Skocz do zawartości

Przy jakim VCore osiągacie stabilne 4,0GHz na i5-2500k?


Recommended Posts

Pytanie jak w temacie.

Ja początkowo miałem 1,200, ale zmieniłem na 1,210 a zastanawiam się nad 1,220. Kilka razy wyszło mi z różnych gier (rzadko) jak BF3 SIngle czy M Flight Simulator chociaż nie musi być to CPU bo przechodzę godzinę na Prime, OCCT i Linx.

 

Dlatego pytam z ciekawości o wasze wyniki. Czy sugerować się tym, że przy 4,0GHz na VCore auto w CPU-Z przy stresie napięcie sięga do 1,250V ?

 

P.S.

Czy tryb Auto VCore może mieć sens biorąc pod uwagę, że co prawda w stresie napięcie jest wyższe niż to co ustawiłem ręcznie ale w spoczynku schodzi do 1,000V? Nie gram cały czas więc może Auto byłoby uzasadnione jako, iż przy zwyczajnej przeglądarce napięcie będzie niższe?

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Da się i więcej, a 4,5 już miałem bodajże przy 1,315 albo 1,305. Pytanie tylko po co?

 

Obecnie nie widzę potrzeby jechania na 4,5 bo 4,0 wystarczą mi absolutnie do wszystkiego. Niżej podkręcony jakby nie było to mniejsze napięcia i mniejsze temperatury więc czynniki zwiększające żywotność. OC 4,5 zostawię sobie na przyszłość jak będzie taka potrzeba.

 

Na razie mam 4,0@1,220V. Jeżeli nie będzie żadnych niespodzianek to będę obniżał.

 

 

A jak jest z drugą kwestią o którą pytałem? Auto vs manual Vcore? Patrz post nr 1.

Link to post
Share on other sites

4ghz spokojnie do wszystkiego wystarczy, 4,5 do gier nie idzie wykorzystać. Robiłem ostatnio testy swojego i5 760 po oc i już 3,5ghz nie ogranicza gtx580, co dopiero 4ghz na szybszym sandy bridge. Jak Ci będzie brakowało to kręć dalej.

Link to post
Share on other sites

Dziś test przeszedł na 1.2V i już tak zostawię (kaaZek nie 4.5 tylko 4.0).

Ustawienia biosu? Własne doświadczenie :) a tak na serio to nic prócz wyłączenie Turbo Boosta i dobrej sztuki procesor. Najlepsze jest to że goodramy poszły bez problemu na 1600 1.5v

@up Ile masz godzin przepykanych w coda szacunek.

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem na początku też miałem po 1.220V i chodziło normalnie test 2 godziny przechodził ale np po tyg grania sobie grałem i bom BSOD i musiałem podbić napięcie aż do 1,288V i teraz jest normalnie i to przy 4.0GHz , najwidoczniej taki model mi się trafił ;> .

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

No niestety nie udało się pobić twojego wyniku ale , tez się pochwale swoim , tyle za na chłodzeniu boxowym bo do swojego Pentagram Karakorum nie mogę nigdzie dorwać zapinki pod 1155

 

Ustawienia :

offset -0.100 (przy - 0.120 BSOD) :((

CPU Load-Line Calibration na Level 3

Intel SpeedStep Technology na Enabled

turbo bost - wył.

Internal PLL Overvoltage - wył.

EIST C1E C3 C6 - wł.

http://img62.imageshack.us/img62/4078/42318300.jpg

Link to post
Share on other sites

Ładnie panowie, kręcą mnie też te nowe procki, ale pewno dopiero coś kupię w przyszłosci, ivy bridge, albo cos jeszcze nowszego jak wyjdzie :) Żeby mój i5 760 się krecił na tak niskim napięciu..

Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować więc piszę nowy post. Chcę się pochwalić swoją sztuką :) 4.0Ghz przy 1.16V: http://img834.imageshack.us/img834/522/40ghz116v.jpg

No niestety nie udało się pobić twojego wyniku ale , tez się pochwale swoim , tyle za na chłodzeniu boxowym bo do swojego Pentagram Karakorum nie mogę nigdzie dorwać zapinki pod 1155 Ustawienia : offset -0.100 (przy - 0.120 BSOD) :(( CPU Load-Line Calibration na Level 3 Intel SpeedStep Technology na Enabled turbo bost - wył. Internal PLL Overvoltage - wył. EIST C1E C3 C6 - wł. http://img62.imageshack.us/img62/4078/42318300.jpg

Panowie zapuście OCCT na ~30 min. OCCT jest bardziej rozbudowany i zapewniam, że wykryje błąd :)

Edytowane przez devzo
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...