Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ilu rdzeniowy procesor proponujecie do zakupienia? Komputer głównie do gier (zamierzam zestawić z kartą graficzną READEON 4870 lub 9800GTX+ - tak na marginesie, którą proponujecie). I jeszcze jedno pytanie - obie karty graficzne dedykowane są na PCI Express 2.0 - ile stracę na wydajności pchając je w PCI Express 1.0?

Za pomoc z góry dziękuję.

Mój email - [email protected] (jakby ktoś chciał napisać szerzej).

Dzięki

Link to post
Share on other sites

skoro zadajesz pytanie na forum to odpowiedź też będzie na forum, nawet jeśli miałaby zajmować 5 stron.

 

1. lepsza 4870 od 9800gtx+

2. różnica między PCI-e 1.0 a 2.0 jest marginalna

3. Ja polecam 4 rdzenie, w terj chwili od intela, ale lepiej poczekac na premierę AMD phenom II

Link to post
Share on other sites

Od sprzedawcy sprzątu dowiedziałem się, iż jeśli do slotu PCI Express 1.0 zamontuję kartę współpracującą ze slotem PCI Express 2.0 to karta "się nie rozbója" - i stracę przeciętnie około 30% jej wydajności (nie będzie pracaowała na swoich maksymalnych obrotach/możliwościach).

Jeśli chodzi o procesory to wiążę się bardziej z AMD - mogę przejść nawet na 4 rdzenie bez zmiany płyty (mam płytę ASUS 2MN-E - ponoć po upgarde BIOS'u bezproblemowo obsługuje 4 rdzenie). Natomiast nowy procesor AMD pewnie będzie potrzebował nowej płyty (może się mylę).

A tak na marginesie to kiedy planowany jest debiut tego nowego procesora?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o obecne karty na PCI Express 2.0, to jest dużo mniejsza różnica niż 30 %. Główna różnica pomiędzy PCI E 1.0 i 2.0 polega na tym, że 2.0 może dostarczyć karcie więcej prądu przez złącze (ale i tak za mało, więc nadal potrzebny jest dodatkowy kabel z zasilacza).

Link to post
Share on other sites

gdzieś na początku istnienia tego forum był link z testami wydajności i różnica między PCI-E 1.0 a 2.0 wynosiła 1-2% w testach. Co do rdzeni to zależy - jak chcesz się ubezpieczyć na przyszłość to czekaj na Phenomy II, ale będziesz musiał płytę główną wymienić. Z quadami od intela jest tak ze są strasznie drogie i jeśli chcesz mieć teraz szybszy procek to kup se c2d i podkręć - w zupełności wystarczy na dłuższą chwilę. Co do karty graficznej to nie wiem co ci polecić - uważam że k. graf. powinno się brać w dużej części pod monitor a konkretniej jego natywną rozdzielczość. Ale z tych 2 oczywiście Radek lepszy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gra która wykorzystuje 4 rdzenie to unreal tournament 3.Natomiast jak chcesz miećtypowe aplikacje gierki czy filmy wybierz core2 duo z szybkim zegarem lub dobrze podkręć procesor czy też szynę fsb.Na dzień dzisiejszy 4 rdzenie zbytnio nie wykorzystasz,chyba że zajmujesz się profesjonalnie grafiką.

Link to post
Share on other sites

daj sobie spokoj z 4 rdzeniami....

sam jestem "Szczesliwym" posiadadczem 4 rdzeni i gdyby nie fakt ze zaplacilem za niego grosze to bym w zyciu nie kupil ;)

No i widze statsy z uzycia procka... gdzie jeden, w porywie dwa rdzenie pracuja... alo wszystkie 4.. na 25% :P

 

uzywam kompa do grania i do pracy (fotoszop, flash itd)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...