Skocz do zawartości

Sound Blaster Audigy SE - problem z mikrofonem


Recommended Posts

Witam!

 

Do tej pory, ww. karta potrzebna mi była tylko do sprawnego działania Avid Media Composer.

Niestety, problem pojawił się gdy chciałem skorzystać z nowo zakupionych słuchawek Creative HS-600 - mikrofon praktycznie nie działa, muszę niemal krzyczeć by system zarejestrował jakiś dźwięk.

 

Od razu uprzedzę, że słuchawki z mikrofonem są w pełni sprawne, a problem leży po stronie karty dźwiękowej. W ustawieniach mikrofonu nie ma mam nawet opcji MicBoost...

 

W internecie jest pełno artykułów traktujących o tym problemie lecz żaden z nich nie rozwiązał mojego problemu...

 

Mój OS to Vista Home Premium 64bit.

Link to post
Share on other sites

Wejdź w panel sterowania następnie wejdź w zakładkę dźwięki wyskoczy Ci okienko przejdź do zakładki nagrywanie otworzy Ci się następne okienko właściwości microphone następnie przejdź do zakładki niestandardowe i tam powinien być mic boost tak jest u mnie na karcie realtek może podobnie jest w Creative :?: poniżej podaje link do screenu może Ci się przyda.

 

klik

Link to post
Share on other sites

Sęk w tym, że nie ma tam MicBoost. To była pierwsza rzecz jaką sprawdziłem gdy mikrofon nie nagrywał... W sieci ludzie pisali, że w tych wszystkich zintegrowanych kartach mikrofony działają OK, natomiast na Audigy zaczynają się schody...

 

//EDIT//

 

Po n-tym zainstalowaniu wszystkich sterowników pojawiła się ta opcja! :?:

Bogu dzięki, nie będę musiał wracać na Realteka...

Link to post
Share on other sites

Po n-tym zainstalowaniu wszystkich sterowników pojawiła się ta opcja! :?:

Bogu dzięki, nie będę musiał wracać na Realteka...

No widzisz czasem wina tkwi w sterownikach a nie w karcie :P u mnie Creative SB Live! 24 bit śmiga jak trzeba ale to na XP-ku nie wiem jak by to było na Viście :D

 

ps. użyłeś zmodowanych sterowników x-fi? dają kopa karcie wiem bo sam ich uzywam :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...