Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobrze ale czy da rade któryś co wymieniliście z 8metrami i jedną ścianą lub dwiema i chce mieć prędkość 6mbitów.

 

ja w swoim Edimaxie ograniczyłem moc do 25% i sygnał jest przez całe mieszkanie przez 2 betonowe ściany w tym także w pobliżu mojego bloku

przy 100% to miałem zasięg jakieś 50-60m dalej

Link to post
Share on other sites

Dobrze ale czy da rade któryś co wymieniliście z 8metrami i jedną ścianą lub dwiema i chce mieć prędkość 6mbitów.

 

ja w swoim Edimaxie ograniczyłem moc do 25% i sygnał jest przez całe mieszkanie przez 2 betonowe ściany w tym także w pobliżu mojego bloku

przy 100% to miałem zasięg jakieś 50-60m dalej

A możesz podać link gdzie można go kupić?

 

Edit

 

Albo przynajmniej jaki model?

Link to post
Share on other sites

A możesz podać link gdzie można go kupić?

Albo przynajmniej jaki model?

Obecnie mam Edimax BR-6315SRg (do neo takiego nie użyjesz)

wcześniej miałem BR-6215SRg, który obecnie jest używany w takim starym wojskowym budynku, to miał jedynie problem z sygnałem na piętrze (ale tam ściany/stropy są strasznie grube - tak po parterze, gdzie stoi to sygnał jest idealny) i wymieniłem antenkę na lepszą (zakupiona na allegro)

 

dla Ciebie dobry by był przykładowo:

Edimax AR-7084gA

 

ale nie musisz też się ograniczać do tego, Linksys/Planet mają również świetne routery... do D-Linka straciłem zaufanie już dawno temu ;-) wybierz coś, w czym w razie czego możesz zmienić antenę na mocniejszą

 

widziałem już sytuację domu gdzie generalnie każdy router miał większy/mniejszy problem z sygnałem "na przestrzał" z pokoju do pokoju, bez jakichś grubych ścian

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz urządzenie obsługujące standard draft "n", to lepiej wziąć także router obsługujący go :jupi:

z tego co zauważyłem, to pozostałe urządzenia działają w tym wypadku dużo gorzej (u znajomych dopiero zmiana anteny umożliwiła podłączenie laptopa, który był w pokoju 8 metrów dalej)

gdzie router z G dawał rady normalnie

 

@rotorek

Patrz ostatni punkt podpisu :):rotfl:

moje gratulacje, jeszcze napisz o tym newsa ;-)

ja póki co czekam na odpowiedź kogoś odnośnie samego przyznawania sprzętu do testów, skoro to nie jest na podstawie kolejności zgłoszeń, a regulamin nie mówi generalnie nic konkretnego ;-)

może moja teoria spiskowa się wyjaśni :D to wtedy ja napiszę także newsa ;>

Link to post
Share on other sites

z tego co zauważyłem, to pozostałe urządzenia działają w tym wypadku dużo gorzej (u znajomych dopiero zmiana anteny umożliwiła podłączenie laptopa, który był w pokoju 8 metrów dalej)

gdzie router z G dawał rady normalnie

Ja mam zgoła inne doświadczenia - patrz mini-recenzja:

 

Internet bez kabli, czyli recenzja Routera Wi-Fi D-Link DIR-825

 

moje gratulacje, jeszcze napisz o tym newsa ;-)

ja póki co czekam na odpowiedź kogoś odnośnie samego przyznawania sprzętu do testów, skoro to nie jest na podstawie kolejności zgłoszeń, a regulamin nie mówi generalnie nic konkretnego ;-)

może moja teoria spiskowa się wyjaśni :) to wtedy ja napiszę także newsa ;>

Widzisz, wystarczy być zaufanym benchmarkowcem, który dostał już na testy kilka rzeczy od redakcji, w dodatku ma sporo punktów na koncie i potrafi napisać bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za dział mini-recenzje :rotfl:

 

 

Ale z reguły panuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy", chyba że pierwszy zgłosił się ktoś mało znany, a chwilę później np. Andrzej Michalski :D

 

A newsa nie będę pisał, wystarczy mini-recenzja :jupi:

Link to post
Share on other sites

Ja mam zgoła inne doświadczenia - patrz mini-recenzja:

 

Internet bez kabli, czyli recenzja Routera Wi-Fi D-Link DIR-825

chętnie bym go przetestował w konkretnych warunkach (gdyż dom domowi nie jest równy), ale nie za taką cenę, wolałbym coś wypróbowanego za mniejsze pieniądze.

