Skocz do zawartości

Granie , grafika do 5000zł


Recommended Posts

Witam was serdecznie ,

 

Na początku chciałbym napisać , że sporo czytałem a konto założyłem wyłącznie w sprawie wątpliwości i nie pewnych wyborów podzespołów bazowych.

 

Zestaw składam do grania oraz mocnej obróbki grafiki a budżet 5tyś. może zostać trochę przekroczony jeśli jest taki sens.

 

PROCESOR - Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX - 810,00zł (nie zamierzam narazie podkręcać)

PŁYTA - Asrock z68 extreme3 gen3 - 550,00zł

ZASILACZ - OCZ StealthXStream 2 (600W) - 250,00zł

COOLER NA PROCESOR - Zalman CNPS10X Performa - 130,00zł

lub

COOLER NA PROCESOR - SilentiumPC Fortis HE1225 -120,00zł

KARTA GRAFICZNA - SAPPHIRE Radeon HD 6950-11188-05-50G (waham się pomiędzy

GeForce GTX 560 Ti) - 1130zł

PAMIĘĆ RAM - Pamięć RAM : GoodRam 2x 4GB 1333mhz - 150,00zł

DYSK TWARDY - Western Digital WD5002AALX Caviar Black - 520,00zł (wytypowany praktycznie losowo z serii WD BLACK, inne propozycje ? )

OBUDOWA - SILENTIUMPC BRUTUS 310 - 130,00zł

DVD - DVD:LG GH24LS70 SATA - 100,00zł (praktycznie losowy wybór..)

 

MONITOR -monitor LG E2370V-BF - 800,00zł (to już pewne ,zamówiłem)

 

RAZEM OK. - 4600zł

 

Najwięcej niepewności mam jeśli chodzi o zasilacz i chętnie wysłucham dobrej rady.

Mogę zainwestować nawet w modularny zasilacz i tutaj nie mam sprecyzowanego modelu jeszcze.

Obudowa BRUTUSA ma całkiem niezłą opinie na testach oraz wśród użytkowników jednak mogę dołożyć pare złotych do czegoś droższego idąc w kierunku ciszy oraz jakości wykonania.

Jeśli wg. was coś mogło by lepiej być kompatybilne czy wydajniejsze i jest sens dopłaty(np.do RAM 1600MHZ,cichszy zasilacz)to proszę o radę.

 

Pozdrawiam forumowiczów

Edytowane przez dunconus
Link to post
Share on other sites

Jeśli skłaniasz się bardziej pod gry to polece Ci taki zestaw;

 

Cpu - zostaje czyli 2500k

MOBO: Asrock P67 Extreme4 Gen3-595 zł

Układ chłodzenia: Thermalright HR-02 Macho - 117 zł

Grafika; GeForce GTX580 1536MB DDR5/384bit - 1800 zł

Zasilacz; Corsair CMPSU-750TXV2EU - 416 zł

Pamięć Corsair DDR3 8GB(2x4GB) 1600MHz Vengeance CL9 -179zł,

 

Daje nam 3107 zł

 

Mając taki procesor szkoda żebyś go nie kręcił ;) Moje podzespoły nie muszę być ostateczne poczekaj na wypowiedzi innych benchmarkowców.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zestaw składam do grania oraz mocnej obróbki grafiki a budżet 5tyś. może zostać trochę przekroczony jeśli jest taki sens.

Pierwsza sprawa - poczekaj do stycznia. Szkoda teraz przepłacać.

Po drugie - z takim budżetem to spokojnie, będzie Cię stać na i7 - przyda się do obróbki grafiki i dwie karty w SLI - komfort grania na dłuższy czas zapewniony.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

bez sensu jak komputer będzie tylko do grania

Ty czytasz te posty wcześniej zanim odpiszesz ? ;) Przecież napisał że też do obróbki grafiki potrzebuje.

 

oraz mocnej obróbki grafiki

 

jedna grafika typu Radeon 6970 lub GTX 580 wystarczy na długi czas by odpalić każdą grę na na maksymalnej rozdzielczości

Noooo tak.... wystarczy, ale jak kolega ma budżet 5K to po co ma grać na jednej jak dwie mu zapewnią 60kl/s stałe w każdej grze - 100% komfort grania gwarantowany :)

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

Jak sobie poczytałem testy to wydaje mi się , że ten radek 6950 wystarczy do pogrania np. w BF3 na max czy może się mylę ?

Prosiłem o rady do zasilacz obudowy etc. a wy mi każecie kupić kartę o kilka stów droższą.

Jest tak , że za kilka miesięcy mogę zmienić tą kartę na lepszą tak , że jeśli ten radek udźwignie wszystkie gry na najbliższe 8 miesięcy to mi starczy i wolałbym inwestować tą płytę niech będzie ,obudowę i zasilacz..

