Skocz do zawartości

Nowy monitor dla Mixtape'a


Recommended Posts

Witam !

 

Nadszedł w końcu czas, żeby wymienić mojego antycznego ViewSonic'a na porządny monitor ! :)

 

 

A więc tak : O to moje wymagania :

 

- Monitory z technologią TN caaaaałkowie odpada

- Wielkość do 24-27 cali

- Najlepiej jakby był to monitor z technologią IPS

- Ma ładnie wyglądać ( :P )

- Musi mieć koniecznie HDMI

- Cena do maks 1000 - 1100 zł

 

Obecnie moja lista wygląda tak :

 

 

1. LG ISP236V-PN

2. Dell UltraSharp U2311H

3. Iiyama ProLite X2775HDS

 

Każdy komentarz wile widziany i jeżeli będzie pomocny to dostanie plusa :)

 

 

Pozdrawiam, i życzę miłego startu dnia :)

 

Link to post
Share on other sites

Sam mam DELL'a U2410 (IPS) i 1908FP (TN) i chyba w tym przypadku też bym był za DELLem. Wygląd jest fajny. Nie ma tego piano lakieru a całość solidnie zmontoana. Obraz przyzwoity ale weź pod uwagę, ze dość jasny. W pracy ok ale jak byś chciał grać to ciemne sceny dość mocno podświetlone. Natomiast nie znam tych pozostałych monitorów dlatego moja wypowiedź dość subiektywna jest.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2. Dell UltraSharp U2311H nie spełnia Twoich wymagań - sam podałeś "- Wielkość do 24-27 cali".

 

Tak samo jak krolik_beny polecam Ci coś o DELL-a. Zależy jaki masz budżet, ale model U2410 to bardzo ciekawy produkt. Z innych ciekawych firm to proponuje HP np. seria ZR, a dokładniej modelHP ZR24w.

 

Zalety tych dwóch wymienionych modeli? m.in. IPS, 16:10, 1920x1200, huby USB i dużo więcej :)

.

 

Dobra ten model HP-ka podany przeze mnie nie posiada HDMI, więc odpada. Ale ogólnie przejrzyj sobie ofertę HP i DELL-a ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do gier i filmów i do ogólnego użytkowania. HDMI musi być i tyle :P Czasem podłączam i monitor i TV żeby mieć dwa :P. Dzięki wszystkim odpowiedzi. Póki co jest 1:1 (Iiyama i DELL) :) A co sądzicie o tym LG ? Bardzo dobre opinie zbiera i jest ładny :P Co do tej Iiyama'y - 1920x1080 to troche za mało jak na 27 cali no ale dobra. Czekam na dalsze propozycje :)

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

ja bym się tam na iiyamę tak nie rzucał, TN'ki miewają dobre ale ich IPS'ki jak na razie bez szału, podobnie jest z LG, jest dobry, bo tani, także co do modeli z listy osobiście jestem za U2311H, niemniej bardziej sugerowałbym NEC EA231WMi a jeszcze bardziej EA232WMi w prawdzie nie mają hdmi, ale za to komplet pozostałych gniazd no i jakościowo biją wszystko tu obecne na głowę, nie wiem coś się na to hdmi uparł to to samo co DVI-D

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

No dobra pieprzyć HDMI - Ot taki miły dodatek. A cenowo już za wysoko jest. Absolutne MAX 1150 zł ani złamanego grosza mniej.

 

Osobiście jestem póki co za LG :) Wychwalany jest ten monitor za super jakość obrazu. Drugie miejsca ma póki co Dell a trzecie Iiyama :)

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

No to pozostaje na placu boju LG i DELL w takim układzie :) Ciężki wybór przyznam.

 

Tylko dostępność kuleje. Popatrzę za tym Dell'em jeszcze i za 2 dni zadecyduje. Może akurat jeszcze ktoś się dołączy do dyskusji.

Edytowane przez Mixtape
Link to post
Share on other sites

weź LG

mam tą iiyame co tu podałeś i nie podoba mi się to

programowo ma ustawione autoregulacje kontrastu i nigdzie tego nie wyłączysz

im ciemniejsze miejsca np, w grze

tym monitor bardziej przyciemnia i jest to naprawdę wkurzające co do obrazu ten LG będzie dla cb lepszym wyborem też bym go kupił lecz teraz jak wydałem na tą iiyame muszę znów poczekać do następnego mc ;D

co do koleszka który mówił że elektronika w LG jest do D.. to się grubo myli. gdyż LG jest na podium urządzeń elektronicznych, bezawaryjne i elektronika jest projektowana przez LG a nie kupowane od innych producentów

kiedyś w samsungu można było elektronikę od LG znaleźć lub w Benq od Samsunga

teraz każdy próbuje robić sam ale Panasonic nadal lubi używać matryc samsunga do telewizorów ^^

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

o do koleszka który mówił że elektronika w LG jest do D.. to się grubo myli.

to porównaj sobie choćby żywotność lampy jaką stosuje LG do lampy w Dellu, a potem do lampy w NEC'u lub Eizo

ich monitory nawet z najniższej półki nie bez powodu są połowę (i więcej) droższe od LG/Szajsungów itd

i nawet jeśli projektują taką zajefajną elektronikę to chyba tylko na sprzedaż, bo w ich monitorach ciężko ją uświadczyć

Link to post
Share on other sites

Zainteresuj się monitorem LG IPS235V-BN - to następca modelu IPS236. Posiada fabryczną kalibrację, na forum pclab w którymś z tematów można poczytać sobie trochę na jego temat.

 

Tak a pro po: dzisiaj rano zamówiłem sztukę :)

Edytowane przez misi3k08
Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej jestem za tym DELL'em ;) Poczytałem o nim trochę w internecie więc chyba na niego się zdecyduję. No ale jeszcze jeden dzień żeby zmienić zdanie.

 

Dzisiaj ostateczny wybór. w 99.9 % jestem za DELL'em.

 

EDIT : Czas się skończył. Wybór padł na DELL'a.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :)

 

 

DO ZAMKNIĘCIA

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje, ze bedziesz zadowolony z tego Della, bo ja mam ST2210 i w cholere go nie lubie (co prawda to inna seria, TN i w ogole), ale znaczek ma ten sam z przodu i pewnie menu bedzie mialo podobnie kulawe, szczegolnie obsluga. Masakra, powodzenia w oswajaniu sie ;-) Moze ten Ultrasharp Twoj bedzie mial wyzsza rozpietosc tonalna, bo moj w najnizszych ciemnych (od czerni do #111111 to ma jakies 4%, zupelnie jak w Amidze w trybie HAM, tylko tam paleta byla inna, LOL) i chyba cos kantuje tez w gornych szarosciach, ktore wygladaja nieraz optycznie, jakby byly bielsze od bieli %-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...