 

Widzisz, wystarczy być zaufanym benchmarkowcem, który dostał już na testy kilka rzeczy od redakcji

jeżeli się pierwszej rzeczy nie dostanie to nigdy się nie będzie mogło powiedzieć tego :)

 

w dodatku ma sporo punktów na koncie i potrafi napisać bezpośrednio do osoby odpowiedzialnej za dział mini-recenzje :D

ja potrafię jedynie przeczytać wytyczne autora co do zgłoszenia się poprzez formularz kontaktowy :jupi:

jak mi poda numer komórki to będę się zgłaszał nawet w środku nocy ;-)

 

Ale z reguły panuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy", chyba że pierwszy zgłosił się ktoś mało znany, a chwilę później np. Andrzej Michalski :D

dobre :rotfl: muszę to zapamiętać :D

jak dobrze rozumiem, to ja jestem mało znany, a Ty to ten "Andrzej Michalski"? :) to tak jak pragnienie i sprite chyba, co?? :>

 

 

a tak powracając do problemu autora tego wątku, to

kup Edimax AR-7084gA / ASUS WL-AM604G

no chyba, że strasznie Ci zależy na N to model który podałeś jest ok

 

ja ogólnie nie cierpię neostrady (i jej podobnym w wykonaniu netii itd.)

Link to post
Share on other sites

ak dobrze rozumiem, to ja jestem mało znany, a Ty to ten "Andrzej Michalski"? :) to tak jak pragnienie i sprite chyba, co?? :>

Dokładnie :rotfl: Widzę, że szybko łapiesz :)

 

BTW, ja pisałem na maila, chociaż mam też jego nr. komórkowy :P

 

 

Wracając do tematu:

nie za taką cenę, wolałbym coś wypróbowanego za mniejsze pieniądze.

No i widzisz, znajdź mi router innego producenta, który został wyposażony w coś w stylu "SharePort" :D

 

@danieloslaw1

W szczególności jeśli "Towar wycofany ze sprzedaży - wyczerpane ostatnie zapasy magazynowe" :D

 

Więc może lepiej weź sobie któregoś z tych ASUSów co mają do testów :jupi: Zobaczysz co i jak, później będziesz mógł sprecyzować swoje wymagania co do routera :D

Link to post
Share on other sites
tego kolega ma i sobie chwali

 

o masz następcę tego: http://allegro.pl/item720921027_linksys ... g200g.html

 

ak dobrze rozumiem, to ja jestem mało znany, a Ty to ten "Andrzej Michalski"? :) to tak jak pragnienie i sprite chyba, co?? :>

Dokładnie :D Widzę, że szybko łapiesz :]
:lol: no comment :D

 

No i widzisz, znajdź mi router innego producenta, który został wyposażony w coś w stylu "SharePort" :]

 

mi wystarcza stare poczciwe mapowanie dysku ze zwykłego NAS'a

a w Win7 i tak mam większość automagicznie ;> bez dopłacania za bajery w stylu shareport :) gdyby ten router miał inną cenę to może, ale i tak nie wiem czy zdecydowałbym się na D-Linka - może kiedyś spróbuję dać tej firmie szansę - ale nie teraz :)

Link to post
Share on other sites

mi funkcjonalność NAS daje Edimax BR-6315SRg :lol: łącznie z print serwerem itd.

 

poza tym za NAS (z print serwerem i więcej) może Ci robić pierwszy lepszy komputer (nawet stary) z np. FreeNAS lub inne jeszcze mniej zasobożerne rozwiązania oparte o linuksa :D

 

zdaje się AirLive miało coś prostego też

generalnie wystarczy poszukać :D

Link to post
Share on other sites

http://www.allegro.pl/item704772472_router_wifi_linksys_wag200g_neostrada_netia_nowy.html

 

Myśle że tego kupie, tylko musze sprawdzić do kiedy mam umowe z neostradą. 3 miesiące przed końcem umowy można zmienić prędkość na większą.

a tak swoją drogą to nie myślałeś o zmianie neo na coś innego?

o ile w ogóle masz taką możliwość :lol:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...