Skocz do zawartości

Komputer do gier, dobry zestaw?


Recommended Posts

Witam,

Złożyłem taki zestaw z myślą tylko o graniu na nim, proszę o opinie co czym zastąpić żeby np. nie przepłacić, bądź też dołożyć i kupić już lepszy (cena-wydajność). Płyta główna interesuje Mnie z opcją na dwie karty graficzne w przyszłości chciałbym dokupić drugą. Oto zestaw :

 

Procesor : AMD FX-6100 X6 AM3

 

Płyta Główna : Gigabyte GA-970A-UD3

 

Karta Graficzna : Gigabyte Radeon HD 6970

 

Pamięć :

Corsair CML16GX3M4A1600C9B Vengeance LP Blue Desktop Memory Kit - 16GB (4x 4GB), PC3-12800, DDR3-1600MHz, 9-9-9-24 CAS Latency, 240-pin DIMM, 1.5V, Unbuffered, Intel XMP Ready

 

Dysk:

OCZ SLD3-25SAT3-120G Solid 3 Series Solid State Drive - 120GB, 2.5", SATA III, 6Gbps

 

Zasilacz:

 

Corsair CMPSU-750TXV2 Enthusiast Series TX750 V2 Power Supply - 750 Watts, ATX, 140mm Fan, 80 Plus Bronze, SLI Ready, Active PFC

 

Chłodzenie:

 

Ultra ChillTec Black Overclocking CPU Cooler - LGA 775/1366, AM2/AM2+/AM3

 

 

Proszę o opinie, nie znam się za bardzo, nie wiem czy Intel czy Amd do gier czy karta Radeona czy Nvidia, proszę o opinie czy to dobry zestaw czy należało by coś zmienić.

Link to post
Share on other sites

http://www.arest.pl/konfiguracja-555204

procek do gier szybszy, multi gpu juz teraz, kiedys bez problemu mozesz je sprzedac na allegro i kupic cos z nowej generacji.

nie liczylem za bardzo ile wychodzi za Twoj zestaw. mam nadzieje, ze nie przekroczylem mocno budzetu.

taki ssd jest sporo tanszy, a na system i pare programow starczy. jego szybkosc znacznie przewyzsza hdd.

oczywiscie wychodze z zalozenia, ze jakis tradycyjny hdd na gry, filmy itd. posiadasz. jak nie to tym bardziej nie ma sensu brac 120 GB SSD, tylko lepiej wziac maly na system i kupic na dane normalny- chociaz tam ceny teraz podskoczyly i spadna pewnie za pare miesiecy.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Czyli jednak Intel:) Kolega mówił że jak do gier to żebym brał AMD 6 rdzeniowego, ale też się zna tak jak i Ja, może trochę bardziej.

4 Gb ramu wystarczy?

2x6870 będzie wydajniejsze od tej 6970?

budżet ok, większość części będzie kupowane w USA

mam zwykły dysk HDD 1TB i przenośny 2TB powinno wystarczyć :)

monitor do tego mam Samsunga 24"

Edytowane przez bandit88
Link to post
Share on other sites

6870x2 - 1450 zl "zabija" wszystkie karty znajomych

i nie potrzeba niczego dokupywac w przyszlosci + mozna oszczedzic na plycie jak rowniez na zasilaczu

 

przegania smialo gtx580

gtx570 to przy niej tyle co nic;) zreszta w ogole to kiepska karta za swoja cene

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Witam ponownie po dalszych przemyśleniach wybrałem:

PROCESOR : Intel Core i5-2500 3.30 GHz Quad Core Processor

PŁYTA : MSI Z68A-GD55 (G3) Intel Z68 Motherboard - ATX, Intel Z68 Express, Socket H2 (LGA1155), 2133MHz DDR3 (O.C.), SATA 6.0 Gb/s, RAID, 8-CH Audio, Gigabit LAN, USB 3.0, PCI-Express 3.0, SLI/CrossFireX(4.35 lbs)

PAMIEĆ : Kingston KHX1600C9D3B1K2/8GX Desktop Memory Kit - 8GB (2x 4GB), PC3-12800, DDR3-1600MHz

KARTA : HIS H687QN1G2M Radeon HD 6870 IceQ X Video Card - 1024MB, GDDR5, PCI-Express 2.1 (x16) X2

RAM : OCZ OCZ-ZX850W ZX Series Modular Power Supply - 850W, 80 Plus Gold, 140mm Fan, Active PFC, SLI & CrossFire Ready(11.95 lbs)

 

CHŁODZENIE :THERMALRIGHT SILVER ARROW

 

Z dyskiem ssd się na razie wstrzymam, spadną ceny to wtedy dokupię.

Jak myślicie teraz jest w OK:)?

Całość wyniesie około 1000$ tj. 3400zł to chyba nie jest źle jak na takie sprzęt?

Edytowane przez bandit88
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...