Skocz do zawartości

Notoryczne BSOD'y, pomocy!


Recommended Posts

Witam, mój problem zaczął się od chwili kupienia od kolegi jego starego komputera.

Przedstawiam specyfikację:

Intel C2D E7200

GeForce 9800GTX+ lub GTX 260 TOP

dysk twardy: Barracuda Seagate 160gb sata

płyta głowna: Asus P5QL PRO

Zasilacz: Modecom Feel III 500W

2x2gb DDR2 OCZ

 

Zainstalowałem od momentu kupienia komputera system Windows 7 (pirat ultimate 64bit, potem home 32 bit, teraz home 64 bit) i cały czas borykam się z bluescreenami. Nie pytajcie nawet o numer błędu, bo było ich wiele, 3b, 7a, 1a, 00050 itp. Tylko raz komputer działał dłużej niż kilka godzin, ale po wyłączeniu i ponownym włączeniu rano, znowu 5, 10 minut i bsod. Nie mam pomysłów, poradźcie co może byc przyczyną tych bsodów, może za słaby zasilacz? zdaję sobie sprawe, że ten feel 500w to totalny bubel. Nie pomogla zmiana obudowy oraz zmiana systemu. Ram testowany memtestem, wszystko ok, dysk twardy testowany hdtunem, zero bad sektorów. Co jest grane? brakuje mi sił do tego, z góry dziękuję za WSZELKĄ POMOC! ELO!

Link to post
Share on other sites

Po primo piraty są do bani wiem bo sam używam %-)

 

 

Po drugie proponuję zainstalować coś takiego:

http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463009

Po każdym BSOD-zie odpalasz i wczytujesz plik minidump z folderu o tej nazwie a znajduje się on w folderze Windows ;)

Z tego co wiem nie ma pełnego wsparcia do 64-bit ale ja używam i coś tam da sie z kodu wygmyrać ;)

W kodzie szukasz zdania "Probably caused by" może to coś pomoże a tak na moje oko to wywal ten zasilacz i nie rób tego co Ci tu wcześniej napisałem %-)

 

Aha i mam nadzieje że próbowałeś też opcję z jedną grafą ;)

Edytowane przez RAKU 44
Link to post
Share on other sites

Markowe 400W da radę no chyba, że zależy Ci na zmianie konfigu w przyszłości to wtedy 500W by wystarczyło (pomijam SLI/CF). Proponowałbym OCZ SXS2 500W.

Oczywiście zanim dokonasz zakupu zasilacza sprawdź dokładnie obecny sprzęt, żebyś niepotrzebnie nie wydał kasy na zasilacz ;)

Link to post
Share on other sites

Ja miałem kiedyś Bsody bo miałem urządzenie dostępowe od internetu (kablówka), (nie wiem czy w tym przypadku można nazwać to modemem ;p?) podłączone pod USB, przez co było widziane jak karta sieciowa. Do tego miałem zainstalowane stery od sieciówki z płyty głównej i pam pam pam BSODy leciały jak szalone. Podpięcie neta do sieciówki na płycie rozwiązało problem ^^

Link to post
Share on other sites

Siemano! sprawdziłem napięcia i temperaturę procka. Wszystko jest git, pod idle jak i pod obciążeniem. Dysk ponownie przeskanowany hdtunem, zero bad sektorów. Dzisiaj jeszcze sprawdzę ponownie ram memtestem i wieczorkiem podam wynik.

Niestety, nie mam jak sprawdzic sprzetu pod lepszym zasilaczem.

 

Jeszcze takie laickie pytanie: po co jest wtyczka 2pinowa do karty graficznej? czy te bsody mogą byc wywolane tym, ze jej nie mam?

 

Podłączyłem tego kompa pod monitor, wpiąłem tylko myszkę i monitor i o dziwo działa już dwie godziny bez bsoda :D Następne pytanie: czy te bsody mogą byc wywolane tym, ze uzywam adaptera wifi (sagem xg760n, zainstalowane sterowniki producenta pod moją wersję systemu)?

Link to post
Share on other sites

Mogą być jeśli występuje niezgodność sprzętowa.Błędy stop może powodować wiele czynników.

 

Pytasz o 2 pinową wtyczkę na karcie GF.Służy ona do połączenia z kartą dźwiękową,wtyczka ta występuje tylko na GF.

Edytowane przez Vercruysse
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...