwnie tanio gtx 460 V2. Właśnie zastanawia mnie to "V2" ta karta ma mniej bitów od standardowego gtx'a, ale za to wyższe taktowania.

1. Która karta jest wydajniejsza, zwykły gtx 460 z zegarem 730mhz/256bit, czy ta nowość?:P

2. Ogólnie czy się opłaca ją kupować?

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Była mowa na tym forum o tej karcie. To jest zmiana chipu karty czy jakoś tak. Dano jej 1GB pamięci przy węższej szynie 192 bit.

 

Nie jest to pełny GTX 460 (1GB/256).

 

Jeżeli chcesz kupić kartę w granicach 600zł to możesz wziąć HD6850. A jak masz zamiar kręcić kartę to wtedy GTX460 1GB/256Bit.

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/33985-gtx-460-v2/

 

Tu bylo. Coz.. to ten sam chip, co w "zwyklym" GTX 460, tylko ze szyna do pamieci uciachana - szyna akurat ma znaczenie (w sensie ze jesli obcieta, to stanowi waskie gardlo dla wydajnosci karty) w przypadku stosowania wyzszych rozdzielczosci i/lub trybow AA. Tak wiec w FullHD lepiej sprawowac sie bedzie lepiej "stary" GTX. Jednak trzeba wziac poprawke na wyzsze takty "nowego" GTXa, a takze kolejna poprawke na wyzsze takty jeszcze sprzedawanych gdzieniegdzie "starych" 460-tek.

Nowy GTX powinien byc tanszy od starego - tak wiec podaj ceny, jakie masz na obie karty, to sie zobaczy. Napisz tez, w jakiej rozdzielczosci grasz w gry.

 

BTW, same "czterysetki" nie sa zadnymi suszarkami, babcia. Mozliwe, ze masz na mysli Pality, ktore sa bez zenady wyposazane w badziewne chlodziwa. Mam Hawka od MSI (460-tke) i ani ona goraca, ani glosna. W stresie - oczywiscie slychac wiatraki, ale bywalo glosniej w 8800 GTS/512 od Asusa, czy nawet 8800GS od Palita.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Siemka, Przymierzam się do kupna karty graficznej i właśnie zobaczyłem na allegro dziwnie tanio gtx 460 V2. Właśnie zastanawia mnie to "V2" ta karta ma mniej bitów od standardowego gtx'a, ale za to wyższe taktowania. 1. Która karta jest wydajniejsza, zwykły gtx 460 z zegarem 730mhz/256bit, czy ta nowość? :P 2. Ogólnie czy się opłaca ją kupować?

To całe V2 to tzw. "chłyt martetindowy" ;)

Edytowane przez simon78
Link to post
Share on other sites

Build from the upgrade Fermi 2.0 architecture for the new version GTX460 chipset, the new Palit GeForce® GTX460 delivers up to 10% performance and less power consumption than the previous version. Palit GTX 460 packs highly detailed visuals into your games- without sacrificing high frame rates. And with NVIDIA 3D Vision, PhysX, and CUDA technologies, Palit GeForce® GTX 460 powers all the incredibly realistic effects that you are able to enjoy the ultimate next generation gaming experience.

 

Więc chyba sie opłaca kupić za 499zł od palit, plus jeszcze oc które wyniesie na poziomie 1ghz

Link to post
Share on other sites

Nojaaa.. mamy najlepsze newsy od niektorzych uzytkownikow, szkoda tylko, ze nie potwierdzone nigdzie dotad ;-)

Jak to, ze GTX 460 < 6850 (podczas gdy obie sa rowne, moze z minimalna przewaga GTXa, szczegolnie gdy wszystkie sprzedawane jeszcze modele sa po o/c), albo ze o/c GTXa 460 do poziomu 1 GHz (tyle to nawet moj zaprojektowny pod o/c Hawk od MSI nie wyciaga).

Palit - tak wiec przygotuj sie na suszarke pod obciazeniem, w szczegolnych przypadkach moze byc glosno nawet i bez tego obciazenia. W FullHD i z AA w grach szybszy bedzie "stary" GTX - jak mi sie wydaje, bo nigdzie testow nie widze. A wydaje mi sie tak, bo roznica raptem 50 MHz na rdzeniu to mniej, niz 10% roznicy, ktore tak reklamuje chocby Palit, dodatkowo AA spowoduje na Palicie kolejne spadki, co na najwyzszych detalach i z wygladzaniem moze dac z 10% roznicy. Na moje oko to malo, bo czy bedziesz mial spadek w BF3 do 30, czy 33 FPS - to zadna roznica. Sam bym zwrocil uwage na roznice w cenach - im wyzsza, a pieniedzy w kieszeni malo - tym bardziej sklanialbym sie ku Palitowi, a im nizsza roznica i wieksza mozliwosc wydania dodatkowych kilku zlotych - bralbym "starego" GTXa. Z tym, ze niedawno mozna bylo dostac GTXa 560 w atrakcyjnej cenie, wiec warto soe rozejrzec tuz przed zakupem.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...