Skocz do zawartości

Nagłe wyłączenie kompa i ponowne uruchomienie - zasilacz??


Recommended Posts

To spokojnie wystarczy ci markowy zasilacz 500 - 600W nie ma co przeplacac za cos czego nie bedziesz potrzebowal, a wydaje mi sie ze po wymianie sprzetu nie masz juz zbyt duzo kasy do wydania :>

jak chcesz to poszukam czegos dobrego do wyznaczonej przez ciebie granicy cenowej ( np 250 lub 300 pln) :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Mam podobny problem, także komputer wyłącza mi się po kilku minutach większego obciążenia, testowane na 3dMarku Vantage i Batman: Arkham Asylum. Sprzęt kupiony kilka dni temu, działa na Windows 7 64-bit.

 

ZOTAC GeForce 275 GTX AMP!

2 x 2GB RAM Kingstona, DDR3

Intel Core2Duo e8400

Asus p5p43td

zasilacz: Pentagram 500W

 

Zasilacz powinien dawać radę, wcześniej ciągnął bez problemu 8800 Ultra i e6600. Jakieś pomysły, co może to powodować?

Link to post
Share on other sites

Niestety, memtest bardoz szybko znalazł błędy... Nie mam szczęścia, najwidoczniej, RAM zakupiłem kilka dni temu, razem z resztą. W żadne podkręcanie się nie bawiłem, a choć wszystkie wartości overclockingu w BIOSie mam ustawione domyślnie na 'auto', to wątpię, by płyta główna sama z sibie próbowała podkręcać, nei jest na tyle dobra.

Link to post
Share on other sites

Sam nic nie ustawiałem, ale teraz, po sprawdzeniu CPU-Z i porównaniu wartości z czymś, co znalazłem odnośnie tych pamięci, sądze, że wszystko jest w porządku. Chociaż pewności nie mam. Nie mogę znaleźć danych, jakie konkretnie powinny być timingi i napięcie dla Kingston kvr1333d3n9k2/4g.

Link to post
Share on other sites

Z tego właśnie korzystałem. Nie jestem zbytnim specjalistą i większość z tych określeń jest dla mnie jak czarna magia, a porównanie ich z innymi nazwami w BIOSie jest jeszcze trudniejsze, ale podejrzewam, że wszystko jest w porządku. Próbowałem zmniejszać częstotliwość do 1066, timingi zmniejszyły się razem z tym, teoretycznie powinno być stabilniej, jednak już po kilku minutach testu otrzymałem 16 błędów. Boję się sam zwiększyć napięcie do 1,8V, podobno mogłoby to pomóc, ale wolę nie ryzykować uszkodzenia sprzętu. Niestety, wyczytałem też sporo o tym, że te nieszczęsny płyty główne ASUSa nie lubią się za bardzo z pamięciami 1333, a tym bardziej z tymi od Kingstona... Nie mam pojęcia, co na to poradzić.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej przetestowac pamieci na innej plycie glownej, jesli takze beda sypac bledami to nadaja sie do zwrotu i wymiany gwarancyjnej.

Ja bym na twoim miejscvu zaktualizowal bios i zwiekszyl napiecia pamieci do max 1,7V jesli dalej nie beda dzialac to nie bedzie zbyt dobry znak. Jezeli nie wiesz co i jak z timingami to zresetuj bios zworka powinien sie ustawic na auto i to moze pomoc jesli cos namieszales z ustawieniami.

Link to post
Share on other sites

W sprawie ma mi pomóc gość, od którego kupiłem sprzęt. Najpeirw chce się upewnić, czy to na 100% są pamięci a nie nic innego, bo zabawa w serwisowanie DDR3 jest u niego problematyczna, ma niewielki sklepik. Dlatego też ze zwiększaniem napięcia poczekam na niego. A ustawienia są w porządku, wszystko jest na auto, tak, jak być powinno. Ogólnie, strasznie problematyczna jest ta płyta główna, nawet nie da się używac klawiatury USB pod BIOSem czy przy wyborze systemu.

Link to post
Share on other sites

Razer Tarantula. Ale najwyraźniej jakakolwiek pod USB ma problemy.

 

 

Przełożyłem koniec końców pamięci do innych slotów, wyłączając tym samym Dual Mode i przy okazji zmniejszając taktowanie do 1006, z równoczesną aktualizacją BIOSu. Teraz memtest doszedł już do 130% i zero błędów, a jednak podczas gry komputer wciąż się resetuje, choć po dłuższym czasie. Czyżby dalej pamięci? A może zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...