Skocz do zawartości

GTX vs Radeon


Recommended Posts

co mam polecić oni nic ciekawego nie mają ...

No pewnie.. nic ciekawego nie maja, wiec nawet nie warto kupowac. Ale nie ma to, jak zapewnienie nie poparte doswiadczeniem, tylko przeswiadczeniem. Roznica taka, jak miedzy piciem w Szczawnicy i szczaniem w piwnicy.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Radeona to lepiej jest wziąć 6950. Podkręcisz mocno i będzie dorównywał 6970 a za oszczędzisz jakiś 400-500zł.

Akurat tak się składa że podkręcenie czy to HD 6950 czy HD 6970 nie daje aż tak dużego wzrostu wydajności jaki po OC jest na kartach typu GTX570,GTX 580 czy choćby GTX 480 :P

 

Ten test mówi wszystko

 

W ogóle dziwie się jakim cudem ludzie dostrzegają wyższą wydajność na droższym i tym samym ( mniej opłacalnym ) HD 6970 skoro po identycznym OC obu testowanych modeli tańszy HD 6950 prezentuje tą samą wydajność :o

 

CzesioBF2 niestety przepłacił :(

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie że HD 6970 też można podkręcić, zwłaszcza wersje niereferencyjne i wtedy karta jest już totalnie poza zasięgiem "młodszego brata". Bo z wypowiedzi wynika że tylko 6950 się "kręci", a wyższy model to już nie.

 

Na tej samej zasadzie; po co kupować GTX 580, skoro niereferencyjne 570 po OC mu dorównuje? No tak, ale 580 też można "kręcić" i tak w kółko i to samo :)

Link to post
Share on other sites

Takie gdybanie jest bez sesnu, bo może się okazać, że nowe radki są super a nvidia do bani, albo zupełnie odwrotnie.

Według mnie należy to kupować to co się opłaca chwilowo w stosunku wydajności do ceny. Przykład? Bardzo prosze na mnie, zacznijmy od radeona x800gt, którego wymieniłem na króla wydajności czyli 8800gt, którego dopiero kolejne radki dogoniły serii 4, potem gdy 8800gt dostawał zadyszki długo czekałem aż nvidia coś sensownego wypuści, ale premiera fermi się odwlekała, były problemy i wyszły radki serii 5, no i w kompie wylądował 5850. Teraz miałem okazję to złożyłem rok temu komputer nowy z gtx580 i jestem szczęsliwy. Co będzie za 2 lata np? nie wiem, może kupie geforca, może radeona. Patrząc na ceny aktualnie, to wiadomo, że gtx570 i radek 6950/70 to najbardziej opłacalne karty. Ale jak ktoś chce to kupi gtx580, 590 albo kanapke od amd.

Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie że HD 6970 też można podkręcić, zwłaszcza wersje niereferencyjne i wtedy karta jest już totalnie poza zasięgiem "młodszego brata". Bo z wypowiedzi wynika że tylko 6950 się "kręci", a wyższy model to już nie. Na tej samej zasadzie; po co kupować GTX 580, skoro niereferencyjne 570 po OC mu dorównuje? No tak, ale 580 też można "kręcić" i tak w kółko i to samo :)

Coś przeoczyłeś kolego,Ivanos dał link do testu w którym oba radki są kręcone:

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/msi-r6950-twin-frozr-iii_6.html#sect1

Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie że HD 6970 też można podkręcić, zwłaszcza wersje niereferencyjne i wtedy karta jest już totalnie poza zasięgiem "młodszego brata". Bo z wypowiedzi wynika że tylko 6950 się "kręci", a wyższy model to już nie. Na tej samej zasadzie; po co kupować GTX 580, skoro niereferencyjne 570 po OC mu dorównuje? No tak, ale 580 też można "kręcić" i tak w kółko i to samo :)

Jak byś w ogóle popatrzył na załączony przeze mnie link do dostrzegł byś że HD 6970 też jest po OC i to nie małym :] Właściwie obydwa Radeony pracują z tymi samymi taktami :P

 

Specjalnie dla ciebie zapodam raz jeszcze :P

 

 

Ten test mówi wszystko

 

Nalovp

 

Jak wyżej :)

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Takie gdybanie jest bez sesnu, bo może się okazać, że nowe radki są super a nvidia do bani, albo zupełnie odwrotnie. Według mnie należy to kupować to co się opłaca chwilowo w stosunku wydajności do ceny. Przykład? Bardzo prosze na mnie, zacznijmy od radeona x800gt, którego wymieniłem na króla wydajności czyli 8800gt, którego dopiero kolejne radki dogoniły serii 4, potem gdy 8800gt dostawał zadyszki długo czekałem aż nvidia coś sensownego wypuści, ale premiera fermi się odwlekała, były problemy i wyszły radki serii 5, no i w kompie wylądował 5850. Teraz miałem okazję to złożyłem rok temu komputer nowy z gtx580 i jestem szczęsliwy. Co będzie za 2 lata np? nie wiem, może kupie geforca, może radeona. Patrząc na ceny aktualnie, to wiadomo, że gtx570 i radek 6950/70 to najbardziej opłacalne karty. Ale jak ktoś chce to kupi gtx580, 590 albo kanapke od amd.

