Skocz do zawartości

Rozbudowa, kupno nowego, a moze konsola?


Recommended Posts

Witam,

 

chcialbym sie was poradzic w nastepujacej kwestii:

 

Mam obecnie

laptopa Asus (core duo 2x1,73 GHz, 2GB ram, 120GB dysk i zintegrowana grafika)

PC (sempron 2600, pl. 768 RAM, geforce FX 5200)

 

I mam wielka ochote w koncu sobie w cos pograc :) Jako ze jestem studentem informatyki, laptop jest mi potrzebny na studia i chociaz myslalem glownie o jego zmianie, jakos nie widzi mi sie wydawanie 2k minimum, bo ani na tym nie pogram za bardzo, ani nie mialbym co ze starym zrobic, ani na dlugo mi nie wystarczy. Na postawienie 2maszyn wirtualnych z winxp jeszcze wystarczy, wiec od biedy moze zostac :)

 

Myslalem rowniez o kupnie PS3 ale raczej nie widzi mi sie kupowanie dodatkowo gier po 100-200, ktore pewnie mi sie szybko znudza ;)

 

Najchetniej zapatrywalbym sie chyba na rozbudowe PC-ta. Nie musi to byc nie wiadomo jaki potwor. Mysle ze na poczatek Athlon X3 + 2/4GB RAM + grafika jakas (kompletnie sie nie znam na kartach) by wystarczylo. W PCie mam dysk 80GB jeszcze na tasmach ale chyba mozna tam SATA wpiac i zasilacz 400/450W, nie jestem pewien teraz..

 

I tutaj prosilbym was o rade. Prosze o skompletowanie jakiegos przystepnego kompletu procesor+plyta+grafika+pamiec do kwoty 800-1000 PLN max.

 

Jesli to cos pomoze, uwielbiam gry sportowe (FIFA, NBA, Football Manager) + wszelkiego rodzaju samochodowki (NFS, F1, Dirt, Driver itp itd) + czasem moze jakis call of duty. Mam monitor LCD 17" wiec i tak na Full HD nie licze ;)

Edytowane przez damyan90
Link to post
Share on other sites

Zarówno laptop który posiadasz jak i ten pc nadają się do grania w gry sprzed roku 2004 tak mniej więcej.Podejrzewam że jakakolwiek modernizacja nie przyniesie zakładanych rezultatów.Powiem ci tak.Odpisuję na twojego posta bo podoba mi się że podajesz konkretnie jakie gry cię interesują,bo w większości ludzie piszą"chcę grać" a tymczasem różnorodność gatunków,tytułów sprawia że nie ma jednej najlepszej i uniwersalnej platformy do gier.W pewnych gatunkach górują pc-ty inne są domeną konsol.Jeśli chodzi o FM to jest to chyba sportowa strategia?Nie działa na tym laptopie?

Fifa i Nba to tytuły wybitnie konsolowe.Ja na twoim miejscu zostawiłbym laptopa do FM,internetu i worda a do gier sportowych i ścigałek kupił konsolę z akcesoriami(kierownica).Sam niedawno miałem podobny dylemat.Kupiłem pc bo gram w RTS-y(strategie rozgrywane w czasie rzeczywistym) ale na Fife,Nba czy samochodowe rozpierduchy chodzę do sąsiada na konsole i 42 cale tv.Dodatkowo każda konsola ma kilka tzw.exclusive-ów czyli tytułów które są wydawane jedynie na nią i zwykle są to gry dobre...

Link to post
Share on other sites

Gry które podałeś nie mają jakiś kosmicznych wymagań, ale masz że tak powiem ograniczony budżet. Najlepiej byłoby złożyć coś na AM3.. Może coś takiego:

 

AMD Athlon II X3 460

AsRock M3A770DE

A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9

Palit GeForce GTS 450 512MB

Razem wyjdzie koło tysiaka, ale napisz jeszcze jaki zasilacz masz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tak, FM to strategia ale na laptopie juz niestety ledwo co chodzi.. wiecej czasu spedzam na czekaniu (gdy generuje wyniki, wiadomosci itp itd) niz graniu.

 

z konsola jest duzy minus jak dla mnie (kupno gier). Prawda, gra sie fajnie (Fifa, Figh Night - naprawde spoko na padzie). W sumie to mialbym od kogo pozyczyc gry, ew. szukac jakis tanszych/starszych na allegro. Gorzej z kierownica bo nie mialbym gdzie jej zamontowac zakladajac ze konsola bylaby przy tv, ale na padzie tez mozna pojezdzic galkami :) Chociaz uwielbiam symulatory (na PCcie czesto gram w LiveForSpeed na myszce :) ) Oj pomysle pomysle

 

Generalnie, chcialbym wkoncu kupic sobie cos z czego bd mogl czerpac troche rozrywki po pracy, bo juz jestem wypalony nia...

Wiec mysle co by tu zrobic niskim kosztem (do 1000) a na swieta planuje moze kino domowe kupic (tez do 1000). Mialbym ewentualnie 2k na kompa ale to tez cudow bym nie kupil, wiec lepiej juz chyba kilka rzeczy jak konsola/modernizacja kompa plus kino :)

 

@Arved, dzieki za propozycje!

