Skocz do zawartości

Recommended Posts

A na ch** mu monitor bez FullHD ?

A na ch** mu monitor z FullHD ? Pytanie równie głupie jak i Twoje...

 

Co wy macie z tym FullHD? Wszystko musi być FullHD i wgl i nie ważne, że można dostac coś lepszego ale z innym aspektem, bo najważniejsze to jest to aby było FullHD. Ten kto wymyślił "FullHD" był geniuszem i na pewno biedny nie jest :) Powinien dostać nobla z marketingu :) Już jeden na forum napisał ze trzeba miec ale nie wie po co... Czy 1920x1080 czy 1680x1050 to nie ma wielkiej różnicy. Pracowałem na tym i na tym i to są podobne aspekty. Prawie identyczny pion. W 1680x1050 nie ma tak szerokiego poziomu. Rozumiem, że można by się jarać tak 1920x1200 ale takim okrojonym i pseudo kinowym* 1920x1080... nie łapię tego.

 

A już konkretnie jak głównie do gier to przy 1680x1050 gry nieco szybciej będą chodziły. O filmach nic nie pisał więc czy 1920x1080 czy 1680x1050 to jedna chol**a. Zresztą w FullHD też będą pasy.

 

* kinowe jest 21:9. W 16:9 jest mniej filmów.

 

W wakacje mój brat kupował używany LCD 24". Nie jest obeznany w sprzęcie i pytał jakie rozdzielczości są w takich. Ja mu mówię, ze dobrze mieć 1920x1200 ale teraz jest więcej 1920x1080. Jak to usłyszał to się spytał po co jest 1920x1080... i kupiliśmy 24" Neca z 1920x1200. Sam posiadam LCD z 1920x1200 i nie wiem po co to FullHD niby jest... Ale jak wybierać spośród monitorów 22"-23" to spokojnie 1680x1050 lub 1920x1080 jako zamienniki mogą być.

 

Widzę Drachenfeles masz podobny humor do mojego :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Jack...

 

1. On ma do wydania 500 PLN i marudzi, że ten NEC za 550 PLN za drogi a Ty polecasz TV za 1140 PLN...

2. Jak Drachenfenles napisał, TV służy do oglądani telewizji/filmów.

3. Jeśli można na komputerze grac na monitorze to czemu na konsoli nie można na monitorze. Toż to tez komputer tylko ma pada...

Link to post
Share on other sites

3. Jeśli można na komputerze grac na monitorze to czemu na konsoli nie można na monitorze. Toż to tez komputer tylko ma pada...

niezupełnie, akurat konsola została zaprojektowana do pracy w parze z technologicznym prymitywem, jakim jest telewizor LCD, monitory są dla nich zbyt ambitne i czasem wypadają słabiej

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Chce HDMI bo mam zamiar kupić konsole

ack... 1. On ma do wydania 500 PLN i marudzi, że ten NEC za 550 PLN za drogi a Ty polecasz TV za 1140 PLN... 2. Jak Drachenfenles napisał, TV służy do oglądani telewizji/filmów. 3. Jeśli można na komputerze grac na monitorze to czemu na konsoli nie można na monitorze. Toż to tez komputer tylko ma pada...

 

Autor chce potem kupić konsole i wg. mnie granie na konsoli przy 20 calach to jak mieć przenośny telewizorek i oglądać Klan w namiocie na biwaku. Ale autor zrobi jak chce nawet kupno 26 calowego telewizora będzie lepszym pomysłem niż 20 calowy monitor pod konsole.

 

Króliku_beny czytaj ze zrozumieniem.

Link to post
Share on other sites

Umiem czytać ze zrozumieniem. Sam rozważam zakup używanej konsoli ale to pójdzie pod monitor. Nie mam zamiaru na podłodze siadać. Wolę grać w pozycji takiej jak gram w kompa. Ale widać to kwestia indywidualna i dla mnie wielkość nie jest najważniejsza.

 

Co nie zmienia faktu, z on ma jednak 500 PLN. No chyba, ze zwiększy budżet...

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Ale czy ja prosiłem o komentarz? Ja prosiłem o pomoc w wyborze. Dostałem tylko jak na razie dwie propozycje. Wiem może mój budżet nie jest za wysoki, ale większego nie posiadam. To co proponujecie? Tego BenQ czy raczej NEC'a? A może coś innego. Nie musi być z HDMI.

Link to post
Share on other sites

szkoda, że nie napisałeś na początku, że ma być to monitor pod konsole, w takim wypadku FullHD jest jak najbardziej na miejscu, co do HDMI to nie będzie konieczne, wystarczy ci monitor w DVI-D i kabel DVI-D na HDMI, sygnał wideo w obu wejściach jest taki sam, sugerowany przez JackHammer benq będzie ok

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...