Edytowane przez dunconus
Link to post
Share on other sites

obudowę dobrą wybrałeś też bym taką wybrał a co do zasilacza olecam

XFX XXX 750W Modular 135mm 80+ silver SLI

 

Na jakiej rozdzielczości będziesz grał?Ja uważam że Radek 6950/6970 wystarczy na spokojnie nie potrzeba SLI ani CrossFire jeżeli zabraknie ci mocy za parę miesięcy Możesz sprzedać i kupić coś z nowych układów

Edytowane przez Dementor
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Koledzy mają swoje zdanie ja mam swoje. Dla mnie płynna rozgrywka to STAŁE 60KL/S podkreślam to po raz kolejny i podkreślać będę. A tego w każdej grze a co dopiero w batlefield 3 NIE DA CI żadna karta single GPU obecna na rynku.

 

Więc skoro masz 5 koła na wydanie to czemu nie SLI ?

 

mi sie ten zasilacz podoba http://allegro.pl/zasilacz-ocz-z-series-850w-80-gold-mod-do-hd6990-i1938040535.html ale te ceny !!! Przeciez on 2/3 mies temu stał przynajmniej 100zł mniej !!!

Link to post
Share on other sites

Koledzy mają swoje zdanie ja mam swoje. Dla mnie płynna rozgrywka to STAŁE 60KL/S podkreślam to po raz kolejny i podkreślać będę. A tego w każdej grze a co dopiero w batlefield 3 NIE DA CI żadna karta single GPU obecna na rynku. Więc skoro masz 5 koła na wydanie to czemu nie SLI ?

Jeśli dwie karty na SLI to jakie ?

 

 

Nie zapomnijcie , że budżet 5000 to z monitorem który już kupiłem a do stycznia trochę nie chce czekać.

Czekają nas długie grudniowe dni przy komputerze.. :)

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jakbym teraz składał kompa to wziąłbym 2x 560Ti jakieś dobre nie referenty na fabrycznym OC.

 

do stycznia trochę nie chce czekać.

Twoja kasa Twoja sprawa ale zobaczysz, że jak złożysz teraz to na całym zestawie jesteś w plecy 500-700zł przynajmniej.

Link to post
Share on other sites

Racja z dyskiem lepiej poczekać albo kupić używke, bądź jeśli masz czas to możesz kupić np na amazon.com albo co.uk np: http://www.amazon.co.uk/Seagate-ST2000DL003-Barracuda-3-5-inch-5900RPM/dp/B004C0WVP6/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1321535055&sr=1-1

 

Wyjdzie jakieś 630 zł z przesyłką ale to zawsze taniej niż u nas

Link to post
Share on other sites

A ja postawie na AMD:

 

-procesor : AMD Phenom II X6 1100T BOX 779 zł

-wentylator : CoolerMaster Hyper N520 131 zł

-płyta : Asus SABERTOOTH 990FX 597 zł

-RAM : DDR3 12GB 1600MHz Kingston HyperX Intel XMP 264 zł

-dysk twardy : Samsung 2TB, HD204UI 519 zł

-nagrywarka : LG GH-24LS70 95 zł

-karta graficzna : VTX3D Radeon HD 6870 X2 2048MB GDDR5 1468 zł

-obudowa : (twoja) SilentiumPC Brutus 310 Pure Black 125 zł

-zasilacz : be quiet Straight Power E9-700W 539 zł

 

łącznie : ok . 4500 zł

 

nieliczyłem systemu ale windows 7 pl chodzi na gralu po 365 zł [klik]

 

prawie wszystko brałem z grala ale to dlatego ze tylko raz placi sie za przesyłke i byl on jednym z najtanszych sklepów tych części :D

Link to post
Share on other sites

Intel do tego zestawu obowiązkowo.

Nie kupuj dysku firmy WD, a to dlatego że ich fabryka dysków została zalana, i póki co nie produkują ich więc, cena drastycznie wzrosła, bo to są ostatnie sztuki.

Co do karty graficznej to 6870 X2 lub 6970. To pierwsze zestawienie jest najwydajniejsze, aczkolwiek ma swoje minusy, dosyć często gdy wychodzą nowe gry, są problemy z obsługą SLI lub CFX ale sterowniki w miare szybko wychodzą, no i logicznie: 2x wiecej pradu, więcej energi cieplnej wydzielają.

Link to post
Share on other sites

możesz kupić np na amazon.com albo co.uk np: http://www.amazon.co...21535055&sr=1-1 Wyjdzie jakieś 630 zł z przesyłką ale to zawsze taniej niż u nas

Weź pod uwagę, że kupując na amazon.com trzeba doliczyć VAT i cło... Zazwyczaj wychodzi praktycznie tak samo, jak w Polsce, więc się nie opłaca - kupując w Polsce nie masz problemu z egzekwowaniem gwarancji.

Edytowane przez cipher
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...