Skocz do zawartości

GTX vs Radeon


Recommended Posts

Witajcie.

Mam do was pytanie, z pewnością wielu będzie wiedziało, bo posiada te karty lub się na nich zna.

Zastanawiam się nad kupnem GTX 570 lub Radeon 6970. Jak uważacie, która będzie lepszym wyborem? W Radeonie kusi 2GB VRAM, ale jednak 320-bit i 1280mb w GTX 570 też jest kusząca :D

 

Nie musicie pytać o zasilacz itp. Wszystko mam już gotowe i przygotowane na wszystko :P

Link to post
Share on other sites

Według testów w drugim linku najlepiej sprawuje się GTX 570, przynajmniej w FPS-ach. Cena obu kart jest prawie że identyczna, więc zaczynam się przekonywać do 570.

Co myślicie o tej wersji?:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=29&products_id=35316

Link to post
Share on other sites

mam HD 6970 i o wiele wydajniejszy niż GTX 570

w Battlefield 3 na ultra pograsz a na GTX 570 będą mocne i nieprzyjemne spadki FPS

radek mniej się grzeje

GTX 570 jak na jego wydajność jest za drogi

więc wybór jest prosty HD 6970 albo HD 6950

co do GTXa szyna 320 bit niczym nie kusi bo GPU jest za słabe by to wykorzystać ...

Link to post
Share on other sites

mam HD 6970

Po przeczytaniu tego tekstu odrazu stwierdziłem, że pojedziesz po GTX i polecisz HD 6970. %-)

Wybierając HD 6970 czy GTX 570 z obydwu będziesz z nich zadowolony

Edytowane przez X-SkiLL
Link to post
Share on other sites

Ten czesio łazi i wszystkich drażni fanboy jeden :D Napisał byś coś nowego a nie wkółko to że Radek jest wydajniejszy i ciągnie mniej prądu.

Gtx 560ti ciągnie tyle co 6950 a 6970 tyle ci 570 więc argument "niewypał".

Spadki fps to Ty masz w majtkach.

Radeon wcale nie jest tańszy.

GTX w teselacji są ok.30% wydajniejsze: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Teselacja-3389/strona/11923.html

Edytowane przez KOXsu
Link to post
Share on other sites

Polecam GTX 570 w wersji TFIII P.E OC. Mam GTX 570 TF2 i jest to naprawdę dobre chłodzenie więc kolejna jego wersja może być chyba tylko lepsza. Miałem ten sam problem...czyli 570tka czy 6970, ale wybrałem GTX`a i jestem w pełni zadowolony.

Link to post
Share on other sites

to wybrałeś co chciałeś

kupiłeś jesteś zadowolony

super

tylko po co na siłę wcisnąć gorszą kartę od lepszej ?

physx jest używany tylko w kilku grach

producenci robią fizyke na swoje potrzeby

a nie bajerki nvidii które i tak nie są w pełni wykorzystywane

ja fanboy to żeś nieźle po bandzie pojechał

miałem więcej kart graficznych w pcecie niż ci się wydaje

i mniej więcej wiem które karty są warte kupna a które nie

Link to post
Share on other sites

Golden Sample, benchmark oferuje dosyć niską cenę w porównaniu z innymi sklepami. http://sklep.benchmark.pl/search/pl/run/showProducts/1/searchString/R1JHRjQyNjAxODMzNjE3MjU=/category/1/ A zna ktoś może sklep o podobnych cenach, i w których będą takie karty dostępne? :D

http://www.agito.pl/karty-graficzne/gainward-geforce-gtx-570-golden-sample-426018336-2012-1.28gb-ddr5-pci-e-box.0.480459.html?attr=1-169999,248-488993
Link to post
Share on other sites

Wez GTX 570. W Radeonie kuleje tesselacja. Miałem HD 5850 a teraz mam GTX 470. Wydajność w DX 11 bez porównania lepsza na 470tce.

No a ja mam 5870 i 470 i wydajność jest nieporównywalnie lepsza na 5870...

 

Co do tematu to brałbym 570 z alternatywnym, cichym chłodzeniem. Ale 6970 jest równie dobra ale z niereferencyjnym chłodzeniem - w jednych grach szybsze jest ATI w innych nVidia... I na jednej i na drugiej pograsz w FullHD.

Edytowane przez TomaszPawel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...