Skocz do zawartości

Nagłe wyłączenie kompa i ponowne uruchomienie - zasilacz??


Recommended Posts

Witam. Co do tego problemu jestem przekonany na 99%, że to wina zasilacza jednak chciałbym się upewnić. Otóż gdy włączam grę (Arma II) to komputer po mniej więcej 10 minutach wyłącza się i za chwilkę włącza z powrotem. Mój sprzęt to:

i7 920

Asus P6T6 WS Revolution

3x2GB DDR3 1333MHz

GTX 275

 

To wszystko zasila cieniutki zasilacz Modecom Feel III 500WAT.

Link to post
Share on other sites

Bo to Vista. ;p

Szczerze też miałem wiele problemów z grami na viście ale 32b. Nic nie pomagało. Niestety, musisz przeboleć.

Możesz sobie załatwić Windows server 2003. Taki xp z "szarym wykończeniem" i wykrywa do 8gb ram, jeśli dobrze pamiętam. Mogą być tylko problemy ze sterami.

Link to post
Share on other sites

Co do rzekomego problemu z zasilaczem, to zanim wydasz pieniądze podmień swojego Feela, żeby nie wyrzucać ich w błoto. Ja wiem ze te zasiłki nie mają najlepszych opinii, ale z drugiej strony ponoć III nie jest taka najgorsza a 500W powinno uciągnąć twój sprzęt.

Sprawdzałeś temperatury, może coś się gotuje.

Robiłeś jakieś OC?

Link to post
Share on other sites

Co do rzekomego problemu z zasilaczem, to zanim wydasz pieniądze podmień swojego Feela, żeby nie wyrzucać ich w błoto. Ja wiem ze te zasiłki nie mają najlepszych opinii, ale z drugiej strony ponoć III nie jest taka najgorsza a 500W powinno uciągnąć twój sprzęt.

 

A ty postawiłbyś taki zestaw na Feel'u? Może i jest lepszy od pozostałych Feel'i ale to nadal nie jest ideał.
Link to post
Share on other sites

No to tak, co do temperatur to teraz trochę wzrosły.

Temperatura płyty: 45 stopni

Temperatura procka: od 42 do 53(na każdym rdzeniu inna)

Temperatura grafiki: 49 stopni

Dyski: 45 i 32 stopnie

 

Zresetowałem biosa, włączę teraz Arma II (na tym najszybciej się wyłącza) i napiszę co i jak.

Link to post
Share on other sites

jezeli masz jakas slabsza grafe na PCIe to ja podmien za GTX 275 i sprawdz cza tez sie bedzie wylaczal.

Przykro to mowic ale co cie podkusilo aby taki sprzet podlaczac pod Feel III ?

ten zasilacz ma dwie linie 12V - 13 i 14 A wiec twoj zetaw podczas grania obciaza go w 100 procentach ;) , nie dziwie sie ze odmawia wspolpracy....

 

kiepski zasilacz 500W daje na najwazniejszej linii czyli 12V jakies 300 - 350 W

 

dobny zasilacz 500W daje na 12V okolo 450W, mniej sie grzeje i mniej ciagnie z gniazdka elektrycznego aby zasilic taki sam sprzet

 

przemysl to sobie

Link to post
Share on other sites

Ja założyłem ten zasilacz bo miałem go w starym kompie. Doskonale zdawałem sobie sprawę, że na tej zasiłce nie da się pracować na tym zestawie, ale zabrakło mi kasy na zasilacz i w tym tygodniu dopiero kupię nowy. Podepnę GF 8600GTS

Link to post
Share on other sites

Pod drogi i wydajny zestaw jaki masz moge polecic:

 

Absolutne minimum do twojego systemu (zapomnij o OC):

BEQUIET PUREPOWER L7 430W LUB

Chieftec GPS-450AA-101A 450W w Ram.net LUB

Fortron Saga II 500W w kirk.pl

 

Jezeli chcesz wydac jak najmniej a miec pewny, sprawdzony zasilacz (taki uciagnie Ci7 i GTX275 po lekkim OC) to wez:

Corsair 550W w Ram.net

 

Jesli planujesz SLI z GTX275 to dobry bylby taki:

Corsair 650W w Ram.net a jeszcze lepszy ten

Corsair 750W w Ram.net

Link to post
Share on other sites

Właśnie planuje może kiedyś jakieś SLI z GTX 275, ale nie jestem pewny, więc lepiej zainwestuje w coś pokroju 650/750WAT od Corsaira albo BeQuiet o ile znajomy w sklepie mi opuści. Na pewno będę za jakiś czas coś kręcił, także tym bardziej musi być mocny zasilacz.

Link to post
Share on other sites

SLI z GTX 275 do optymalnej pracy WYMAGA OC procesora wiec bedziesz tez pewnie musial dokupic jakies wydajne chlodzenie poniewaz box w tych procach to sie do niczego nie nadaje.

 

Z zasilaczy polecam jak juz pisalem Corsair 750, BQ 750 tez bedzie niezla a gdybys mial nagly przyplyw kasy i chec zakupu czegos super (cos jak Chiquita) to Enermax 700/850W bedzie cichutki, mocny i pewny.

Link to post
Share on other sites

Odkryłem jakieś zasilacze firmy Akyga, mianowicie Akyga LPZ26-50. Nie znam kompletnie tej firmy i chyba mało kto z tego forum ją zna, ale gdybyście coś przypadkiem wiedzieli to napiszcie coś o tym zasilaczu. Jest o połowę tańczy i to mnie niepokoi... I jeszcze podpiąłem tego GF 8600GTS, uruchomiłem ARMA II i GTA IV no i wszystko działało stabilnie.

Link to post
Share on other sites

viewtopic.php?f=20&t=3596 FAQ o zasilaczach

 

AKYGA jest na jednej z pierwszych pozycji jako to czego nie powinienes kupowac.

Kilka postow wczeniej podalem ci najtansze zasilacze ktore uciagna na 100 % twoj zestaw

Absolutne minimum do twojego systemu (zapomnij o OC):

BEQUIET PUREPOWER L7 430W LUB

Chieftec GPS-450AA-101A 450W w Ram.net LUB

Fortron Saga II 500W w kirk.pl

niecale 200 pln na zasilacz do takiego sprzetu to koniecznosc jesli nie chcesz miec problemow to trzeba kupic cos sprawdzonego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...