Otóż to ;) Ja kupiłem swojego GXta 480 ponad rok temu ( za nieco ponad 1300zł ) i żaden HD 6970 czy GTX 570 nie okazał się szybszy od karty którą kupiłem w tamtym czasie :D Nie zapomnę jak to GTXa 480 porównywano do HD 5870 i że to niby ta sama wydajność i w ogóle :o Dziś wiadomo gdzie ze swoją wydajnością jest HD 5870,a gdzie GTX 480,a po OC to już nie mówię.Nawet poprawione seria HD6000 nic nowego nie wprowadziła pod kątem wydajności właśnie ;) Trochę poprawiło się w teselacji choć szału jakiegoś nie ma bo karty NV dalej są górą:(

 

Teraz gdybym miał zmieniać grafę na jakąś wydajniejszą to chyba tylko dwuprocesorowy GTX 590 wchodził by w grę jednak to tylko gdybanie bo właściwie nie ma gry która nie śmigała by z maksymalnymi ustawieniami graficznymi.Spokojnie dociągnę do Keplera i dopiero po premierze nowego GPU i pierwszych testach wydajności rozważę zakup nowej karty graficznej od NV.

 

 

Na koniec coś dla fanów AMD :P

 

 

Kolejna generacja Radeonów to niemal same "kotlety"?

 

 

 

"Jeden nawet odgrzewany dwukrotnie. Oczekiwana od dłuższego czasu nowa generacja kart graficznych AMD Radeon chyba nie przyniesie tego, czego sporo ludzi spodziewało się. Do tej pory po sieci krążyły doniesienia o tym, że jedne lub dwa modele z niskiej półki wydajnościowej będą oparte na układach obecnej generacji. Według serwisu ChipHell, firma AMD szykuje więcej "kotletów" niż faktycznie nowych produktów.

 

Odświeżane mają być wszystkie modele kart z niższych półek, aż po średnią i trochę ponad nią. Oznacza to że znane już procesory "Cedar", "Caicos" czy "Turks" pojawią się ponownie, ale pod nowymi nazwami. Trafić mają na karty, które teraz będą nazywać się Radeon HD serii 7300, HD 7400, HD 7500 i HD 7600. "Kotletowanie" ma nie ominąć nawet serii HD 7700.

 

Co do tej ostatniej, istnieją obecnie dwie możliwości. Pierwsza i ponoć bardziej prawdopodobna jest taka, że firma AMD po raz drugi już odświeży produkt z układem "Juniper", który pojawił się jeszcze w Radeonach HD serii 5000. Inna, mniej prawdopodobna możliwość jest taka, że do Radeonów HD serii 7700 trafią obcięte lub po prostu częściowo niesprawne procesory "Barts" lub nawet "Cayman".

 

Z tego wszystkiego wynika, że w nowej generacji jedyną nowością może być układ "Tahiti", aczkolwiek Radeony na nim oparte mają ponoć wejść w inną formę nazewnictwa, choć szczegóły nie są jeszcze znane"

 

Edytowane przez Znawca
Link to post
Share on other sites

Wszystko wskazuje na to, że po serii 7 od ATI nie ma co się spodziewać ogromnego skoku wydajnościowego, więc nie ma sensu odkładanie zakupu karty, chyba, że na dłużej do premiery serii 6 od NV.

http://www.purepc.pl/sprzet_pc/karty_graficzne/znamy_specyfikacje_i_ceny_radeonow_hd_7000

Edytowane przez Yacko
Link to post
Share on other sites

Powinny ale nie wiadomo ile i nie wiadomo czy warto czekać. Zapowiedzi producentów można traktować z przymrużeniem oka bo niby co mają mówić: "prawdopodobnie nasze karty niewiele się będą różnić wydajnością od obecnych ale warto kupić bo tylko lamerzy mają stare karty!" ?. Nie wiadomo też ile trzeba czekać bo premiery lubią się przeciągać. Dodać do tego podatek od nowości i ewentualne problemy z pierwszymi modelami czyli po premierze nowej technologii jeszcze parę miesięcy można by poczekać... i tak w kółko.

Link to post
Share on other sites

Właśnie..z jednej strony tak,a z drugiej to jak kto woli. Można kupić teraz kartę i jak będzie opłacalnie cenowo i wydajnościowo w nowych grafach to wtedy sprzedać i kupić tą nowsza ...inny z kolei kupi teraz i będzie się cieszył dobrą wydajnością przez jakiś czas,a jeszcze inny poczeka do premiery nowej serii... To już każdy musi dopasować to pod siebie.. Ale tak jak napisałeś,nie wiadomo czy one będą zauważalnie wydajniejsze od obecnej serii.

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak 955 będzie za słaby na gtx 570 tak?? (W teście "Geforce i Radeon na 2 i 4 ... Runda II" użyto procesora 965, który, aż tak nie odbiega od 955 i wyniki testów były zadowalające).

Jeśli tak to może polecicie jakąś dobrą GTX 560Ti jeszcze się rozejrzę.

Edytowane przez Ladros
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za pomoc, jednak powstrzymałem się przed zamówieniem ;) Ceny jak na razie zbyt duże, może zaczekam do stycznia, albo aż euro czy dolar - nie wiem co się liczy :D - osłabną.

Można jeszcze w miarę tanio kupić Gigabyte 560 TI UD - cena poniżej 900 zł - karty bardzo ciche i można trafić niezłe rodzynki OC.

Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie że HD 6970 też można podkręcić, zwłaszcza wersje niereferencyjne i wtedy karta jest już totalnie poza zasięgiem "młodszego brata". Bo z wypowiedzi wynika że tylko 6950 się "kręci", a wyższy model to już nie. Na tej samej zasadzie; po co kupować GTX 580, skoro niereferencyjne 570 po OC mu dorównuje? No tak, ale 580 też można "kręcić" i tak w kółko i to samo :)

Tak HD 6970 też się kręci tyle tylko że w teście który podałem HD 6970 jest tak samo po OC :P

 

Ogólnie zysk z OC jest dużo większy na kartach NV niż na AMD tym bardziej gdy weźmie się pod uwagę nowsze gry

 

http://obrazki24.pl/images/gtx570socb.jpg

 

 

http://obrazki24.pl/images/gtx570socc.jpg

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...