Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna pod AMD Phenom II x4; 4GB ramu


Recommended Posts

Witam,

w najbliższym czasie zamierzam wymienić w swoim zestawie wysłużonego już 9600gso na coś mocniejszego.

Pierwsze moje pytanie - czy to dobry moment na zakup? Czy ceny teraz raczej rosną czy może bardziej w stronę świąt mogą być jakieś promocje? Gdzie kupować najlepiej i najtaniej ?

 

Chciałbym wydać na kartę koło maksymalnie 500-600zł, ale w uzasadnionych przypadkach mogę zaszaleć do powiedzmy 800zł. Zasiłka jest mocna, więc nie powinno być z tym problemów. Chłodzenie w budzie też mam dobre.

Grywam raczej w wyścigowe i symulatory (oczywiście w full HD), wiec tutaj chyba lepiej z fizyką radzi sobie nvidia.

 

 

Mój konfig:

 

AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition 3,2GHz

OCZ Modxstream Pro 500W Modular

MSI 870-G45

OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1600MHz CL8.0

 

 

Pozdrawiam

wmark

Edytowane przez wmark
Link to post
Share on other sites

Też mam Phenoma II X4 955 - 3,2 Ghz. Karta to GeForce GTX 470. Fajnie się to spisuje więc polceam ją lub inna o takiej wydajności.

 

- Radeon HD6870

- Radeon HD5850/HD5870

- GeForce GTX 560Ti/GTX 560

- GeForce GTX 470

 

Nie wiem jak taz z cenami ale mają podoba wydajność (o 5fps nie będę się kłócił). Trochę gorzej aby się zmieścić w budżecie. Tego HD5850 można było kiedyś tanio wyrwać ale pewnie już się zapasy skończyły. Może jakiegoś GTX 560 (bez Ti) ale trzeba by dopłacić z 70 PLN. Albo wspomnianego wyżej HD6850. Jest nieco tańszy (bliżej 600PLN) ale też troszkę wolniejszy (chyba).

 

Co do rozdzielczości... nie wiem, nie gram w 1920x1080 i nie wiem jak się spisuje moja karta w takim ustawieniu. Czy spoko czy potrzeba mocniejszej.

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz może jeszcze znajdziesz okazję, ale na święta raczej nie warto kupować. Wiele sklepów robi w ten sposób:

 

Pewna obudowa kosztuje 80 zł, wydaje się, że to przyzwoita cena, opinie też są dobre itp.

Na trochę przed świętami sklep podnosi cenę... powiedzmy do 130zł (w najgorszych przypadkach :D - ale to tylko taki przykład).

Na święta cena spada do 110zł i to taka niby promocja, a w rzeczywistości masz 30zł drożej.

 

Ja poleciłbym z Radeonów to: Radeon 6870 HIS IceQ TurboX, wydajnościowo bardzo dobra, symulatory i wyścigi nie są zbyt wymagające, więc mógłby się nadać, a jeśli coś tańszego to Radeon 6850.

 

Jeśli Nvidia to: GTX 560ti, aczkolwiek to już trochę powyżej 800zł, lub GTX 560 dostaniesz za jakieś 750zł, a jeśli już coś taniego i wydajnego to GTX 460 choć to podobno prawie to samo co 560, choć 560 jest nowszy.

 

Ogólnie: GTX 560 / 460, Radeon 6870/6850.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Czyżby zniknął z forum przycisk "pomógł"? - bo nie mogę go znaleźć.

 

Znalazłem, że moja płyta obsługuje tryb crossfire. Czy przy zasilaczu OCZ Modxstream Pro 500W Modular jest sens w coś takiego się bawić?

 

I jeśli jest tutaj taka ciekawa opcja to interesowałaby mnie parka lub na razie jedna karta - z możliwością rozbudowy za jakiś czas.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie da rady dwóm HD6870 i PII X4. Karty potrzebują nieco papu, procek to samo. Do tego weź pod uwagę ewentualne OC, o zapasie koniecznym do tego by zasilacz nie pracował non stop na pełnych obrotach nie wspominam ;)

 

Co do samych kart to przy założeniu, że max budżet to 800 zł wolałbym kupić jedną konkretną grafikę zamiast dwóch budżetowych za ~400 zł ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za filmik. Wyniki mówią same za siebie, pytanie tylko czy większość gier poprawnie obsługuję taki tryb łączenia?

Zasugerowałem się pomysłem z crossfire bo moja płyta to obsługuje. Pomysł był prosty - kupię teraz tańszą kartę, a za jakiś czas (może nawet rok czy dwa) taka samą. Pytanie tylko czy będzie to opłacalne ?

 

Bo w sumie patrząc na to z czego bym wybierał to mam:

http://www.agito.pl/karty-graficzne/asus-radeon-hd-6850-directcu-1gb-ddr5-pci-e-box-v2.0.429039.html?attr=251-373039

 

 

A gdybym wkładał jedną mocną to chyba jednak nvidie np. taką

http://www.agito.pl/karty-graficzne/asus-geforce-gtx-560-directcu-ii-top-1gb-ddr5-box.0.462069.html?attr=251-373039

 

Może zapytam jeszcze inaczej - czy jest/ są wydajne (ale już konkretnie marka itd) karty do 800zł które po prostu opłaca się kupić (mają dobry stosunek wydajności do ceny - pomijając wątek podkręcania w okresie gwarancji)?

Link to post
Share on other sites

GTX 560 podobno dobrze się podkręca, nawet do poziomu 560Ti, ale jeśli chciałbyś robić crossfire to do 800zł poleciłbym:

http://www.komputronik.pl/product/112033/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Radeon_6870_HIS_1GB_2xDVI_HDMI_2xMiniDP_PCI_E_.html

W przyszłości będzie jeszcze tańszy zwłaszcza po premierze serii HD 7000.

Lub jego podkręcona wersja:

http://www.komputronik.pl/product/121038/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Radeon_6870_HIS_1GB_2xDVI_HDMI_2xDP_PCI_E_IceQ_X_Turbo.html

Podobno bardzo cichuśka i wydajna według testów na benchmarku. Obie też możesz połączyć, np. najpierw bierzesz te tańszą, a potem tą droższą, która wtedy też będzie dosyć tania, lecz nie masz pewności czy po tym czasie nie zniknie ona ze sprzedaży.

 

Ale wracając do tematu, tutaj masz dobre testy 6870.

http://www.techpowerup.com/reviews/ATI/Radeon_HD_6870_CrossFire/4.html

 

A według tego testu w BF3, 6870 w Crossfire jest wydajniejszy od pojedynczego GTX 580, a nawet o 2 FPS od pojedynczego GTX 590.

http://www.tomshardware.com/reviews/battlefield-3-graphics-performance,3063-11.html

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj tylko że to procesor AMD więc lepiej sprawdzi się Radeon :) Ja jestem twojego zdania, kup sobie GPU i zaczni odkładać na następny, zanim odłożysz ten na bank stanieje :) Wtedy wsadzisz dwa i moc wzrośnie na bank o połowe lub więcej :)

 

//Nie wprowadzaj usera w błąd.

Edytowane przez SP1DER987
Reg. 2e
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...