Skocz do zawartości

GTX vs Radeon


Recommended Posts

A miał ktoś może do czynienia z testami obu tych kart w grach FPS? Głównie takie mnie interesują, ale wiem że w każdej grze będą się sprawować przynajmniej dobrze.

Podałem Ci 2 linki w pierwszym poście
Link to post
Share on other sites

No a ja mam 5870 i 470 i wydajność jest nieporównywalnie lepsza na 5870...

Dwa lata temu jak kupowałem komputer to HD5870 była moją pierwszą kartą do grania np:BFBC2 i wszystko inne, nawet Crysis chodził całkiem dobrze.

Wszystko szlak trafił jak wyszło Metro 2033-karta przegrała i została sprzedana,ale jak się potem okazało nie potrzebnie bo Metro było do kitu.

Link to post
Share on other sites

mam HD 6970 i o wiele wydajniejszy niż GTX 570 w Battlefield 3 na ultra pograsz a na GTX 570 będą mocne i nieprzyjemne spadki FPS radek mniej się grzeje GTX 570 jak na jego wydajność jest za drogi więc wybór jest prosty HD 6970 albo HD 6950 co do GTXa szyna 320 bit niczym nie kusi bo GPU jest za słabe by to wykorzystać ...

Człowieku co ty piszesz .. Jak masz ludzi wprowadzać w błąd to lepiej nic nie pisz. HD6970 jest na poziomie GTX570 pod względem wydajności, GTX570 jest chłodniejszy, ale w BF3 Radek i tak wyraźnie dostaje od GTX570 :D

 

http://www.bit-tech.net/hardware/2011/11/10/battlefield-3-technical-analysis/4 :majty:

 

Ladros - jak najbardziej polecam GTX570, sam posiadam referata ASUS i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez labiaty92
Link to post
Share on other sites

Człowieku co ty piszesz .. Jak masz ludzi wprowadzać w błąd to lepiej nic nie pisz. HD6970 jest na poziomie GTX570 pod względem wydajności, za to GTX570 jest chłodniejszy, no i w BF3 Radek wyraźnie dostaje od GTX570 :Dhttp://www.bit-tech....ical-analysis/4 :majty:

Nie zapominaj że czesio ma tego radka w wersji super-mega-ultra-xtreme i nawet 2 gtxy 590 się przy nim chowają :D
Link to post
Share on other sites

Pierwszy link to nie referent, tylko jakieś customowe chłodzenie pallita o którym nic nie wiem :D

Drugi link to Phantom Gainwarda (ponoć b.dobry)

Ostatni link to referent.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy że zajmuje odległość 3 slotów na płycie głównej. Czyli po wpięciu, tracisz slot w który wpinasz kartę + 2 które zostaną zasłonięte przez chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Nie słuchałaj sie Czesia, Labiaty dobrze opisal. Obydwie karty są porównywalne, zależy od gry. Według testów do bf3 trochę lepsze gtx. Physx dla mnie nie jest ważny, fajnie sie in ogląda na filmikach z yt ale z grze sie tego nie zauważa. Wybrałem 570 bo jest chłodniejszy od 6970 co pokazują testy, pozniej moge dać bo teraz z komórki pisze. Argument na rzecz radka to więcej ramu, nie jest to duży problem ale jest bo juz sie z dwoma grami spotkałem gdzie przydaloby sie więcej niż 1280. Drugi argument słyszałem więc niech mnie ktos poprawi jeśli sie mylę. Do twojego procesora 570 to moze być za dużo bo on bardziej obciąża cpu niż radek.

Link to post
Share on other sites

PhysX nie wnosi może zbyt wiele i jest to sztucznie moim zdaniem promowane i pewnie sponsorowane przez NV, aby to na ich sprzęcie gra wyglądała ciekawiej. Przecież Hawok bez problemu by sobie poradził w kwestii fizyki, ale to właśnie Nvidia wkłada swoje trzy grosze i programiści korzystają z PhysX. Dlatego właśnie zmieniłem kartę na NV, dla tych szczegółów, aby nic nie tracić.

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2011/47/batman-arkham-city-na-pc-bedzie-ladniej

Link to post
Share on other sites

Weź 560TI od Gigabyte ( ver. SuperOverClock). W grach jest gorsza od 570 o jakieś 2-3 fps'y. Kosztuje 1000zł a nie 1300 jak 570. Jeszcze jak podkręcisz tą 560 to spokojnie przebije 570. Jeśli chodzi o Radeona to lepiej jest wziąć 6950. Podkręcisz mocno i będzie dorównywał 6970 a za oszczędzisz jakiś 400-500zł.

Link to post
Share on other sites

Sprawdzę jak to wyjdzie cenowo :P

 

//edit: Okej, zestawik niezły zamówię, ale na razie odpuszczę sobie z kartą graficzną, tylko uzbieram sobie na jakąś, bo jak na razie pozostało mi jakieś 500zł na kartę, a to za mało :P

Edytowane przez Ladros
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...