Link to post
Share on other sites

Tak odnośnie tego zestawu za 1000.Podane mobo+cpu+gpu+ram wyjdzie w tych okolicach.I jest to dobra propozycja.Chcesz do tego podpiąć ten stary dysk pata?Wiesz jakie sa ceny dysków obecnie?A buda?Zasilacz?Głośniki?Klawiatura z myszą?Nagrywarka?Upewnij się że wszystko się da przełożyć i że będzie cię to zadowalało.Proponuję jeszcze przed podjęciem decyzji porównać(choćby w jakimś sklepie) jak się prezentuje gra na 17"monitorze i 42"tv.Co do kosztów gier.Na pc też nie rozdają za darmo.Wszystko zależy ile tych gier masz zamiar kupić.Jeśli dużo to może to być argument.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Zgadzam się z użytkownikiem erazm2 w kwestii wyboru jednego mocnego zestawu, ale czy koniecznie akurat to będzie komputer? Myślę że nie warto. Po pierwsze zastanów się czy opłacalne jest kupować komputer za 1000 zł gdzie komplementy nie będą wcale szałem/nowością i na chwilę obecną nie pozwolą na luźne granie na high/ultra setup, trzeba sobie też dać jasno sprawę że Personal Computer to równie duży koszt co utrzymanie konsolki (oczywiście jeśli chcesz aby Twój PC był w miarę na TOP'ie) niestety.... Rozkładając Twoja kwotę na części załóżmy: CPU - 150 , GPU - 300 , MOBO - 200 , PSU - 100, RAM - 150 sumując 900 zł w takim zestawie zapomnij o długowieczności i modernizacji, nie ma szans. Komputer za 2-2,5 ma sens, ale z doświadczenia powiem Ci że wolałbym konsole+kino niżeli PC gdzie rozwój jest błyskawiczny i ciężko dla portfela dbać by komputer był na TOP'ie :).

 

Podsumowując:

 

Zalecałbym kupno konsoli, tytuły które podałeś są zdecydowanie na pada a w kwestii gier na pewno będziesz miał jakiego kolegę do wymiany:)/

 

x2 Masz Laptopa jako alternatywne do pracy, korzystania internetu.

Edytowane przez iCudi
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

http://gametrade.pl/

 

Po głębszym zastanowieniu konsola ma sens. Na stronie powyżej możesz wymieniać się grami z innymi ludźmi. Znajomy to ma i narazie chwali takie coś. Co do wypowiedzi erazm2 to lepiej dołożyć do kompa jak ma Ci służyć na dłuższy czas. Myślę że warto dołożyć do lepszej karty.

Link to post
Share on other sites

Wlasnie na 90% biore jednak konsole. PC tak jak mowicie, za 1k sie nie zlozy nic fajnego, czego nie musialbym juz za pol roku wymieniac zeby dalej grac. W dodatku wygodniej jest sie polozyc przed 32" calowym telewizorem z padem w reku niz kolejne kilka godzin (po 8h siedzenia w pracy przed kompem) przesiedziec przed 17" monitorem.

 

O gametrade juz slyszalem, a gry starsze w sumie nie sa takie drogie. GT5 za 70-80zl, to chyba mozna sobie pozwolic raz na jakis czas :) W dodatku wlasnie kolega/sasiad ma troche gierek juz, wiec..

 

Teraz tylko szukam dobrej oferty od razu z gra/grami.

 

P.S. tak, mam laptopa + dosc dobry komputer w pracy gdzie zawsze mozna na VMWare popracowac swobodnie. Laptopa niestety i tak bede musial wymienic, mysle ze w ciagu roku, ale poki co, raczej konsola :)

 

Dzieki za propozycje, jako ze temat w dziale zestawow, mysle ze mozna zamknac ;) Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

to sa mity ze trzeba wymieniac by grac ja od dosc dawna wylacznie odejmuje i wszystko wciaz smiga ale juz malo grywam

 

dodawac trzeba kiedy sie chce max mozliwe ustrawienia plus aa x20;)

wszystki obecnegry smigaja nawet na starych 2rdzeniach z OC

proc typu i5k ma przed soba "wiecznosc" by sie zestarzec a nie myslenie ze trzeba cos ulepszac

 

konsola nie ma ustawien wyzyloweanych na 1/3 jak komp glownie dlatego jest "dlugowieczna"

komp jest 5x bardziej dlugowieczny ;)

 

kompa podlacza sie pod 32cale tak samo latwo jak konsole pada tez nie problem podlaczyc

i dziesiatki innych ustrojstw funkcjonalniejszych od pada

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Zależy, przykładowo karta graficzna. Jak ktoś jest maniakiem i ma kasy jak lodu to może zmieniać co roku kartę żeby mieć te 5-10 FPS więcej. Przyznam że u mnie BF3 chodzi tylko na ustawieniach Wysokich bez AA i na 1920x1080 ale jakoś nie czuje potrzeby grania w tą grę na Ultra i wydawania kasy na coraz lepszą kartę skoro nawet na Wysokich gra świetnie wygląda.

Link to post
Share on other sites

za cene kompa konsoli i kina to licze okolo >3k mozna tak wypasc kompa + glosniki ze wszystko bedzie smigalo przez 5 lat na najwyzszych i lepiej niz w kinie ;) - aa nie wliczam do najwyzszych tylko fhd + ustawienia detali

 

po czesci kupujac na allegro

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...